Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

mimi21mimi
11. jan 2011

@peko a nepytala si sa na to dr? Ja idem zajtra na kontrolu, lebo bola chora, tak sa jej opytam, co mi povie... nasa ma mozno 6,5 kg, co myslim, ze je tiez slusna vaha.

lidiab
13. jan 2011

Ahojky, potrebovala bych, prosim, poradit...pomalu uz bohuzel koncim s kojenim, maly mi prso bere uz jen v noci a i to jen obcas, takze uz jsme tak z 85% na UM. Problem ale je ze maly neni schopen vypit naraz tech 200ml. Vypije maximalne 150, ale chce casteji. Neni problem mu davat mene, ale casteji, nez to pisou na baleni UM? Doktorka mi rekla at se snazim mu davat vic, ale mene casto, jenze jak to do nej mam narvat kdyz nechce?? 😅 A dalsi veci je, ze za den nikdy nevypije tolik, kolik by mel podle tabulky. Pribira ale nadmiru dobre, ma uz 8,5kg. Mam to nejak resit?

mimi21mimi
13. jan 2011

@lidiab Moja mala ma 5 mesiacov a doteraz mi pije 120 ml.... posledne dni rano iba 60 ml, takze pokial dobre pribera, tak je to OK... a doktorka mi na to povedala akurat to, ze ked idu zubky, deti zvyknu odmietat niektory druh potravy.

peko
13. jan 2011

já jsem dneska zjistila, že nám dcerka hubne ☹, tak jsem zvědavá, co na to dr. řekne, jinak ráno vypije tak 100 ml, přes den max. 160 ml, jí 5x denně

jesenka11
13. jan 2011

Ahoj,taky řeším téma UM. jsme na nutrilonu a kojení už jen jednou v noci.
@lidiab pokud ti malý dobře přibírá, tak je to v pohodě. my taky nezapadáme do tabulek🙂, náš vypije ve svých 8 měsících tak 100ml a pak má prostě hlad dřív než je předepsaná doba na UM. a jak píšeš - jak to do něj narvat, když nechce? - prostě nijak, já jsem se kvůli tomu nervovala, že málo pije a navíc nepřibíral. Pak třeba zas přibral víc než říká tabulka. Vašich 8,5 kg je nádhera. A co zub? Už se nějaký objevil? 😉

lidiab
13. jan 2011

@jesenka11 No nadhera, pro moje zada moc ne teda 😀 Ale jo, s papanim problem nemame, akorat ze toho do sebe najednou nedostane tolik, ale jedl by kazde 2 hodiny. Na zuby to zatim nevypada 🙂

julienka
14. jan 2011

@mimi21mimi zatúlala som sa do tejto témy a našla som tu "uspokojenie".. tento mesiac sme prešli s 5mesačnou dcérkou na dokrmovanie. Od začiatku sa trápim, lebo vypije max 100 (v dobrej chvíli 120 ml) mliečka, zvyčajne však cca 70-80 ml, a na krabičkách píše, že má vypiť 180-200 ml... všetci naokolo mi vravia, "ale veď musí vypiť viac".. no ako, keď nechce? ale vidím, že nie sme jediní.. 😉)) A že dieťatko si spapá toľko, koľko potrebuje 😉

ameli
14. jan 2011

@lidiab Ahoj, já bych to být Tebou dělala tak jak to vyhovuje malému 😉 Mojí dceři už je rok, váží necelých 8kg 🙂 Nikdy nevypije 200ml, max. 170ml a to jen velmi zřídka. Upřímně, mně se zdá těch 200ml dost i pro dospělého, sama bych tolik možná ani nevypila najednou. Když byla mladší tak jsem jí dávala UM co dvě hodiny - na radu doktorky. Pokud to malému nedělá paseku v bříšku, tak ty 3h dodržovat nemusíš, navíc už to není úplně malé novorozeňátko.
Také absolutně nezapadáme do tabulek a Nanyka se má čile k světu, nevadí nám to 🙂

mimi21mimi
14. jan 2011

@julienka Presne tak.... poznam kopec mamiciek, co mi hovorili, ze ich deti nikdy nevypili tolko, kolko tam je pisane..... doktorka moja vravela, ze je vacsinou pisane viac ako vypiju a to je skor o tom, ze viac mlieka zarobis aj "minies" a viac kupujes, aspon ja si myslim.....

