Stále grckanie dvojmesačného dieťaťa

darina2711
17. máj 2020

Zdravim žienky,zhruba pre cca mesiacom som sem písala kvôli grckaniu môjho malého aj lekárka mi vtedy odporučila nutriton...3 týždne bolo super kľud ale pár dní nazad zasa grcka,aj cca po dvoch hodinách... Najhoršie je že jemu to akosi podrazdi alebo mu to zabehne v hrdielku a dusi ho to😣zajtra máme kontrolu...on je také živé dieťa,mrvi sa možno aj preto mu to vybieha von,neviem...papa bebu comfort ,bojim sa že ak mu bude chcieť zmeniť mlieko ostane pri tejto značke a dá mu to AR...ale nechcem aby ho zasa z toho zapieklo,našťastie s tým nemáme problém,len má občas kolíky myslím...espumisan dávame tak je to lepšie ale je to badateľné skúšala som mu nedať a bruško ho bolelo...má len 2 mesiace...z pôrodnice nám dali bebu h ale z toho mi vracal aj stále kakal...vďaka za rady či skúsenosti od vas

majamat
17. máj 2020

@darina2711 skus skombinovat mlieko ktore vam vyhovuje s vlakninou Nitriton ( od Nutrilonu ). a nemusis takto dat predpisanu davku, ale daj menej, ako je uvedene v navode.

darina2711
autor
17. máj 2020

@majamat dávam dve odmerky ale nie úplne plne....a nepomáha to...už papa 150ml

majamat
17. máj 2020

toto je ono https://www.drmax.sk/nutrilon-nutriton-inov.
my sme ho davali do materskeho mlieka a teda davala som menej., dcera aj tak grckala,a le uz sa po jedle tolko nejedovala, bola kludna a tolko sa tym nedusila. bolo to miernejsie.
a teda treba robit antirefluxne opatrenia. zvysena poloha, stale. nikdy nedavat dieta na rovno. neviem aky ma vek,a le teda ak sa same nehybe, tak nech spinkava viac na boku. ked vygrcne,a by to slo von a nedusil sa tym. my sme nechavali dceru aj hodinu na rukach - odgrgnut, aj ked do polroka si odgrgnut vobec nevedelôa. casto sa jej ckalo.
tiez sme mali stavy, ze sa dusila, najhorsie bolo, ked jej mlieko vbehlo do nosteka. raz sme spali a skoro sa nam zadusila. treba mat vzdy v pozore odsavacku. mali sme aj monitor dychu. a v zdravi sme to prezili. teraz ma uz 9r.

majamat
17. máj 2020

@darina2711 neviem o com pises, ale ja som pisala o vlaknine, nei o mlieku. tej dat menej. mlieko musis dat normalne, ale vlakniny menej ako je na prislusne mnozstvo mlieka.

majamat
17. máj 2020

@darina2711 ak teda pises o Nutritone, skusali ste. nevime si spomenut na nazov. je to taky sirup, ktory urobi zatku na zaludku.

majamat
17. máj 2020

jaj, Gastrotuss. nam osobne nepomahal. inak my sme mali aj koliky a pouzivali sme Sab Simplex kvapky. myslim si, ze sa uplatnia aj pri refluxe,lebo redukujju tvorbu vzduchovych bublin z mlieka. mlieko ma vysoku schopnost penit sa.

a aky ma vek?

majamat
17. máj 2020

aha vidim, asi narodeny v marci. tak to ej este drobcek. ono sa to bude postupne zlepsovat, ale grckania si este uzijete. dolezite je, ak nieco vygrcne, ench to ide ven a nedosi sa tym, lebo grckaniu zrejme uplne nezabranite.

majamat
17. máj 2020

same preklepy 😀 chcela som napisat, nech to ide von a nedusi sa tym.

darina2711
autor
17. máj 2020

@majamat v pohode aj moja klávesnica píše čo chce 😀on mi nevydzi ležať na boku ,on sa strašné mrvi a páči sa mu to smeje sa pri Tom,až kým mu nezabehne....ten nutriton bol spočiatku fajn,teda lekárka mi najprv kázala dávam jednu odmerku na množstvo 30ml,to bolo také husté ako kaša a dosť z toho kakal....ale negrckal nič...lekárnička povedala že stačí jedna odmerka,vraj väčšie množstvo zaťažuje bruško...joj samé starosti o tie naše malé.

darina2711
autor
17. máj 2020

@majamat 2 mesiace má len

majamat
17. máj 2020

@darina2711 neviem uz presne to davkovanie Nutritonu,a le je to v zavislosti od mnozstva mlieka. nakukla som na to a na 150ml by mal mat az 5 odmeriek. cize 2 su fakt malo. ja som teda nedavala tolko, ako malo byt, ale o neico menej., skus dat teda 3 odmerky, co to spravi.
co sa tyka boku, tak som malu vzdy davala na kraj postelky - oprela som ju o ten okraj, alebo neicim vypodlozila.

majamat
17. máj 2020

ked budete prikrmovat, bude to o neico jednoduchsie. prikrmy sa daju robit take hustejsie a z toho uz dietatko negrcka tolko. ja som robila taku kasicky z prikrmov, taku, co sa neleje. uz od ukonceneho 4m mozete prikrmovat. aj ked na zaciatku bude este stale dost na mlieku, lebo sa zacina pomaly.
my sme zacali okolo 5m, lebo dcera bola na materskom mlieku a tam sa zacina az od 6m,a le koli refluxu sme zacali trosku skor, lebo aj niektori dr. to tak radia.

darina2711
autor
17. máj 2020

@majamat vďaka,tak to máme ešte dva mesiace čas🙈ale vďaka ja skúsim toho nutritonu 3 odmerky a uvidím

majamat
17. máj 2020

@darina2711 skus aj pravidelne masirovnaie bruska a cvicenie nozickami. to trosku pomaha, u deticiek, ktore tuto vlakninu uzivaju ( ci uz AR mliek,a lebo Nutriton ), tak maju probelmy so zapchou a toto moze trosku pomoct.