Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

perla200
27. jún 2010

ahojte....tiež som toho moc nenakojila...mala prsník nechcela a nepomohli ani dve laktačné poradkyne ani žiadne finty nič....mesiac soms i ju prikladala každé tri hodiny a nič....nechytila, tak som odsávala každé tri hodiny aj v noci mesiac...aby mala moje aspon z flasky, kedže som bola po sekcii a v pôrodnici jej strčili hned flasu. a tiež sa ma to hrozne dotklo ked sa ma niekto opýtal či kojím a ja že nie - odsávam....to nikoho nezaujímalo, hoci si myslím že som urobila vsetko čo som mohla aby som kojila a to že som každé tri hodiny mala na prsníku 45minút odsávačku a nespala hoci som mohla tak to sa neráta?

perla200
27. jún 2010

@ivanek velmi s tebou súhlasím ohladom toho príspevku od zajaciq - a to chces zajaciq povedat, že ak matka nekojí nevytvorí si s dietatom vztah? tak tos i nejaká dobre pomýlená. Ja mam s mojou dcérou nadherný vztah, je na mne zalepená den noc....miluje ma najviac na svete....ty ani nevies o čom točíš....

sonica
27. jún 2010

no koukam ze strouzek opet perli 😠 promin, ale dojdi si uz nekam k psychologovi 😠 promin, ale nedelas nic jineho nez se obhajujes sama pred sebou, delas jaka jsi chudinka, jak ti vsichni ublizovali a jak je uzasne co delas 😠
ja taky nekojila, mala nechtela poradne sat, odsavala jsem 4 mesice, a davala z lahvicky, jsem za to rada, byla jsem spokojena a stastna maminka, nikdy se me ani v nejmensim nedotklo jestli kojim nebo ne, nikdy na me nikdo "necumel" vycitave v obchode ze kupuju sunar, nikoho ani v nejmensim nepohorsovalo ze nekojim, kdyz ctu tebe tak mam pocit ze tebe pustit do eteru, tak porodnictvi a vyziva deti v CR by vyznela jako kdyby tady byly ne sto ale tisic let pod nejakou diktaturou, ale ta je asi jen v tve hlave 😖
je to smutne a je mi te fakt lito ☹
je totiz nadherne kdyz zena koji, kdyz nemuze je pro vetsinu tezke se s tim srovnat, protoze je to zakladni instinkt pro matku, ja udelala co jsem umela a mohla, a nemela jsem zadne vycitky kdyz jsem presla plne na sunar, v porodnici jsem mela tu nejuzasnejsi peci co jsem mit mohla, nikdo nikoho do niceho nenuti,
lidi ktery me potkavali na ulici videli jen spokojenou, vysmatou maminku a to ze ja zazila i trosku nepohodli, kdyz jsem odsavala a prispusobovala svuj rezim trochu i tomu, rozhodne to za to stalo a udelala bych to znovu a znovu

lenocka84
27. jún 2010

vyjadrim sa aj ja k teme, od 5tt sme na UM. vobec to uz neriesom zo zaciatku ma to trapilo, lebo predsa, v porodnici som mala take mnozstvo ze davali inym detickam
co sa Vam tiez cudujem ze by ste nedovolili, to mlieko prechadza takymi kontrolami ze az,
a ked sme prisli domov bolo mlieko uz len 2tt a potom prislo narad UM a nevadi to ani mne ani malemu.
myslim ze zlozenie dnesnych UM je veeelmi podobne UM a netreba sa bat.

strouzek
27. jún 2010

moravanko tu porodku ti závidím, u nás nebyla volba, já měla neskutečný pocit že jsem do něčeho nucena a že malá ani není moje, jako matka jsem se nemohla v porodnici rozhodnout naprosto v ničem hlavně ne v tom koju. bud to bylo o tom že mi nedávali žádné příkrmy nebo jsem je chodila žebrat potají u hodných sester a nebo když už mi příkrmy dovolili tak jsem zase musela čekat až mi je nachystají sestřičky někdy to trvalo i půlhodinu protože zrovna neměli čas. když už mi malá usnula tak tam vlítla sestřička že se jde koupat, (přitom bylo 4 odpoledne atd.) nebyla jsem tam vůbec spokojená a příště jestli budu mít dalšího prcka mě do naší porodky už nikdo nedostane.

