Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

katuuska
16. dec 2011

@jezurinek ano, my papame Sunar nutradefense uz cca 4 mesiace a total v pohode 😉 chcela by si nieco konkretne vediet? 🙂

m.i.r.i
16. dec 2011

@maticap. moja, uplne ta chapem..my sme s nasim malym plakali s manzelom obaja..ta nemohucnost je najhorsia, ze place a place a ty mu nevies pomoct...tiez kazdy len hovoril, ze vydrzat, doktorka dokonca, ze je to prospesne pre babatko aby plakalo aj takto silno, ze pre pluca..no ale bozinku ked sa trapi a ty mu nevies pomoct? Verim ti, ze si poplaces aj ty..ja uz len spominam na tie casy, ale poviem ti, ked si predstavime s manzelom, ze este raz to zazivat, tak mojmu muzovi to stale potom len pridava na jeho presvedceni, ze uz radsej druhy krat nie..je to jeden tiez zo silnych argumentov, ze staci jedno babo..prave tie hrozne zaciatky a to zufalstvo ked dietatku nevies pomoct a ono place..ja to beriem uz s nadhladom, ze to proste prejde a tak to byva..deticky placu a ked im rodicia zabezpecia vsetko a aj tak placu ( ak nie su chore samozrejme), tak to proste treba len vydrzat..prejde to

adulicek82
17. dec 2011

Ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu. Moj maly bude mat o tyzden 3 mesiace, na umelom mlieku je od ukonceneho 3 tyzdna. zacali sme na nutrilonom, ale vyhadzal sa mi, tak mi doktorka poradila ze mame prejst na nutrilon ha a tu zacalo to ze pri papani sa zacal odtahovat od flasky, ale extrem zacal ked sme boli na gastre pretoze pri ha-cku nam zacal grcat, nastastie nemame reflux ale bolo nam odporucany nutrilon anti colic a dostali sme probiotika - biogaia a infants dopfilus, ale toto mlieko maly absolutne nechcel jest - jedol ho 3x a potom uz vobec nechcel papat, len reval a mal otovorene usta a ziadna sanca prisat sa na flasku. kedze odmietal mlieko tak sme zacali riesit, ze co dalej, kedze na koznom nam povedali ze je to asi reakcia na mlieko to vyhadzanie na telicku a tvaricke, tak tym padom sme sa nechceli vratit k nutrilonu. presli sme na babylove z DMka. maly ho sice pije, ale velmi trhane, stale sa pri jedeni odtahuje od flase. zarabame mu 120ml, ale niekedy zje len po 60ml, niekedy vobec nechce jest, tak ho dam spat a potom sa naje. interval medzi jedenim mame 3hod. aj pri tomto mliecku grckame. na tomto mliecku sme uz asi mesiac, a velmi maleho nechcem uz trapit zmenou mlieka. preto by som chcela vediet, ze ci by ste menili mlieko, ked ano tak za ake? vadi mi to ze grca, ako skaredo je a ze ani po 3hod. nezje to co ma.
mame aj koliky resp, to uz je skor zapcha, ale uz to nie je take ako na zaciatku, priblizne kazdy druhy den mu musim dat teplomerik, lebo sa nevie vykakat a stolica je dost tuha.myslim ze v tom nam pomohli tie probiotika. tu som sa docitala ze na zmakcenie stolice sa dava kamilkovy cajik, dnes som mu ho dala, krasne sa vykakal ale stolicu mal zelenu. mohol to sposobit cajik? ake davky davate toho caju a kolko krat denne ho davate? dakujem velmi pekne za rady.

