Treba si do pôrodnice zobrať aj umelé mlieko?

motogirl699
15. aug 2022

Treba si do pôrodnice zobrať aj Bebu (resp niečo podobné)?

petamich
15. aug 2022

ja som rodila v BA a tam davali hypoalergenne mlieko, ktore sadne vacsine deti, v tom case Bebu a nebolo treba si brat, teoreticky ho vlastne ani vobec nemusis potrebovat 🙂

motogirl699
autor
15. aug 2022

@petamich však práve. Myslíš, že v nemocnici by mi vedeli poradiť? Ak sa mi podarí rodiť v Trnave kde by som chcela 😅

ailiba
15. aug 2022

@motogirl699 urcite tam mlieko dostanes. Vacsina namiciek aspon na zaciatku prikrmuje a nie kazda koji. Toto nemoze byt problém.

petamich
15. aug 2022

@motogirl699 urcite, moje zname (mne sa napokon podarilo kojit), pokracovali chvilu v tom mlieku, co davali aj v porodnici a potom presli na ine, asi tak to urobila vacsina, ono dnes nie je problem behnut do lekarne/DM a kupit akekolvek mlieko, tak by som pockala ake maju v porodnici, ak ho bude treba, spytas sa ake davaju a potom pripadne kupite take iste, dat ti tam urcite daju :D nie kazdemu sa mlieko spusti hned

motogirl699
autor
15. aug 2022

@petamich ďakujem ☺️

mikadooo
15. aug 2022

@motogirl699 ahoj, umelé mliečko mali priamo v pôrodnici - Bratislava Antolská.

janka_266
15. aug 2022

@motogirl699 zistite si dopredu, v akých intervaloch to mlieko potom aj mamičkám dávajú, lebo v niektorých nemocniciach nenosia tak často, a keď príde mamička si vypýtať, že je dieťa hladné, tak na ňu ešte nakricia, že až o hodinu alebo 2 im dajú mlieko

jaond19
15. aug 2022

@motogirl699 pytajte sa konkretne tam kde budete rodit, u nas v nemocnici v PN mi nechceli ani na tretí den dat, ze este nemam narok, iba na 1 glukozu... chvalabohu sa mi este v tu noc zacalo spustat a maleho som trosku nakrmila... boli vonku akurat tridsiatky, vnutri teplo ako v trube chudak bol taky smadny :(

martinafilip
15. aug 2022

@motogirl699 v septembri som rodila v TT a netreba si brať - priamo na chodbe je chladnička so zarobenym mliekom a ohrievacka.. akurát je fajn zbaliť si fľašku na mlieko, ale keby nemáš, tak ti požičajú..

motogirl699
autor
15. aug 2022

@martinafilip Odsávačku aj fľašky mám už nachystané 🙂

euka210
15. aug 2022

@motogirl699 tak toto by mi v zivote nenapadlo...ved ked treba, tam daju

bluemoon24
16. aug 2022

@motogirl699 ja jsem nemela a byla to chyba. Stale po me sestry rvaly, ze mi nedaji, at kojim (ale pomoc nulova). Maly se neprisaval, mleko zadne, stale jen brecel a nechtel ani spat. Na druhy den, mi manzel prinesl vsechno z domu, mela jsem nakoupeno pro pripad, ze by byl problem s kojenim, at nemusim do drogerie. Kdyby jsem rodila nekdy znova, tak beru ohrivac, um, lahvicky i sterilizator. Toto za me uz never ever!

parvinka0001
16. aug 2022

Mne muž priniesol,ja som kojit nechcela dvojky radšej potajomky mlieko urobené 3tyzdne

mamkalentedkova
17. aug 2022

Mám tri deti ,ale nikdy mi ani nenapadlo nosiť mliečko do pôrodnice teda a nikdy sme ho ani nepotrebovali ,našťastie ☺️. Mali by mliečko mať na.oddeleno,aj keď raz kamoš spomínal,že on žene na pôrodnici niesol Sunar ..

anavixy
19. aug 2022

Nie prosim vas neberte si nic vlastne 🙂 daju vam aj UM aj flasky ciste sterilizovane, ak bude treba… pri dokrmovanych detoch sa robia zaznamy kolko a kedy papa, podla coho sa cca vieme orientovat ked su nejake tazkosti (chudne, grcka a pod…, hoci ano, su aj porodnice kde zarobia rano mlieko a nestaraju sa kto kedy kolko komu da a na preustacej sprave odchadzaju vsetci plne dojceni 🥲), ak nechcete dojcit, povedzte, ze nechcete dojcit a hotovo, nikto vas nemoze prinutit (na margo toho co tu citam, ze radsej potajomky dokrmovat). Odsavacku si vezmite, tu radsej vlastnu 🙂
Radsej ako umele mlieko si dieta prikladajte kludne aj kazdu hodinu, na zaciatku ma dieta zaludok ako ceresna, staci mu tych par kvapiek, ktore si vytiahne, ale nestaci ho prikladat kazde tri hodiny alebo ho nechat spat 5 hodin v zavinovacke… hlavne necakat kym sa rozbehne mlieko, mlieko je uz v prsnikoch, rozbehne sa len sanim 🙏

mareri
27. aug 2022

ja som mala so sebou krabicu sunar premium pre istotu, žeby bolo treba. A spravila som len a len dobre