Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

palacinka18
27. dec 2016

A kolko ak niektora zahustujete kolko toho davate?

jozefkonellka
9. jan 2017

Môj maly má 1 týždeň a po 4 dnov som dala nutriol ha 1 proti alergi asi tak 4 dni sme dávali ten mlieko ale Furd bol hladní a stolici velmy častú 6-7 za deň a tak sme zmenili na nutriol obicajni mlieko ale stále má často stolicu a tak napina sa je to normálne ale neplače môžete mi niekto poradiť zeci to je normálne alebo nie

zuzka1717
9. jan 2017

Ak nie je alergik nedávaj mu HA mlieko,odporúčam Sunar premium ma asi najlepšie zlozenie pre najmenších

emiliar
31. jan 2017

@palacinka18 nutrilon ar ked ma reflux a pri pretrvavani kolik urobit test na lactozu

bjeremiasova
5. feb 2017

@palacinka18 skuste Sunar!

palacinka18
5. feb 2017

Dakujem a nemliecne kde? Ktore poradte🙂

bjeremiasova
5. feb 2017

@palacinka18 skuste na predpis od pediatra

dominini
30. máj 2017

@lindaa1 Ahoj mozem sa opytat ktore z tych topfer by si mi odporucila? Maly ma 5t, boli ho brusko sem tam grcne.. :-/ pediater nam predpisal nutrilon proti grckaniu ale zda sa mi otrasny .. ked som mu povedala o kozacom mlieku vysmial ma..

nimana
31. máj 2017

@dominini ahoj, moja dcérka mala veľké problémy s trávením osem mesiacov vkuse. Chodili sme aj na gastro na Kramáre, ale tam nám vždy povedali, že dieťa mi rastie a priberá, tak nie je čo riešiť. Potom som kúpila Topfer kozie mlieko a nastal zlom. Žiadne bolesti, žiadne nafukovanie a pravidelné kakanie. Neviem, či sem môžem dať link. http://topfer.sk/dojcenske-a-batolacie-mlieka/k...

dominini
31. máj 2017

@nimana si zlata ❤ dakujem velm pekne, idem vyskusat este humana, a ked bude maly mat 3-4 mesiace kupim to kozie topfer 🙂

vrana80
12. jún 2017

U nas starsej chutil Sunar od zaciatku a aj jej sadol tak som nevymyslala. U mladsej to bolo tazsie, na zaciatku jej nechutilo ziadne mliecko az sme nakoniec nasli Amilk a ten jej chuti a davame do teraz. Kazdemu babu chuti a sadne na brusko nieco ine 😉

zuzanagarelova
8. aug 2017

Ha hipp sme davali aco najskôr prikrmy varila som potom bio potraviny pre malu nemala som dôveru to co pchaju do skla lebo tam bol v zlozeni len škrob a malo percent zelebiny a mäsa o omega 3 a tdravyvh tukoch nehovorim mixovala som malej normálne jedlo len nie solene napr bravcove s cviklou rybu zo zelerovym pyré alebo pecienku (vnutornosti a žĺtok su pre deti velmi prospešné a vyzivne nie ryžové skroby s obchodnych krmiv) s karfiolovou ryžou (pomlety karfiol)

sashabb1
19. aug 2017

@adulicek82 ahoj, viem ze je tato diskusia stara, ale mame podobny problem ako ste mali vy. Malicka sa nam odtahuje od flase, len place a nechce zavriet usta a ťahat. Bol problem v mliecku? Naša pije Nutrilon AR. Vopred dakujem za odpoved.

mia407
19. aug 2017

Vyskusali sme vselico..ale vazne odporucam Humana mliecko.Je najpodobnejsie materskemu,vobec nie je huste a zlte ako ostatne mliecka..a hlavne velmi dobre chuti. A mozno mate problem aky cumlik ma..my sme s tym tak isto bojovali.A chcel iba flasu Lansinoh.Je dokonala,ale tazko sa zhana.Dieta si samo vytvaruje tvar cumla v pusinke,co ma iba ako jedina flasa.