werica
17. dec 2011

Ahojte, moja dcera je odnarodenia iba na UM, v nemocnici dostavala automaticky Nutrilon HA, tak sme aj doma pokracovali s Nutrilonom (klasickym), viac-menej bez tazkosti. Potom som sa rozhodla prejst na France Lait, ale to nam bohuzial nesadlo, dcera po jedle casto grckala a mala biele hrudky v stolici (navyse kakala iba raz za den, aj to horko-tazko bolestivo), brusko to mliecko nevedelo spracovat :( Preto sme sa po 5 dnoch vratili k Nutrilonu, avsak! po par dnoch zacala akokeby hnackovat, aktualne ma riedku stolicu 5-krat za den, je nepokojna, place, nevie zaspinkat. Uz si to neviem inak vysvetlit, hladam pricinu v mliecku... ☹ Mate niekto podobnu skusenost? Moze byt takyto stav sposobeny UM? 😕

katren
17. dec 2011

@werica riedka stolica 5x denne??? to je dost, nevolala si s lekarkou???ved moze byt dehydrovana....toto nemusi byt z UM, moze mat nejaky virus...

perlaoceanu
20. dec 2011

Baby potrebujem poradit. Nasa mala ma prehodene dni s nocou. Cez den funguje na systeme prebalim, nakrmim a spi. No v noci ako keby utal, vobec nechce zaspat, zaspava az nadranom okolo stvrtej, ked odchadza manzel do prace. Sme na UM, davam jej jest kazde tri hodiny, vypije mi 90 ml, viac nechce, asi ju unavuje cumlik. Mate nejake osvedcene rady na zaspavanie? Kde robim chybu?

adetka
20. dec 2011

@werica moja Karinka je na Nutrilone HA od 3 dna... a do nedavna mala takmer stale riedku zltu stolicu... a takmer po kazdom krmeni... pediatricka povedala, ze ta farba a kozistencia je v poriadku... az teraz, dva dni dozadu kaka iba dva krat denne a stolica zhustla... neboj sa 😉

elana
20. dec 2011

@perlaoceanu neporadím jak přehodit ten režim, s tím zkušenost nemám...ale že pije 90ml, to je úplně v pořádku. Nemáš aktualizováno, kolik je jí týdnů, ale jestli se narodila kolem toho 9.11. jak máš v pase TP, tak to je fakt akorát.

zkus jí přes den nějak zabavit, už by to pomaličku mělo jít, aby sledovala hračky, některé děti jsou stejně spavé i přes den (můj malý má půl roku a i tak toho dost naspí i za den-většinou teda, ne vždy), ale na noc by si měla dělat pauzu, to bříško to potřebuje, aspoň 4-6 hodin bez mlíka. V noci si s ní nehraj, nerozsvěcej, jen tiše přebal a nakrm. Koupeš ji večer? Některým dětem pomáhá udělat ten rituál, koupel, masáž, teplé mlíčko a uložit, můžeš pustit třeba solnou lampičku nebo nějaký "uspávátko", který jí dá signál, že je večer a bude se spinkat...(a důsledně to dodržovat a nikdy jindy než na noc to nepouštět).

jinak neporadím, bohužel...

adetka
20. dec 2011

ja mam tiez otazocku... na mamicky, co krmia HA formulami... Karinka pije Nutrilon HA... nerobi jej zle: pekne kaka, pribera, v noci i cez den papa po 3 - 4,5 hodinach... ale: po takmer kazdom papani grcka... niekedy vygrcne menej mliecka, niekedy aj tretinu flasky... myslite si, ze by pomohla zmena ma Bebu HA?... ake mate skusenosti?...
pretoze starsia bola na Bebe HA... mala silnejsiu a zelensiu stolicu... ale nepamatam sa, ze by tolko grckala...
nerada by som Karinke sposobila este vacsie problemy unahlenou zmenou mlieka 😅

elana
20. dec 2011

@adetka vůbec to nemusí být mlíčkem, některý děti jsou blinkáčci, nemají ještě zralý ten jícnový svěrač a mlíko se jim vrací nahoru a stále ublinkávají. Většinou to vrcholí okolo 4. měsíce a pak by to mělo pomaličku ustupovat (zvlášť se zavedením příkrmů), ale jsou děti, které problindí celý první rok života a vzácně i dál 😝 Můj malý je taky blič, nepomohly ani ty příkrmy, stále je schopný blinkat mrkev co měl k obědu ještě když ho svlíkám před koupáním 😅 , má to po mně, taky jsem byla taková. A u nás to určitě není mlíkem, do 3 měsíců jsem mu odsávala svoje, čistě na UM (Sunar Nutradefense HA) je až od 4 měsíců a je to stále stejné.