o tom cizím MM holky nejen že mě nutili ho malé dávat jiná volba nebyla buď byla malá o hladu a když už jí něco dali tak tohle, ale co hůř nutili mě dávat to MM přes hadičku, takže jsem musela mít malou přiloženou k prsu aby sála a vsunula se jí do pusinky hadička aby si myslela že pije moje MM. na mojí psychiku něco šílenýho , nejen představa že malá pije cizí MM a (to ještě kdoví od koho) a přišla jsem si jako totálně neschopná matka ale taky mi to mlíko kapalo i na mě takže jsem měla někdy promočenou noční košili cizím MM. no jako asi fakt nejsem dostatečně živočišná ale mě se z toho zvedal žaludek, to mlíko mi strašně smrdělo vždycky jsem letěla do sprchy se osprchovat a převlíct 😖 prostě hnus hnus

strouzek
27. jún 2010

myio s těma kolikama to u našeho "koja" bylo hrozný(píšu to v uvozovkách protože mlíko se udělalo až týden od porodu a to ještě v takovém množství že jsem po hodinovém boji stejně šla dovařit celou dávku sunaru, takže moje kojo bylo spíš cucání bradavek) Nevím jestli malé nesedělo jídlo co jsem jedla, nebo tahala vzduch nebo jí nesedělo něco ze mě (beru hormony na štítnou žlázu, měla jsem tu cukrovku tak možná i to malá ještě ve mě cítila nevím ale u nás to bylo spíš o tom že kojo jí ubližovalo protože bolavé bříško a neklidné spaní není přece to nejlepší co chceme dětem dávat že? jenomže tohle nikdo z těch rýpačů do koja nevidí, všichni tě odsoudí že nekojíš ale nikdo už neřeší že s UM je dítko mnohem spokojenější a zdravější (teda aspoň moje Nelinka je na UM spokojené a klidné dítě bez bolavého bříška)

strouzek
27. jún 2010

sonico no comment, možná je to opravdu v mý hlavě ale toho brouka mi nasadili do hlavy lidi z té kojosekty a jen díky zážitkům z porodky jsem měla opravdu pak pocit že jsem ta nejhorší že jsem se fakticky styděla jít koupit i ten sunar.asi jsem psychopat ale toho ze mě udělali ti okolo. ono totiž záleží na tom jaký lidi kolem sebe máš, jaký máš zážitky z porodky atd. možná si měla super porodnici se super personálem kde to nikdo neřešil ale u mě to problém byl a nikomu se nehodlám za nic omlouvat, tohle jsou moje názory a moje zážitky a každej ať si to přebere.

a rozhodně si nemysli že jsou mé názory takové kvůli toho že mám nějaké trauma z toho že jsem kojit nemohla, já jsem kojit mohla, nebo aspoň se o to pokoušet nadále , sice dle mě jak už jsem snad 100x uvedla to bylo spíš cucání bradavky protože po převážení malá vypila max 15 ml mého mlíka a stejně jsem po každém krmení šla dovařit ještě celou dávku sunaru ale kdybych tak moc toužila kojit tak nemyslíš že bych v tom pokračovala aspoň pro ten pocit že kojím? já s kojením přestala dobrovolně a nelituju, nikdy litovat nebudu a rozhodně po večerech nepláču že nekojím. a popravdě už mě dost se.e jak si každej myslí že mé názory jsou jen kvůli toho že mám nějaký psychický blok z toho že jsem nemohla kojit!!! né každá ženská má v sobě zakódovanou touhu své dítě kojit. já jsem si vždycky přála být mamina ale nikdy když jsem přemýšlela o mateřství jsem si to nespojovala s kojením a když jsem se pak opravdu matkou stala a zkoušela jsem kojit neměla jsem z toho nechutné pocity ale ani ne pocity blaženosti a mnohem víc se teď cítím maminkovsky s flaškou v ruce než s vytáhlým prsem!!