julienka
14. jan 2011

@mimi21mimi no asi tak ;))) prvú krabičku UM som skoro celú vyliala do odtoku... stále som jej urobila veľa, nevypila to a mňa len mrzelo, že ona nepapá, ako má a že to len vylievam.... Časom každá mamina príde na to, koľko jej drobček potrebuje a čo vlastne a kedy chce 😉
a vy ste len na UM? koľkokrát denne Ti tak malá papá? my máme v pondelok 5 mesiačikov 😉

jesenka11
14. jan 2011

Ahoj,souhlasím s váma.dělat to tak, jak to děťátku vyhovuje.taky si myslím, co píše ameli, že když už je mimčo větší, tak se nemusí dodržovat ty tři hodiny. Když vypije málo, tak to má rychle strávené. Taky jíme po dvou hodinách. Dneska ráno teda vypil 70ml. Nějak není chuť, tak doufám, že to dožene během dne, popř. zítra🙂. Jak tak vidím, tak nás pár je, co nám miminka nepijou podle návodu na krabičce a co mnohdy víc UM vylejeme...

jesenka11
14. jan 2011

@lidiab 🙂 no jo, na nošení se to pozná🙂, náš malý má 7 kg a už teď mně přijde těžký
chtěla bych se zeptat: máte někdo Nutrilon HA? Nevíte, jestli se dá časem u větších kojenců nahradit něčím srovnatelně kvalitním ,ale levnějším?

julienka
14. jan 2011

Mamičky, ale povedzme si - ani my nemáme každý deň rovnaký. Jeden deň máme väčšiu chuť do jedla, inokedy jeme, lebo sa musí 😉) a naše detičky nie sú vôbec iné. Sú predsa naše 😉 a ani jeden z nás dospelákov nie je rovnaký, takže sa nemôžeme všetci škatuľkovať 😉

medyna
14. jan 2011

dobra diskusia... pridavam sa. My tiez nepijeme podla navodu a kedy sa nam zachce .... Raz Naty vypije viac, raz menej, niekedy skoro cely den nic... Dost som sa kvoli tomu stresovala, ale kedze pribera a rastie snazim sa to postupne neriesit.
@julienka presne ako vravis, ani my nie sme rovnakí, tak nemozeme mat mimco podla tabulky .... Moja bambula nikdy nevypila tolko, kolko je napisane na krabici. Je zrejme mensi jedak, ale to bude mat asi po mne. Ja toho tiez vela nenajem .... 😉

julienka
14. jan 2011

Jej, baby, by ste neverili, ako ste ma naozaj upokojili. Mňa len doktorka stresovala, nepriberá 150g týždenne, neje toľko, to musíte dávať častejšie, každé tri hodiny... No daj, keď nechce.. 😉 Proste si vezme toľko, na koľko má chuť. Sú obdobia, keď papáme s radosťou a veľa a sú dni, keď jej musím doslova núkať ;)

julienka
14. jan 2011

apropó, aké mliečka dávate svojim detičkám?