perlaoceanu
20. dec 2011

@elana vdaka za radu. Vecer ju kupem, no moc mi po kupeli nespi. Svietime vo vedlajsej izbe, takze moc svetla jej do izby neprenika, no ked jej uplne zhasnem, zacne plakat.

elana
20. dec 2011

@perlaoceanu nezhasínejte tam, ať má větší pocit jistoty, když jí to dělá dobře, neboj, tím jí nerozmazlíš...zkus tu solnou lampičku nebo nějakýho usínáčka (já mám toto a nedám na to dopustit, kupuju to všem kamarádkám co mají čerstvá miminka: http://www.datart.cz/katalog/Pece-o-dite-Chicco..., ale můžeš koupit cokoli jiného samozřejmě), prostě aby si udělala podmíněný reflex, že bude dlouhé spinkání.

katren
20. dec 2011

@adetka pokial moc vygrcka, tak to nie je mlieckom, ale moze mat reflux...a HA mlieko to nezmeni, treba hustejsie AR, to je AntiRefluxne...radsej sa porad s lekarkou a nech vas posle na sono na gastro..alebo skus kupit Nutrilon AR...nas Misko tiez vela vrackal, dokonca az nosom, takze sme boli u dr. a dostali sme Nutrilon AR...ale uz sa mu to upravilo a davame normalne UM, nie AR

adetka
20. dec 2011

@katren @elana dakujem dievcata... mne doktorka povedala, ze v pripade refluxu by vrackala po kazdom jedle a oblukovo... ze by to mliecko z nej striekalo, nie tieklo... a pokial v noci neblinka a proibera... nie je to nic nezvycajne... a netreba nic menit... za mesiac pribrala 1,085 kila...
ja len ze, ci probiotika ktore su v Bebe HA nie su na travenie lepsie a lahsie stravitelne... ako prebiotika ktore su v Nutrilone HA...

katren
20. dec 2011

@adetka no tak nas nevracal ani oblukovo a ani nestracal na vahe a potvrdili nam ho....

adetka
20. dec 2011

@katren mne doktorka povedala, ze zvysne mliecko vygrcka skoro kazde dieta... a ze ak v noci a v klude negrcka (ked zaspi negrcka)... tak to reflux nebude... pockam co bude najblizsie dva mesiace (na dalsiu kontrolu ideme v troch mesiacoch)... a ak sa to nezmeni, skusime to AR mliecko... vbiem ze z neho moze zapekat, a nechcem jej sposobovat problemy... kedze inak je pokojna, pribera... a ako som pisala: v noci a v klude negrcka, maximalne jej vytecie slinka mliecka... ale dakujem za rady...

elana
20. dec 2011

@adetka já si osobně myslím, že to, co popisuješ, je úplně normální ublinkávání, které má plno dětí a prakticky všechny z něj vyrostou, je to prostě nedozrálý ten svěrač, zůstává pootevřený a proto mlíčko z miminka vytéká a děje se tak většinou, když sebou dítě hází (proto ne ve spánku, ale poblinká se třeba když ho uložíš do kočárku atd.). Podstatné je, že přibírá, vůbec bych to neřešila, neexperimentovala s AR mlíkem (to zas není HA a pokud jste alergici, tak pro dítě je vždy nutno volit menší zlo a tak, když nemá reflux, že šavlí obloukem, tak bych raději než AR zůstala u HA), jako je to nepříjemné, dobře vím o čem mluvíš, náš malý chodí celý den v bryndáku (převlíkat nemá cenu, to je začarovaný kruh, jak s ním začnu házet při svlékání a oblékání, ihned poblindí nové oblečení opět), teď s příkrmy je to navíc barevné...ale co, však z toho vyrostou, já z toho taky vyrostla a že jsem blila extratřídu 😅

