Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

jarunka111
13. nov 2010

@ija1 "návykovosť" nie je! Myslela som to obrazne, tak, že sa nemôže stať, žeby trávenie prestalo pracovať, lebo má kvapky. (tak nejako fungujú niektoré preháňadlá) 😉

lublana1
13. nov 2010

...ani ja som nepocula o tom, zeby sab bol navykovy... je to len o tom, aby sa peny v crievkach rozpustali lepsie a tym pomahali na tie prdiky... aj na pribalovom letaku je, ze sa moze pouzivat do kazdej flasky po 15 kvapiek od troch tyzdnov babatka az do 36 mesiacov...

lucka33
13. nov 2010

@pavlina.k - díky! iné nám ani neostáva 😉 Ale dnes v noci to bolo už lepšie, nebudila sa na to tlačenie a ráno sa pekne vykakala a stolica už bola riedka ako predtým, takže sme asi zvládli ten prechod na iné mlieko.

lela1
13. nov 2010

Ahojte kočky,chcela by som sa opýtať že tie čo nakupuje mlieka v poľsku ako sa volá Beba a či sa tam dá zohnať aj Beba AR na grcanie,porpípade koľko tam stojí,ďakujem. 😉

ija1
13. nov 2010

sice to nekupuju ale beba v polsku je nan... A urcite bude i AR,ZKUS mrknout na mimibazar.cz tam to mamky dovazej tak reknou i vic jaky druhy maji...

sandra1005
13. nov 2010

@lenocka84
@ija1 ja Sab ani Espumisan nemozem davat do mliecka, ono to ma dost taku bananovu vonu a mne to potom Samko nechce pit. Okrem toho nam Sab ani moc nepomohol, nam na prdiky najlepsie funguje Espumisan, ale aj to musim dat pit vopred, nie do celeho mliecka. A tie kvapky aj tak zlikviduju tie bublinky, co sa v mliecku vytvoria, nie tie hrudky ☹

lenocka84
13. nov 2010

@sandra1005 my nedavame nic, kedze uz papa roznu stravu nie je problem ani s prdkanim ani kakanim

sandra1005
13. nov 2010

@lenocka84 🙂 tak to uz sa aj ja nato tesim, kedy brusko prestane boliet... ja som tym ale chcela povedat, ze tym, ze nakvapkam Sab do mliecka sa vyriesi problem s bublinkami, nie s hrudkami

lenocka84
13. nov 2010

@sandra1005 ono aj bublinky splasnu ked sa chvilu necha odstat a nemusimnic davat 🙂
my sme davali biogaiu asi 2tt

sandra1005
13. nov 2010

@lenocka84 No, to je celkom mozne, lenze moje dieta je nevyspytatelne. Niekedy nepotrebuje jest aj 4 hodiny a potom len zamrnci, ze uz je hladny a niekedy po 2hodkach spusti taky rev od hladu, ze mi idu bubienky prasknut. A vtedy nemam ziadny cas navyse, len pripravit a podat, ziadne odstatie vtedy neprichadza do uvahy 🙂 ale je fakt, ze odkedy mliecko pekne miesam lyzickou a netrepem podla navodu, tak sa ani bublinky nevytvaraju (snad len trocha)

lenocka84
13. nov 2010

@sandra1005 jj aj tak som to robila
my mame mlliecko viacmenej uz len rano, vecer je kasa na noc

dara29
14. nov 2010

Vie niekto poradiť?. Dávala som malému nutrilon a po 5 mesiachoch som prešla na francuzske. Môže sa z toho vyhádzať? Mám podozrenie že je to z mliečka. Urobia sa mu také červené fliačky na hlavičke (jeden - tri) a počas dňa zmiznú alebo jeden zmizne a druhý sa objaví na inom mieste ale len na hlavičke. Dakujem. Ktoré by ste odporučili (aj cenovo výhodné)?

