Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

elvira
28. jún 2010

Taky myslím, že nikdo nikoho neodsuzuje za kojení/nekojení, ani nemoralizuje.
Ale dost mě začíná sr.., že kamkoliv vlezu, tam je vlezená jedna uživatelka, která květnatě utvrzuje všechny na MK, že je happy, jedině "sunáč", kojení je "nechutné", MM "smrdí"...
Zajímají mě umělé mléka, protože teď je to u nás svým způsobem aktuální téma, ale číst /jak trefně holky pojmenovaly onu uživatelku/ kafemlejnka mě už prostě nebaví.
Vím, že je to veřejná diskuse a každý má právo vyjádřit svůj názor.
A tak činím, snad v mezích všeobecné slušnosti, i já. 😉

ivanek
28. jún 2010

@elvira jj, stejně tak činí i Stroužek. A že tím někoho štve, to už je problém toho dotyčného, že se naštvat nechá 😀
Máš už nějaký tip na UM? Já vyzkoušela NUtrilon (cca 14 dní), po něm se malý nemohl vykakat, tak jsem přešla na Hipp, ten má do teď . A dnes jsem zkusila to Babylove. Ochutnala jsem ho a zatím mi z těch vyzkoušených UM chutná nejvíc.
Starším dětem jsem dávala po skončení kojení (ve 14 měsích) Sunar a Nestlé Bifidus (v plechovce)

elvira
28. jún 2010

Nutrilon mám odzkoušený a dobrý, ale byl na nákupu manžel a dovezl sunárek - od 4. měsíce a docela dobrý - aspoň zatím. 😉
Pár nocí nazpět se malý začal budit, tak jsme koupili kaši - dala jsem mu ji na noc, ale efekt žádný. 😒
Tak bybylove? Zkusíme. 😉

dadka2
28. jún 2010

Tak já se taky přídám do diskuze. S kojením jsem taky bojovala zuby nehty, komplikací bylo více, ale úplně vzdát jsem to nechtěla, nakonec jsem od 4. měsíce začala přikrmovat Nutrilonem a teprve potom začal malý pořádně nabírat na váze, ale kojila jsem pořád dál. Když bylo malému 8. měsíců, tak jsem narazila v mateřském centru na jednu supermaminku☹. Od osmého měsíce jsem začala přidávat malému další tekutiny (čaj, vodu). Supermaminka uviděla, že dávám malému lahvičku a hrozně se divila proč to dělám, když kojím, že ona do roku svému dítěti nic jihéno nedávala než svoje mlíko!!!! Tak tohle už bylo na mě trošku moc. Supermaminka očividně při kojení žádné velké problémy nezažila, tak se jí to rozdávalo rady!!! Nechci být ošklivá, ale někdy bych takovým supermaminkám přála, aby zkusily kojení i s nějakými komplikacemi a moc ráda bych věděla, zda by vůbec kojily....... Prostě každý to má jinak a každému vyhovuje něco jiného. Tak buďme trošku tolerantní🙂

sonica
28. jún 2010

ivanek ja taky nemoralizuju, zazila jsem obe strany mince, kojeni nekojeni, ale tohle je uz opravdu o navstevu psychologa, protoze kdyz jsem s tim tak uzasne srovnana a jsem tak silene stastna prestatna, tak to nepotrebuju ventilovat v kazde diskusi kam vlezu, nepotrebuju se obhajovat 😉
jinak u nas ja vyskousela hodne UM, zacli jsme s propagovanym nutrilonem, ktery nam moc nechutnal, vyskouseli jsme hipp a skoncili u sunaru, cca v 10 mesicich, pod dohledem a po testech na alergii jsme presli z jistych duvodu na obyc. plnotucne mliko, na kterem jsme doted 😉 a ted se muze kdokoliv pustit i do me, ze kravske mliko se nema davat drive nez ve dvou letech 😉 😀

elvira
28. jún 2010

dadka - taky jsem zažila nejednu nepříjemnou situaci.
Švagrová mi vyprávěla, jak bych měla kojit, že dítěti dávám imunitu atd.
Tak jsem odpověděla, že má mateřské mléko.
Pořád mi vnucovala, že když to není z prsu, tak tu imunitu nenabude - holt imunita se získává dotekem s "posvátnýma kozama". 😀
Člověka to v ten okamžik mrzí, ale za pár týdnů, možná měsíců budeš řešit něco úplně jiného. 😉