mia407
19. aug 2017

Inak moj maly tiez vsetky grcal lebo su strasne huste a tazke..ale Humana uplne super,len teda papal kazde dve hodky,lebo nie je take huste. A vobec by som nedavala AR produkty,nemusi mat reflux,iba mu je tazke na zaludok. A Nutrilon?ani sa necudujem,sak to je iba kukuricny skrob..pracovala som v lekarni,takze viem svoje.😉

sashabb1
19. aug 2017

@mia407 ahoj, uz sme vyskusali vsetky mozne cumle, aj flase... ale tato averzia sa stupnuje a zacne plackat len co si ju dam na rameno, krici, ustocka nezavrie, flasu si nezoberie a pritom je hladna. Rano o 4:00 je hore a tlaci, vzdycha, kaka... tak neviem ci ju boli brusko z toho AR a ma to zafixovane. Ma len 4mesiace a je to predcasniatko 32tt.

mia407
20. aug 2017

@sashabb1 vyskysala by som Humana HA..je este lahsia.a sladucko-horka.tam je mlieko nastiepene a uplne lahucke pre brusko.moj tiez plakaval a hadzal take sable ze to som este nevidela.a nutrilon??nie..a mlieko AR je niecim zahustene,aby sa nevratilo naspat a zostalo v zaludku.ja som davala prve mesiace HA,lebo je nastiepene a lahko stravitelne.treba si to vsetko dobre prestudovat,ake mlieko je ake.

mia407
20. aug 2017

@sashabb1 inak doma mam nacatych asi 10 krabic,co som vyskusala vselijake znacky..a len plakal a vsetko zvracal.treba vyskusat.a zasadne nekrmim maleho na rukach ale na vankusi nech ma pohodlie.a chudatko nemala by tak bolestivo tlacit.to znamena ze je pre nu to mliecko tazko stravitelne.a vlastne ked je predcasniatko,preco nepije HA mliecko??nechapem..

lilaahmmad
20. aug 2017

Moje 3 deti z Nutrilonu hnačkovali, alebo zvracali, nám bola lepšia Beba, alebo Hami

jankaga
20. aug 2017

My papame Bebu optipro comfort. Od zaciatku. Teraz mame Bebu optipro comfort 2.maly bol anemicky, pretoze bol predcasniatko, beba obsahuje vela zeleza. Takze spokojnejsia nemozem byt. Krasne sa vo vode rozpusta a malemu chuti🙂 anemicky uz nie sme

sashabb1
20. aug 2017

Ahojte, najprv papala Nutrilon Nenatal, potom sme presli na Nutrilon HA ( manzel je alergik) ale mala zelenu stolicu, tak pediater odporucil Low Lactoze, z toho ju zapekalo, nakoniec kvoli refluxu dal AR, najprv papala krasne ale asi tyzden tento strajk. AR mame teraz treti tyzden.

veronika01992
22. aug 2017

Ahojte my sme malý bebu 1 a zapeka nás stolicu ma iba v noci aj to keď mu pomáham z teplomerom...teraz sme nasadili sunar complex tak uvidíme
Viete mi poradiť keby náhodou je mliecko mám kúpiť?

luciajulka
25. aug 2017

Ahojte my používame BEBU OPTIPRO COMPLEX, ako zacala s umelym mlieckom sme skusali, ktore je najlepsie. BEBA jednoznacne vyhrala. Nezapeka ju, neboli ju brusko po nej a to mala hrozne koliky. Teraz ma uz vyse roka a stale pijeme BEBU OPTIPRO COMPLEX 3. Aj sama pride do kuchyne a ukaze mi na konvicu aby som jej urobila mliecko a ked ho urobim bezi do obyvacky a krici mnam mnam 😉

luciajulka
25. aug 2017

@veronika01992
Vyskusaj na pol litra vody 2 PL ovsenych vlociek varit od bodu varu cca 15 minut, kym nerozvaris vlocky. Potom to sced a do tej vody daj mliecko podla navodu. Nasej to zabralo ked mala koliky a kakala jedna radost, brusko nebolelo 😉

sashabb1
10. sep 2017

@mia407 Ahoj, ja sa bojim menit mliecka tak casto, aby som jej horsie nespravila. Zmenila som z Nutrilonu AR na Bebu AR ale pila velmi malo. Tak som zmenila zase na Nutrilon AR a zacala pekne pit, cele narobene davky, ale po 3 dnoch zase krik a zacala mi kricat pred jedlom a postupne odmietala flasu, musela som teda zase zmenit na Nutrilon HA ale to jej vobec nechuti, odmieta pit, pije len tak ze jej ja tlacim na dudel a jej nieco natecie. Zajtra idem k pediatrovi, ale neviem, co mi poradi. Vy ste mali podobny problem? Neviem ake mliecko by bolo najvhodnejsie, ale to asi pre kazde dietatko ine, mam teda skusat?