zlota4
21. dec 2011

@dannynka ahoj ty davas franzuzske mlieko?ja som prechadzala z hami na to franz.a mala mi mala taku zelenu stolicu taku kaki zelenu,nevies ci to moze byt tym prechodom na ine mlieko??z hami som prestala lebo sa mi v noci stale budila proste rano o 4 a uz nespala tak som si myslela ze je slabe teraz sice vydrzi aj 4 hod nejest ale budi sa mi tak casto ako predtym a ktomu po jedle mi nespi aj 2 hodiny a ako je to u teba

helenkasabinka
29. dec 2011

@adetka moj misko ma reflux a musli sme davat ar mliecko a teraz papa france lait 2 a tu mu zahustujem a nikdy ho z nutritonu zahustovadla nezapekalo,obsahuje to vlakninu 😉

lienka1076
29. dec 2011

@adulicek82 ahojky tak toto presne sme mali aj my a lekárka do malého stále tlačila len nutrilon ha a jemu to nerobilo dobre. Iné mliečka mu spôsobovali zápchu a po ha mi strašne vracal. Mali sme nutrilon, nutrilon ha, sunar, sunar ha, francúzske mlieko a nakoniec som zo zúfalstva skúsila hami a malý mi do dvoch dní mal normálnu stolicu a všetko začalo byť ok. Začal priberať a teraz má skoro dva roky a stále sme na hami 🙂 🙂 . Na začiatku ma lekárka odsudzovala, že mu ho dávam lebo je lacné a tak ale ja som to skúsila ako jednu z posledných možností a zabralo. Skús ja odporúčam a to veľmi 🙂

anicka1981
29. dec 2011

@lienka1076 my sme boli na nutrilone od 4 mesiaca, a prechod bol bezproblemovy,,, ani vracanie ani hnacky a malemu chutil, aj ked tak neako zvlastne pachol,,, no ale teraz par tyznov dozadu maly mi nechcel velmi cez den pit, a nevedela som z coho,lebo v noci pil ako obycajne,,,, tak sme skusili hami, nakolko nam asi 3 dni pred tym prsla vzorka mliek hami aj vyzivky, tak so si povedala, ci to nie tym, ze mu nutrilon nechuti- v tom case smepresli z 1 na dvojku,,, no vypil jednu flasu hami,,no ale na druhy den sa vobec nemohol vykakat, a rozhazdalo nam to kakanie celkom,,, takze hami skoncilo v kosi,,, sme na nutrilone, vratil sa mu apetit aj cez den, boli to zubky, preco nechcelpit, mal cele vrchne dasienka popuchnute,,,,, a na tie zapchy som mu dala bio gaja a sme ok,,,

ono hami ma iny podiel servatky 20:80 tusim a nutrilon je 50:50, ako uz dvojka,,, takze kazde babo je ine,,,,a je dobre,ze je tolko mliek na trhu a sa da pomoct kazdemu babetku, 😉 ,aj tak mi je luto, ze som nemohla kojit dlhsie 😒

anicka1981
29. dec 2011

@zlota4 no babetka maju male zaludocky,preto sa budia,moj sa budi aj po nutrilone good night normalne po 3 hodinach, 😀 a to uz bude mat 7 mesiacov, a jemu jedno ci mu dam obycajne mlicko alebo to na dobru noc, skusali sme mu dat pred spanim kasu on nutrilonu,ze hustesie,viac zasyti, no aj tak o 3 hod bol 😀 hore ,, a kamaratka ma babo,co jej spi celu noc od 3mesiacov,,,, moj je hore kazde 3 hodiny, ale ja som rada, ze mu chuti a ze prospieva,,,, 😉