strouzek
27. jún 2010

no ale abysme pořád neřešili kojení nekojení tak mám otázku maminy "uměláků" holky když jste začli od 4. měsíce přikrmovat dávali jste i ty zahuštěné mlíčka? je to v takových krabičkách, je to vlastně mlíčko s rýží ,my začínáme s příkrmy za 14 dnů měli na ty mlíčka akci tak jsem už dopředu nakoupila ale dneska jsem tak přemýšela jestli nevadí že to není značka sunar ale např. Hami nebo neslé? předtím malé změna UM neudělala dobře zkoušeli jsme Hipp a Bebu a ani jedna neseděla ale teď když už je starší musím kupovat pořád ty kaše a mléka od sunaru nebo můžu i jiné?

bufina
27. jún 2010

Ahojte. Tak já to znám z obou stran. První dítě jsem nekojila a druhý teď jo. Ta první byla od začátku na Sunaru. Po císařu se mně dělalo pozdě mlíko, malá měla žloutenku, takže se nechtěla přisávat a v naší slavné Baby friendly hospital jí hned vrazili mlíko z flašky, takže už pak z prsu za nic nechtěla, byly to hysterický záchvaty, tak sem to asi jako každá obrečela a začala kupovat Sunar. Sice po něm prdy docela měla, ale jinak to bylo naprosto pohodový mimino. V prosinci se mně narodil malej, taky docela předčasně. Byl v inkubátoru, neuměl sát, krmili ho sondou a pak opět nastoupila flaška. Sem ho zkusila nakojit až desátej den doma. Tahal to asi půl hodiny a pak jsem mu dala odstříkaný mlíko z flašky. To měl vypitý během minuty. Ale kojit sem chtěla, tak jsme bojovali ještě další dva měsíce. Kolikrát sem si říkala že už na to prdím, že se nebudu půl hodiny hrbit u kojení, když z flašky je to za chvílu vypitý... Nakonec jsme se ale rozkojili pěkně, tak už flaška nebyla potřeba. A když srovnám jak vypadá malej po kojení a jak vypadala malá po Sunaru, tak žádnej rozdíl není. Na obou byl vidět takovej ten blaženě zfetovanej výraz v obličeji 😀 Kojení se v téhle době strašně přeceňuje. Su ráda že aspoň tohle dítko kojím, ale kdyby ne, tak co, když vím že úplně stejně spokojenej by byl aji na Sunaru.

bufina
27. jún 2010

A už to taky neberu tak, že mu kojením dávám něco extra. Spíš v tom vidím výhodu že aspoň ušetřím spoustu prachů za UM a když se náhodou vzbudí v noci, tak si ho vezmu do postele, strčím mu kozu a spím dál. Naštěstí i kojený dítě dokáže hezky spinkat, od tří měsíců spí celou noc.

bufina
27. jún 2010

@strouzek Sunarka ty mlíčka s kaší dělá taky. Hodně jsem je malé kupovala, bylo to venku pohodlnější, když měla hlad. Kupovala jsem i ty od Nestlé a Hami. Seděly jí všechny.

strouzek
28. jún 2010

bufi zfetovanej výraz to je dobrý ale máš pravdu, malá u toho někdy vypadá fakt jak v rauši 😀 já taky říkám že kojo je lepší pro mě jen v tom že nestojí prašule ale zase musíš si hlídat jídlo, si víc připoutaná u mimča doma atd. tak proto říkám pro mě je sunar luxus za který si ráda zaplatím 😵
jj koukala jsem že sunarka má taky mlíčka, taky jsem zkusila koupit jen mě tam překvapilo že u těch hami a nestlé jsou ty mlíčka jen s rýží a u sunarky je rýžovo kukuřičné tak mám z toho trošku strach aby to nebyla hned taková zátěž luštěninová 😀 ale na to asi výrobce myslí tak zkusíme a uvidíme 😵