medyna
14. jan 2011

@julienka inac, ja som sa aj niekedy snazila "naliat" do Naty predpisanu davku..... sa mi to horko tazko podarilo, bojovali sme spolu mozno aj pol hodky, a za 10 minut som to mala bud ja na tricku alebo ona v podbradnicku .... 😝 . Skratka ked nechce, tak nechce .... Ved aj s kojenim je to tak, ze kojis na poziadanie . Ja viem, ze MM je lahsie stravitelne ako UM, ale ani UM sa babatka nevedia prejest, instinkt je stale rovnaky ci uz papaju UM alebo MM. 🙂

julienka
14. jan 2011

@medyna súhlasím 😉

medyna
14. jan 2011

my davame Nutrilon

julienka
14. jan 2011

a nemáte problémy? ja som začala s UM len pred tromi týždňami, ale beba akoby nás zapekala, tak som prešla na nutrilon, prvé dni sme kakali pekne, ale teraz zasa nič... ☹

medyna
14. jan 2011

@julienka nie, Naty to znasa v pohode ... my davame raz denne do mliecka aj probiotika, zacali sme, ked Naty mala asi pred mesiacom taky nabeh na hnacku a pokracujeme v tom dodnes... Naty pekne kaka a prdka, ziadne vacsie problemy

julienka
14. jan 2011

No my sme zatiaľ spolovice na mojom mliečku a spolovice na nutrilone. Ale odkedy sa dokrmujeme, tak kakáme slabunko.... resp. ak už, tak riadne, ale zo začiatku ťažko... ☹

medyna
14. jan 2011

@julienka pocula som, ze Nutrilon zapeka ... nie kazdemu babu sadne 😒 . My sme spociatku tiez boli tak kombinovane, teraz sme uz cisto na UM .

jesenka11
14. jan 2011

taky jsem slyšela od hodně maminek, že musely nutrilon vyměnit, většinou za sunar. My jsme na nutrilonu ha + jedno kojení v noci (v 7m). jaké máte zkušenosti s probiotikama? které jsou podle vás dobré?

julienka
14. jan 2011

@medyna No ja som zasa pocula opacne, ze Beba zapeka... tak neviem.. nechcem velmi striedat tie mliecka, aj tak sa to neodporuca.. vypili sme jedno balenie beby, to sme kakali kazdy druhy den a teraz pijeme nutrac, ale nemam pocit, ze by sa jej pohli crievka.... 😖

dida38
14. jan 2011

pridavam sa aj ja....my papame nutrilon, dokrmujeme od 2 tyzdnov a od 6-tich len na UM....najprv mi dokonca pila viac ako je na krabici, to som sa stresovala, ze papa vela....asi tak po tyzdni sa to upravilo "podla tabulky" a po case zacala papat menej....ja som si to vysvetlila tak, ze potrebovala dohnat to, co nemala zo mna .....teraz jej robim tych 180....niekedy jej to je vela (ja to davam do chladnicky a pri dalsom papani jej do toho dorobim zas do tych 180 a ked to vtedy nedopije, tak to uz vylievam....) robila som to tak aj pri synovi a nikdy sme z toho nemali ziaden problem....teraz uz papame aj zeleninu, takze po vacsine uz mame jednu davku (akoze obed🙂 ) uz vynechanu....

mimi21mimi
14. jan 2011

@julienka Nasa mala v nedelu 5, takze je medzi nimi len tyzden 🙂
Papa rano, olovrant, vecer (ale to ma mlieko+kasa) a v noci.... do tych 120 ml kazdu porciu, sem tam s kasou aj 150... a tvoja ako?

julienka
14. jan 2011

@mimi21mimi tak my papame v noci okolo druhej a piatej, potom rano o deviatej, na obed, o tretej a siedmej vecer. Na veceru (o siedmej) ma moje mliecko s kasickou, inac na striedacku moje mliecko a nutrilon. cca 100 ml, len na veceru dame 160 ml 😉

julienka
14. jan 2011

@mimi21mimi PS: ale aj ty ch 100 ml niekedy cez den papame aj na trikrat... 😒 V noci ale bez problemov krasne potiahne naraz vsetko...

medyna
14. jan 2011

@julienka xi, xi to poznam ... my napr. dnes na obed nie sme schopní vypit 120 ml.... a to "bojujeme" uz od pol dvanastej 😝 hm, asi nie je hladna 🙂