lenkatt2
11. sep 2017

Tiež som s dievčatami vyskúšala rôzne mlieka a to hlavne z dôvodu, že nechceli prejsť z kojenia na umelé mlieko. Tento krát, keď som ostala tehotná a ešte som kojila, musela som prejsť na umelé. Povedala som si, že musíme. Kúpila som jej Nutrilon Profutura, ktorý jediný neobsahoval palmový olej, najskôr si len pár krát cucla, ale den po dni sa nám poradilo vypiť viac a popritom som ju kojila, po pár dňoch vypila celú flašu a mohla som ju odstaviť. Mne osobne však toto mliečko nechutilo. Po čase sme skúsili Bebu Optipro Comfort, je lacnejšie, zdá sa mi aj jemnejšie pri zarábaní, nepení tak. Dcérke chutí a nemá žiaden problém.

sashabb1
11. sep 2017

@lenkatt2 Ahoj, práve dnes sme zmenili na Nutrilon Profutura, 3 dávky v poriadku a celkom jej aj chutil, aj ked ako píšeš ty, ani mne to mliečko nechutí, je ako sušené mlieko. No ale po poslednej dávke mi začala plačkať a asi 3x si aj kúsok grcla, potom ledva zaspala, tak neviem, či tomu dať ešte šancu, ale zase len zmeniť? Už si fakt neviem dat rady, a nechcem jej stále meniť mliečko, určite jej to nerobí dobre na črievka a trávenie. Som bezradná. Pediater povedal, že ak jej nesadne toto mliečko, tak nás pošle na gastro, ale nerada by som tam šla, už chodíme len po doktoroch. Malá je predčasne narodená (32t).

nimana
12. sep 2017

@sashabb1 ahoj. Viem presne, ako sa cítiš. Prešli sme si tým istým. Dcérka mala problémy s trávením dlhých osem mesiacov vkuse. Chodili sme aj na Kramáre, kde sme na gastro patrili priamo primárne, ale žiadna zmena k lepšiemu. Tak som jej začala kupovať dojčenské mlieko, čo sa vyrába z kozieho mlieka. Je síce drahé, ale zo dňa na deň nastalo zlepšenie a všetky problémy zmizli a my sme si to konečne začali užívať. Po polroku som jej postupne dávala každý deň po lyžičke bieleho jogurtu, aby si zvykla na kravské mlieko. A takto pekne sme skúšali. Dnes má dva roky a žiadnu intoleranciu ani problémy s trávením. Mlieko som objednávala cez net od Töpfer. Bála som sa jeho chuti, ale je priam lahodné 😊

sashabb1
13. sep 2017

@nimana Ahoj, ďakujem za radu. Prediskutujem s pediatrom. A este uvidim ci nas neposle na to gastro. No ako pises, uz by som si to chcela aj s malickou uzivat, najprv bola mesiac v inkubatore a teraz sme v strese kvoli tomu, ze nepapa a neviem najst pricinu, neviem ako jej pomoct.

nimana
13. sep 2017

@sashabb1 samozrejme. Držím vám palce, nech už ste za tým. A môžete sa z malinkej tešiť 😊Nám na gastre predpísali specialny Nutrilon, čo sa dáva, keď je alergia na mliečnu bielkoviny a zaskocili ma vetou, že keď to dcérke nebude chutiť, nech dávame klasický Nutrilon a že musíme potom už len počkať, kým z toho vyrastie. Specialny Nutrilon nezabral, tak preto som skúsila ten Topfer z kozieho a naozaj, to osem mesačne trápenie skončilo.