beruska24.9.
28. jún 2010

bufina - máš můj obdiv, žes to nevzdala a rozkojila se 😉 No, i tady je vidět, že každá maminka je jiná. Já řekla, že pokud bude další dítko a půjde kojit, tak dostane základ a pak se klidným svědomím přejdu na flašku. Asi nejsem správný ´´živočich´´, ale prostě ta flaška pro mě osobně je jaksi ´´přirozenější´´. A není to o tom, že bych někam odešla od malé, ani to nejde, když není hlídání, od narození malé jsme pořád spolu. Někdy mi z toho už hrabe 😀

strouzek
28. jún 2010

beruško pro mě je taky flaška přirozenější než prso. i manža si to pochvaluje že může nakrmit on má to hrozně rád,já jsem zase spokojenější protože když jdu na kafe s kámoškou nebo třeba na bazén pohlídá mi malou manža nebo babičky , sice jsem pryč jen hodinku max dvě a i v tu dobu jsou mé myšlenky jen u malé ale na druhou stranu jsem klidnější že když bude mít hlad tak sunar jí nachystá kdokoliv 😵 teď mi vyprávěl manža že se ho ptal kamarád na UM,je jim 8 měsíců a jeho žena stále kojí ale ten malej je asi hroznej jedlík nebo ona má mlíka málo protože prý kojí co hodinu, minule šli do divadla a po 20 min. už jim volala babička že musí okamžitě domů že má malej hlad. tak to jsem fakt obdivovala že to ta holčina zvládá protože pro mě představa krmení co hodinu a vstávání 5x v noci je scifi 😀

beruska24.9.
28. jún 2010

stroužek - kdybych věděla dřív, co vím teď, tak bych na ten sunar přešla už dříve. Takhle jsem kojila 4m.
Za celé těho jsem spala tak měsíc, pak jsem nespala kvůli kojení a do teď se z toho nemůžu vzpamatovat.
Možná to z ní celkem divně, ale užívám si, že malá už je větší a kojit starší dítko si fakt neumím představit. Prostě jsem si připadala fakt divně, že mi ´´ožužlává´´ bradavku 😝
Navíc u toho sunaru vím, kolik vypije a že má všechno potřebné (vitamíny, důležité látky atd.).
Uvědomuji si, že tohle napsat na kojícím mk je jako rouhání a asi mě budou chtít upálit 😀 Prostě nedám na sunar dopustit.

jijitka
28. jún 2010

@strouzek - taky občas malého dokrmuju kaší od Sunarky (rýže a kukuřice) nebo Nestle (rýže), malý je spokojený.
Mě tedy víc vyhovuje Sunarka, nevím, jak ostatní maminy, ale mě kaše od Nestle dělala šílené hrudky a skoro ji nešlo vymíchat dohladk. Chuťově jsou skoro stejné.

strouzek
28. jún 2010

beruško jseš můj člověk, mě to třeba nevadilo že mi malá ožužlává bradavku ale měla jsem problém kojit před někým takže těch 14 dnů a něco když jsem se o kojo pokoušela jsem byla zavřená doma a ven jsem šla jen na tu chvilku mezi krmením prostě pro mě byla šílená představa si sednout někam na lavičku třeba a nakojit. ani mě osobně se to moc nelíbí když vidím třeba v restauraci ženskou kojit na plné pecky, ani se neotočí nepřikryje atd. navíc prostě malá hůř usínala, víc měla ty koliky atd. no prostě sakum pikum jsem na koju nenašla nic moc pozitivního. ta známá jak jí potkám tak si vždycky ještě víc uvědomím jak jsem za sunar vděčná, malý jí sice roste ale je to hrozně neklidné dítě ona vypadá na sesypání, prý to u nich doma funguje tak že v noci vstává co 2 hodiny a kojí, přes den kojí co hodinu a když přijde manžel z práce tak ona jde spát a on se stará o malého a jen jí budí na krmení nebo krmí odstříkaným mlékem aby se ona trošku vyspala. nikam nejezdí, do divadla si zašli teď po těch 8 měsících poprvé a jak to dopadlo jsem spala atd. no nevím ale já si chci malou a vůbec mateřskou užít, stejně tak i manža, my jezdíme hodně, děláme různé aktivity jak sami tak s malou a prostě si absolutně neumím představit aby to u nás fungovalo tak že když přijde manža z práce já bych šla spát. to fakt není život a vůbec se nedivím že nechtějí druhé dítko

