Ročné dieťa úplne odmieta umelé mlieko

sasa2810
1. nov 2020

Ahoj maminky rada by som sa s vami poradila
Mam rocneho syna a asi tak tyzden mi odmieta UM uplne.
Pijaval ho uz len vecer pred spankom a v noci alebo nadranom podla toho ako sa zobudil.
Teraz ho nechce ani vecer. Skusila som zmenit flasku mlieko dokonca som kupila vanilkove mlieko od Hami ze mozno mu zachuti ale nic.Pyta normalnu veceru.A v noci caj alebo voda.Na ranjky mava jogurty chlebiky vlocky puding kasu atd desiatu mu zvyknem davat len nieco male ovocie popripade keksik susienky obed normalne polievka alebo druhy chod ( striedam kupovane prikrmy s varenym ) olovrant chlebik vyziva krupicna kasa puding a na veceru maval to mlieko teraz mu davam to co na obed. Myslite si ze je to v pohode takto? Snazim sa mu davat mliecne vyrobky.kasa na noc ani do mlieka u nas vobec nieje dobre riesenie jemu to brusko nestravi a vzdy mu bolo z nej zle a plakaval.Ide mi len o to ci je v poriadku ze nepije uz vobec ako rocny UM
Dakujem

ritalein
1. nov 2020

Ano, je to uplne v poriadku, akurat treba zaradit kvaline mliecne vyrobky. UM v tomto veku uz nie je potrebne.

jeliz59
1. nov 2020

Je to v poriadku,môj syn nepije od 8 mesiaca UM...
Vynahradza si to v strave milaciky,jogurty,pudingy a neviem čo....vo varenom má mlieko smotanu ...takže normálka

sasa2810
autor
1. nov 2020

@jeliz59 ano nastastie jogurty pribinaciky jedava aj pudingy takze mliecne ma a na veceru pred spankom davas co na veceru?

jeliz59
1. nov 2020

@sasa2810 ako kedy puding alebo kašičku kupujem mliečnu čo sa rozraba s vodou no klasika sunar hipp...
poprípade varené keď mu ostane obedik

sasa2810
autor
1. nov 2020

@jeliz59 cize kupovane kase 🙂 tie mam aj ja od hami davam na ranajky alebo olovrant a vecer povacsine to co na obed takze sme podobne🙂 syn mi spi niekedy dva keat denne niekedy raz ak dva krat vecer ide spat az okolo 22h cize keby mu dam vecer kasu okolo 20 este to vybeha skusim to tak

chouette0157
2. nov 2020

@sasa2810 neboj nič, moja dcéra, ktorá ma teraz 15 mesiacov presne okolo roka úplne prestala piť zo dňa na deň UM ...ani cumel z flaše sme jej nedokázali dať do úst, skúsili sme inú značku UM a nič ...pila ho dovtedy dvakrát za noc a odkedy ho nechce, tak prvé dve noci bola o druhej v noci hladná že sme jej normálne dali jesť príkrm a potom začala spať vkuse bez jedenia celú noc, tak ja šťastná som jej to mlieko už ani nenúkala...pýtala som sa doktorky potom, keď som bola na kontrole a ona, že to nič nie je, mám jej dávať iné mliečne potraviny, tak jedáva jogurty, kašu takú na večer, čo má v sebe UM ...skúšala si aj nie kravské produkty, ale iné mliečne - ovčie alebo kozie? mali by byť ľahšie stráviteľné

sasa2810
autor
8. nov 2020

@chouette0157 ano aj nas presne ked skusim dat mlieko on stale otaca hlavu ani len neochutna ako vidi ze to je mlieko a jak zaciti ze mlieko vobec vodu caj vypije z flase normalne...skusila som mu kasu do flase nic tak vecer prikrm alebo take kekse rozdrvene v mlieku umelom hami vanilkove a to papa a tam mu to mlieko nevadi tak nerozumiem...nastastie mliecne vyrobky papa jogurty pribinaciky pudingy aj kasu zje syry mu moc nechutia ale nenutim ho takze ma mliecne mne ide len o to ze neviem co mu mam davat na veceru nech mu nezatazi zaludok a nech nieje v noci hladny neviem si predstavit v noci ho posadit do stolicky a davat mu jest🤦🏽‍♀️

sasa2810
autor
8. nov 2020

@chouette0157 ty davas na veceru napriklad len jogurt a vydrzi az do rana ? Okolkej veceria?

chouette0157
8. nov 2020

@sasa2810 na večeru dávam odkedy papá inú stravu ako mlieko stále kašu Nestle naturnes bio alebo tak nejak sa volá, je vanilková, ktorá sa rozrába v UM a banánová, ktorá sa rozrába vo vode. Striedam tieto dve príchute a robím ju hustejšiu a kŕmime lyžičkou. Tiež v tej kaši, čo sa rozrába UM, tak je to UM vôbec nevadí. Kŕmime tesne pred spaním, závisí aká je unavená, tak medzi 19:30 a 21:00 a spí celú noc do cca 06:30. Na začiatku som skúšala pár iných značiek, ale nechutili a teraz keď tieto fungujú, už ani nemám chuť experimentovať, aj keď moja je pažravá, tá by zjedla kadečo. Ešte by mu mohli chutiť také detské musli (majú v DM), sú také ako rozdrvené a sú veľmi chutné, tie jedávame na raňajky niekedy a rozrábajú sa vo vode alebo v kravskom mlieku, ja to robím v mlieku.