Štvormesačný syn nemá stolicu po umelom mlieku

ivanita07
26. jún 2022

Chcem sa opytat maly nam nekaka sam skusili sme biogaiu harmancekovy caj aj vlocky pije vodicku medzi krmeniami na odporucanie doktorky ale uz ma 3 mesiace pomali 4 a pojdeme na prikrmi prdi prdi ale nekaka pije 180ml mlieka arkoveho je pravda ze sa preziera ze preto nekaka ? Uz som zufala zmenit mlieko? Mame hipp ar

nikpa
26. jún 2022

@ivanita07 čo znamená že nekaka? Ako často?

sendy55555
26. jún 2022

@ivanita07 dať espumisan baby pokrútiť v riťke teplomerom postlačať nožičky k sebe(civčiť) masírovať bruško dať kmínovy čaj alebo fenyklový a o 5 min by sa mal vykakať…a nie nemusí to byť stoho že sa prežiera to vôbec nie

jane1987
26. jún 2022

@ivanita07 ar mlieko je vseobecne hustejsie, takze moze aj kvoli tomu mat trosku problem s kakanim. Ja som presla na Sunar Ar&comfort a konecne bol pokoj, ale s tymi mliekami je to individualne. Otazka je, ci mate to mlieko kvoli refluxu alebo len tak. Fenyklovy/ kminovy caj je sice fajn na vyprdkanie ale velmi stimuluje traviacu sustavu a moze narobit bolesti bruska. Syn kakaval pri UM raz za 3 dni a vraj to bolo okey, az po tom sunare zacal mavat pravidelnu stolicu raz za den. Ked uz bolo naozaj najhorsie a teda nekakal 3-4 dni a videla som, ze ho boli brusko, tak rektalna rurka potreta olivovym olejom do ritky pomohla. A pri prikrmoch sa mu stolica uplne zhorsila, takze popri zeleninke som jednoducho vyvarila jablcko so susenou slivkou a stavu z toho popijal a par luziciek tych rozmixovanych jablk zjedol, to pomohlo velmi. Niekedy to jednoducho nejde podla tabuliek ale so zdravym rozumom 🙂 drzim palce

ivanita07
autor
26. jún 2022

@sendy55555 to sme vsetko skusali

ivanita07
autor
26. jún 2022

@jane1987 vys te boli na vysetrni na refluxe na gastre? Lebo nam to povedala iba doktorka pediatricka

jane1987
26. jún 2022

@ivanita07 na zaklade coho sa vyjadrila, ze ma reflux? My sme skoncili na Kramaroch kvoli tomu, tam ho vysetrovali.

ivanita07
autor
26. jún 2022

@jane1987 lebo vysavoval aj moje materske mlieko aj umele ked sme chodili na kontroly tak tam sa vzdy dogrcal tak mi povedali ze ho ma

jane1987
26. jún 2022

@ivanita07 ak si s nim chodila na kontroly a bol napapany, kludne sa mohol takto dogrckat aj bez refluxu. Ale to je jedno. Zacnete s prikrmami a bude to lepsie. A ked bude mat problemy s kakanim, skus tie jablcka 🙂

ivanita07
autor
26. jún 2022

@jane1987 no ja neviem ale vzdy som sa mu snazila davat skor aby tam nesiel hned najedeny lebo som vedela ze ked snim budu nadhadzovat tak sa dogrca ale on nam kolko razy aj 2 hodiny po najedeni tak neviem no dakujem pekne skusim 🙂

jane1987
26. jún 2022

@ivanita07 tak jasne, kludne moze mat ten reflux, ono neviem nakolko chces este skusat mliecka alebo to nechat tak, skus sa pripadne poradit s doktorkou ohladne mlieka, probiotik a tak. Ja som po prikrmoch potom presla na klasicky sunar a uz je super vsetko, aj kakanie, papanie a aj reflux zmizol. Niekedy to chce len trosku casu 🙂

mareri
26. júl 2022

bruško ho neboli? Je mi to divne. Určite by som skusila vymenit mliečko a poradila sa s pediatrom