Prístroj na výrobu umelého mlieka

aschkimka
17. apr 2024

Ahojte, čakám druhé babo a pri prvom som mala iba ohrievačku mlieka Avent, ale vôbec to neohrievalo rovnomerne a veľmi dlho to trvalo. Už by som rada šla do stroja, kde len stlačíme tlačidlo a zmieša sa mi požadovaný objem vody a aj UM.

Chcela by som Vás poprosit tie ženy, ktoré takýto prístroj mate o úprimnu recenziu. Nemám veľmi čas študovať stroje a pri niektorých ani recenzie nie sú.

Moja podmienka je, aby som tam nemusela zakaždým dolievat vodu, nech to vydrží aspoň na 2 mlieka, lebo veď taky novorodenec aj v noci dosť papa, aby sa tam dalo nadávkovať taktiež UM na viac mliek a ohrev a samotné zarobenie je hneď. A nie za 3-5minut. Už som sa poučila pri mojom prvom dieťati, ze kým to Avent ohrievač spravil, pobudila od hladu celú dedinu a mne už nie je po vôli to riešiť termoskou a zarábanim, možno som. pohodlná, ale chcem ísť touto ľahšiu cestou, ďakujem za každú recenziu a odporúčanie alebo aj neodporúčanie. .

aschkimka
autor
19. apr 2024

@gejb takže ono to netemperuje nejaký čas ale stále sa to ako keby ohrieva? Ja sa rozhodujem už len medzi touto kanvicou a tym babymoov co ste poslali 😁 neviem co spraviť... Jediného čoho sa obávam ze tiež ze to nestihnem hneď naliať a nebude to 40 stupnov ale bude to stúpať casom

gejb
19. apr 2024

@aschkimka tak ešte si na seba zvykame 😄
Môj druhý test 300ml studenej vody (z vodovodu - 22stupnov) ohriata bleskovo tiež za cca 15 sekúnd. Po skončení ohrevu zapipala, o 5 sekund stúplo na 46 asi ako bola ešte rozohriata, za tri sekundy kleslo na 42 a kanvica zhasla = úplne sa vypla.
Takže hodnotím kladne. S tým, ze keď ešte prelejem do chladnejsej dojčenskej fľašky a kým rozrobim UM tak je teplota akurát...
Co je super tak ten reálny ukazovateľ teploty a rýchlosť. Nestihla som ani fľašku nachystať a Sunar otvoriť a už bolo hotovo 😁

gejb
19. apr 2024

@aschkimka ja som najskor objednala kanvicu a až potom objavila ten babymov. Aj som na chvíľu trochu lutovala..ale v zásade funkcia je ta istá a u nás sa robi v zime čaj na hektolitre takže v tomto je využiteľná vsestranejsie 🙂 nemusím mať ďalší spotrebič.

aschkimka
autor
19. apr 2024

@gejb ešte toto mi našlo a už končím, tu ma zaujalo to nastavenie tej teploty, ze si to môžem sama zadať a nie je to striktne 40, 50 atď... https://www.aladdin.sk/ohrievace-flias-2/ohriev...

nicol_k
22. apr 2024

My používame toto skoro od narodenia a ja si neviem vynachváliť. Malý ma pol roka a nosíme to so sebou aj na víkend k babke kľudne.
Má 3 stupne teploty vody. V noci mám nachystané mlieko v davkovači a len si pustim do fľaše koľko potrebujeme nasypem mlieko a hotovo. Robota 30sekund so všetkým

aschkimka
autor
22. apr 2024

@nicol_k už som objednala ten babymoov, ale ak by som nebola spokojná, skúsim toto 🙂 ďakujem

gejb
6. máj 2024

@aschkimka ahoj, ako si spokojná s tým prístrojom? 😊
Ja zvažujem ze by som si ho tiež predsa len zaobstarala

aschkimka
autor
7. máj 2024

@gejb prečo? Co sa stalo? Neuveríš, ale ja som ho do dnešného dňa nezapla, toľko veci mam a stále som to odkladala. Tak dnes som ho rýchlo skúsila, ale nevyhrala som sa s ním, ak počkáš do víkendu pohrám sa s ním, ale zatiaľ som zistila aspoň toto:
*nie je ťažky, ale veľký ako cca litrova fľaša (mne to neprekáža)
* keď sa zohrieva, nič nie je počuť, až keď keď tecie voda, ale! Je to úplne tichý zvuk, moja dcéra to ani nezaregistrovala. Takže super 🙂
* vo vnútri je ryska, s 0,3 dc, 0,7dc a 1,2l
* nastavila som si napr teplotu 39 stupňov a fakt to nahrialo cca asi do 25sek na 39 stupňov.
* keď som stlačila tlačidlo, aby išla voda, tak to dávkuje presne na 30ml
* teploty tam boli prednastavené ale ja som si to nastavila potom na 40 a to je všetko co som o tom zatiaľ zistila, musím si naštudovať manuál a pohrať sa s tým, ale zatiaľ som veľmi veľmi spokojná.

zzuunnaa
7. máj 2024

@aschkimka my sme mali doma babymoov. Najskôr som nechcela, ale potom som kupila a lutujem, že som nekúpila skôr. Neurobi Ti to mlieko, ale ohreje vodu na požadovanú teplotu (my sme dávali 40st) a drží Ti to tak minimálne 6 hodín (ak do toho vôbec netuknes, ak tuknes tak zase 6 hodín) a ak náhodou aj vypne, tak vodu ohreje fakt do minuty. Je to veľké, objem asi 1,5 l. Úplne super. A ešte to dávkuje po 60ml. Takze keď mala sa v noci zobudila, mala som rovno toto pri posteli, ťukla som 2x, mala som hneď 120ml a dala som 4 odmerky a sup piť.. Skús pozrieť ten. A má doživotnú záruku. My ideme nás predavat, mala už pyta mlieko len občas, ale pri ďalšom babe by som neváhala.

aschkimka
autor
Včera o 13:44

@zzuunnaa už ho mame kúpený 🙂 ale ďakujem

gejb
Včera o 14:03

@aschkimka chceme kúpiť niečo čo nám načapuje vodu s presnou teplotou. Takto z kanvice to musíme ešte ochladzovat, stále merať teplomerom aby sme to malej náhodou nedali horúce...v noci na to nemáme nervy..
Teda by ma zaujimalo ci sa dá nastaviť akákoľvek teplota? Nejak manualne aj mimo tej prednastavenej ? Napr. 38°C.. alebo 41 °C ?
A ešte či to davkuje vodu len po 60ml? Čítala som aj návod aj recenzie a všade písali tak...lebo ked potrebujem napr. 150ml mlieka tak mi to zas len skomplikuje život..

gejb
Včera o 14:04

@aschkimka a teda máš ten zelený Babymoov, áno?