u sunaru stejně jako ty ocenuju ten pocit že vím že malá dostane to co má, vím kolik toho vypila a že nebude mít z toho zbytečné bolení bříška jako je u kkoja protože jí nesedne něco co jsem já snědla. a s tím upálením máš pravdu, zase tu bude hon na čarodejnice 😀

jitko no já právě koupila zatím jen ty mlíčka v krabičce ty se jen ohřejou,kaši jsem koupila zatím jen nějakou banánovou sunarku a tu jsem ještě nedělala nejsou nám 4. měsíce dokončené tak zatím akorát kupím zasoby ve špajzu a těším se až to ozkoušíme

nanika
28. jún 2010

No baby, tak my sme dali na bebu u prveho za prvy rok 35 tisic a to som chodila kupovat lacnejsiu do rakuska. U nas boli deti cisarakom obe, rodinna prognoza 0 bodov, lebo sme boli vsetci odchovani na sunare a aj sestrine deti. Ja nehovorim, ze som nieco viac, za to ze kojim 😀 Ja len neviem ovladnut ten pocit stastia, ze raz mi nieco vyslo, lebo som strasny smoliar. Aj mala mala byt chlapec, tak akosi je zazrak vsetko okolo nej 🙂

nanika
28. jún 2010

inak, to nie je o kojeni, alebo odsavani kazde tri hodiny, prvy mesiac to bola mozno aj kazda pol hodina, co som mala malu na prse, teraz sa to umudrilo a drzi si tie dve, tri hodiny odstup, od prichodu z porodnice domov mi spi celu noc a papa len nadranom, alebo az rano. Maly mi pil bebu kazde dve hodiny, den aj noc... Takze akysi rozdiel, zeby to UM bolo nieco sytejsie je asi len subjektivny nazor.

januarova
28. jún 2010

strouzek, to co si pisala o tej znamej, ze v noci sa jej maly budi a cez den koji kazdu hodinu, tak jej maly asi bude mat tu uzkost osemmesacnych deti. proste potrebuje tu mamu citit, to nie je o hlade, ale o tom ze sa boji ze mama odide.

elvira
28. jún 2010

Sonica - tak nějak si to myslím jako Ty.
Taky jsem nekojila - odsávala jsem a dávala mlíčko z flašky.
Pro mě byla přítěž spíš ta flaška.
Kamarádka rajzovala po všech čertech - prso má vždycky u sebe, mlíko má správnou teplotu a je uchované v dobrých podmínkách. 😀
Zatímco já jsem musela před cestou odsát prsa, nachystat mlíko na cestu, nachystat malýho ....kamarádka oblekla sebe, dítě a šla kamkoliv.
Myslím, že pokud může žena kojit, dává dítěti to nejlepší, co existuje. Příroda to chytře zařídila a složení mateřského mléka je nejlepší.
Na druhou stranu - stává se, že někdo může dělat psí kusy a kojit nejde - tak se prostě svět nezboří.
Ale nebudu vykládat na deseti diskusích, jak dělám pro dítě a pro sebe to nejlepší, protože kupuju sunar... 😒

elvira
28. jún 2010

A ke kojení na veřejnosti - myslím, že žádná mamina, která má průměrné IQ nemá zapotřebí kojit na veřejnosti, aby "ukazovala prsa". Prostě krmí dítě.
Přidá mi to naprosto přirozené a ve většině případů se žena natočí tak, aby nebyla jak ve výkladní skříni.
Tuhle v parku si paní dala přes dítko lehký šátek a kojila.
Nechápu, že v době, kdy třetina holek má prsa v létě pomalu úplně venku z triček, může někoho pohoršovat kojení... 😝

januarova
28. jún 2010

elvira, pekne si to napisala 😉

elvira
28. jún 2010

perla - tak k tomu kojení /odsávání/ - měla jsem to obdobně, až mě to přestalo bavit a lidem, kterým po tom nic nebylo, jsem řekla, že kojím - malý nakonec moje mléko měl, tak co.
Ostatním jsem říkala, že má mateřské mléko, ale z lahvičky.
Ale v šestinedělí jsem se nemohla smířit s tím, že malý nechce sát. Dost mě to bralo...
Ale pak jsem zatla zuby - a stejně jako Ty - několikrát za noc odsávala.