lenocka84
14. nov 2010

@dara29 ak si presla razne z davky na davku je to mozne. my od cca 5mesiace pijeme z dm babylove bio milch a uplne v pohode. 600g vyjde 5,05eur
maly ho vypije uplne v pohode, postupne menej a menej, a viac jedla 🙂

andrejka1983
15. nov 2010

@benne ...je krasny...🙂 zlate chlapčatko

benne
15. nov 2010

@andrejka1983 ...ďakujem... jasné že je krásny... ved moje deti sú najkrajšie na svete... ale tak to asi cíti každá mamina, že 🙂 , podľa poradne rizikových novorodencov má na 7,5mesiaca 71cm a 10,5kg 😎 a že vraj dobrého veľa nebýva 😀 😀 😀

andrejka1983
15. nov 2010

juuuuuj tak to teda blahoželam 🙂...a veru každe dietatko je pre svoju maminku najkrajšie, a ešte ked sa tak štastne usmieva ako ten tvoj, co si viac možeme priat. My ideme zajtra na poradnu tam mi ju považia a pomeraju, tak som zvedava...moja mi skorej rastie do dlžky ako do širky 😀

medyna
16. nov 2010

ahojte, baby, neviete mi povedat, kolko krat denne by malo kakat babatko, ktore je cisto na UM? My sme doteraz kakali tak raz denne ale teraz, ked sme zacali viac papat, tak kakame viac... neviem, ci je to OK (teda viac papy , viac kaky), alebo skocit s tym k lekarke?
Je to mozno blba otazka, ale .... aby som nieco nezanedbala ..... 😒

maggie2
16. nov 2010

@medyna nič si nezanedbala, je to OK 🙂 Kto viac papá, ten viac kaká 🙂

sandra1005
16. nov 2010

@medyna bud rada, ze tak pekne kakate, niektore babatka na UM nekakaju aj niekolko dni... 🙂

jasminet
16. nov 2010

@medyna neboj, je to ok, nasa este pred par tyzdnami kakala 3x denne 😀 a to ma skoro rok a pol 😉

medyna
16. nov 2010

diky, trosku ste ma ukludnili... to viete, prve babo a obrovske strasiky ohladom vsetkeho ... 😅

lenocka84
16. nov 2010

@medyna ahoj, nemusis sa bat, je to normalne. my sme najprv kazde papanie kakali, potom zrazu len 1x denne, a teraz aj 2-3x ale to sme uz na prikrmoch

baby kolko krat davate este mliecko za den? a aky vek mate?
my mame 7m, a pije denne do tych 500-60ml mlieka vratane kase.

fukylove
17. nov 2010

@lenocka84 - nas Sebik pije vecer, v noci a rano... + este jedna davka kase...

ratatooy
17. nov 2010

ahoj holky neměli by jste radu co dát prckovi aby neměl zácpu,jsme od začátku na UM prvně nutrilon pak beba ještě jsme teĎ zkoušeli hipp ale to řval po každým jídle takže jsme zpátky u beby akorát ho to hrozně ucpává,ta beba asi nejvíc.četla jsem že někdo zkoušel šťávu ze švestek s vodou

lenocka84
17. nov 2010

@ratatooy ahoj, radsej daj kvapky biogaia 5kvapiek 1x denne, su to probiotika pre spravne fungovanie criev. nam pomohli,
je uplne normalne ze z UM zapeka, vyssi obsah zeleza.

lenocka84
17. nov 2010

@fukylove vy sa nosite v satke ze?
uz davnejsie som ta tusim videla nad farskymi schodami, a maleho si mala v satke.ale to bol ete september tusim 🙂

fukylove
17. nov 2010

@lenocka84 - mam nosic, nie satku, ale ono to vyzera prast ako uhod 😀 jeeeej, ty si bola v ZA? lebo kukam v pase, ze ty si BA, Poprad aj ZA 😀 a ano - do mesta chodime a nosime sa, je mi to tak pohodlnejsie, pokial neplanujem vacsi nakup 🙂 takze je dost mozne, ze si ma videla 🙂

lenocka84
17. nov 2010

@fukylove ano, chodim tam ku paucinovi 🙂
a cele leto som travila v za a okkoli

fukylove
17. nov 2010

@ratatooy - ta slivkova stavicka je vhodna myslim od tretieho ci stvteho mesiaca... 😉 do tych troch mesiacov je normalne, ze maju deti problem s travenim 😉 a to nie len na UM...

fukylove
17. nov 2010

@lenocka84 - a ako to, ze mi to akosi uslo? teda myslim, ze si to aj spominala, ale vypadlo mi 🙂
vy pijete aj v noci este mliecko alebo ti drobcek prespinka celu noc?