lienka1076
29. dec 2011

@anicka1981 samozrejme že každé dieťatko je iné a každému iné vyhovuje. Ja som sa držala toho, že pri zmene mlieka by sa malo jedno mlieko podávať cca 5 dní až týždeň aby sa prišlona to, ako to dieťa toleruje a či mu vyhovuje. Ja som každé mlieko dávala viac ako týždeň a bola to hrôza. Len toto mi zabralo a preto som poradila ako jednu z možností.Ja som bola zúfalá a musela som každý deň dávať malému teplomer aby prestal plakať a konečne sa vykakal. Ale keď si teraz na to spomeniem, pripadá mi to tak dávno. 🙂 🙂

anicka1981
29. dec 2011

@lienka1076 no to sme mali aj my, ale to som este kojila, na koliky sa nam osvedcili bioa gaja, preto som mu ich zase dala,ked ho zapieklo,,, vies, nic ine ok hami som mu nedala, tak tobolo jasne, ze to ma z mliecka, a ja somlen potrebovala zistit, ze ci mu nahodou nechuti len mlieko, lebo sme zacali s pokracovacim, a neako v tom case mi aj 2 dni nechcel cez den mliko pit, caj vypil, mliko nechcel ani za nic, ale v noci pil normalne, ale hami tiez raz chcel raz nie, takze chutou mlika to nebolo, aj ked mne osobne hami vonalo viacej,,, nutrilon troska pachne, ale maly mi po nom raz nevracal, ani nemal zapchu,,,, bolo to prve mlieko, ktore som kupila, takze sme sa trafili na 1x, natasie,

ste samuseli riadne potrapi,kym ste prisli na to co vam robi dobre,,, ale hlavne, ze uz ste na to prisli,,,,, ja som nenarazala na nic, len som sa chcela podelit s mojou skusenostou 😉, my sme mali aj reflux, tobolo trapeniestrasne,,, to som tiez este kojila, a ked sa to uz vsetko ako tak upravilo, tak som stratlka mieko znoci na rano,,,, a o 3 dni rano som bezala kupovat nutrilon do billy, lebo maly kvical od hladu akoby ho rezali,

perlaoceanu
1. jan 2012

ahojte. Je podla Vas normalne ak dieta papa nazeleno? My sme na nutrilone HA, kakame kazdy druhy den, no cim dlhsie je to v malej, tym je to zelensie. Moze to byt obsahom zeleza? mate s tym nejake skusenosti?

katren
1. jan 2012

@perlaoceanu dieta PAPA na zeleno??? tipujem, ze to malo byt kaka...a cim zelensie, tym horsie....

perlaoceanu
2. jan 2012

@katren hej, malo to byt kaka 🙂

nasekuratko
2. jan 2012

@perlaoceanu taky mame Nutrilon HA, maly zacal taky kakat zelene. Byla jsem i u doktorky a ta mi rekla, ze to muze byt proste reakce na Nutrilon. Ale pokud maly nema bolesti, neplace, je spokojeny a neni to vylozene vodove, tak je vsechno vporadku.

perlaoceanu
2. jan 2012

@nasekuratko vdaka, upokojila si ma. No uvidime aka bude dalsia stolica.

elana
2. jan 2012

@perlaoceanu to bývá na těch HA mlíčkách poměrně často, je to tou naštěpenou bílkovinou (na Nutrilonu to napsáno není, ale Beba HA to má přímo na letáku psáno, že může dítě kakat zeleně)...nicméně! můj prcek taky po Nutrilonu HA kakal zeleně a strašně to smrdělo, mně ani doktorce se to nelíbilo, takové miminko a takový sajrajt ve střevech, tak jsme zkusili Sunar Nutradefense HA a ejhle, kakání se upravilo a žádný brčál 😉 znovu krásná vaječinka, jako když byl jen na MM, takže JEN tou štěpenou bílkovinou to asi taky není.