Teď má malý 5 měsíců, mlíka ubylo a odsávám už jenom ráno a večer.

sonica
28. jún 2010

strouzku je smutne ze porad je ty ty ty, ne mala, uvedom si ze to ze neco delam pro dcerku je to nejprirozenejsi co muzu udelat, ze si nemuzu dat kdyz kojim hrach, fazoli, nebo neco jineho? no ze me neubudne a kdyz jo tak jen budu rada 😀
a jak rika elvira, kojici matka ma vzdy pri sobe co dite potrebuje vzdy pripravene a tak to ma byt, vic nez pohled na kojici maminku, protoze ten me roznezni me pohorusujou zensky ktery vystavuju pomalu i "cislo klobouku" 😠 , ja rikam kdyz zena muze kojit tak je to tak jak to ta priroda vymyslela, jsem zastance kojeni ale ne za kazdou cenu, ano nejdulezitejsi je spokojena maminka a spokojene dite,ale ty porad jen vyzdvihujes jak ty si muzes uzivat, nenapadlo te ze i ty kojici maminky si to uzivaji???a mozna vic nez ty, budu se opakovat, ale konecne by jsi se ty nejdrive mela v hlave s tim vsim srovnat

ivanek
28. jún 2010

@elvira a proč by nemohla Stroužek napsat, že když kupuje Sunar dělá pro obě to nejlepší? Ona to tak cítí, stejně jak ty cítíš, že je nejlepší kojení.

Já dvě děti kojila, ale žádnou euforii jsem z toho neměla. Ano, byla jsem ráda, že kojím. Ale třeba teď mi vůbec nechybí to, že venku musím vytáhnout ulepená (od MM) a upocená prsa 🙂 vytáhnu lahvičku s vodou, nasypu UM, zatřepu a je to 🙂 I nekojení má své výhody (pro mě)

Mmch, ráno jsem načala UM Babylove, jelikož mi došel HIPP a malej zatím labužnicky pije. Má zavřené oči a vyloženě si to vychutnává. Snad mu nebude dělat problémy.

elvira
28. jún 2010

ivanek - a jak jsi hned pochopila, že mám na mysli stroužka? 😀

jijitka
28. jún 2010

@ivanek - mám stejný názor jako ty, ale tohle bude věčný boj kojících a nekojících. Já taky kojím, zpočátku jsem to chtěla vzdát, protože to byly galeje pro mě i mimčo, pak se to rozjelo a je pohoda. No, pohoda - malý má alergii, takže já jsem na dietě.
Takže i ty řeči o tom, že kojení zamezuje alergiím, jsou tak trochu mimo.
UM nedávám, už začínám zeleninové příkrmy a až dojde na to, že bych kojila třeba jen 2x za den, tak to raději vzdám - pokud by se malý měl furt osypávat, protože já snědla něco, na co má alergii.

Jinak - tohle je téma o UM, tak nevím, proč se tady moralizuje kvůli nekojení. 😝

nikulka83
28. jún 2010

Tady nikdo nemoralizuje.. Ale jako když jsem si přečetla, že "až pujdu podruhý do porodnice, tak si rovnou beru UM"... Tak to mě dostalo... Ono je dost v hlavě, a když jdu rodit s tim, že mě kojení znechucuje a mam k němu odpor, tak se to mlíko neudělá.. To se pak neni čemu divit...

ivanek
28. jún 2010

@ielvira asi proto, že jsi souhlasila se Sonicou a ta reaguje na Strouzka (navíc Stroužek píše o Sunaru) 😉

@jijitka tak ti moc přeju, to kojení (to teď není ironicky, člověk aby se bál něco napsat, aby to nevyznělo jinak 😀 )
V každé diskuzi se najde někdo, kdo přijde moralizovat, i když je to mimo téma nebo otázku 😉