Každá normální ženská chce a dělá pro své miminko to nejlepší. 🙂

elvira
28. jún 2010

sonica - tak to "lezeme" do stejných diskusí. 😀

beruska24.9.
28. jún 2010

Mně Dr. doporučila nutrilon ha, ale v lékárně ho zrovna neměli, jen sunar ha, bebu jsem nechtěla (slyšela jsem na ní né moc dobré ohlasy). Tak jsem hned volala na poradnu a sestřička mi řekla, že všechna um mají podobná složení, tak že můžu koupit i ten. Malé sunar ha sedl a pije ho stále. Dr. řekla, pokud ho bude chtít, tak dávat do roka (to je prý strava hlídaná). Občas také přemýšlím, jestli ta ha mlíčka opravdu tak pomáhají předcházet alergiím, ale když malé tak chutná, proč to pokoušet a měnit?.......

bufina
28. jún 2010

No já se někdy stroužkovi ani nedivím. Nedávno sem přišla do banky neco vyřizovat, ženská za stolem na malýho jaký je to krásný miminko atd. a asi třetí věta byla jestli kojím.... No co je těm lidem do toho. Je fakt že my matky to strašně řešíme, jestli je lepší sunar nebo MM, ale tomu dítěti je úplně šumák co dostane, hlavně že nějaký mlíčko má 😀 Jako kojící si nepřijdu nějak omezovaná, když má malej hlad, tak nemám problém s tím kdekoliv vytáhnout kozu a dát mu napít. Potřebovala jsem jeden den na několik hodin odjet (byl to pohřeb, tak nebylo vhodné brát děti sebou), tak sem nechala malýho doma manželovi. Už od začátku sem měla pro jistotu koupenej Sunar, tak mu ho manžel dal. Vzhledek k prní zkušenosti s nekojením nezastávám ten názor že prvního půl roku jen kojit a kojit až do zblbnutí.

beruska24.9.
28. jún 2010

nanika - někde jsem četla nároz, že miminko zas tolik nestojí (viz. tvůj příspěvek o útratě za um). Jak dítko roste, tak má stále větší nároky a co třeba takové školné.....
Omlouvám se za odbočení z tématu 😉

nanika
28. jún 2010

@beruska24.9. no, to su taki inteligenti, co to tvrdia 🙂 Maly ma 2,5 roka, podla odbornikov by mal byt este na UM, pije kravske... Okrem obcasneho dokupovania oblecenia a mozno autosedacky, uz v tomto veku nejake vydavky nepocitujem. Prvy rok to bolo ale o zivot, lebo ked ide clovek z jedneho platu, na krku este pubertiaka a davat na mlieko skoro 5000 sk mesacne, to je o zivot. Nato ani rodicovsky nestaci. A to som UM kupovala asi o tretinu lacnejsie... Ano, pokial clovek koji a vecicky podedi, plienky latkove zdedene, tak naozaj do pol roka nestoji babo nic. Ale je aj ina doba a naozaj coraz viac matiek z toho stresu, co zazije najprv v porodnici a potom doma, lebo za vsetkym su peniaze, zrazu sa nie je tolko casu venovat muzovi atd, povedala by som jemne rozhodne radsej, alebo jej telo pre UM. Nikomu to neberiem, ja som bola teraz u dcerky rovnako nachylna prejst uplne na UM a bola som don jemne tlacena rodinou, priatelmi, s tichou podporou detskej lekarky. Je to kazdeho vec. A na vlezle otazky typu, ci kojim nereagujem, lebo do toho nikoho nic...

fukylove
28. jún 2010

ahojte zienky - my sme tiez UM, od cca 3 tyzdnov, zo zdravotnych dovodov - mojich... aaaaaaaaaa - chcela som si precitat nieco mudre dozadu a sa neviem vycudovat... az na par prispevkov, sa tu 10str. dozadu riesi boj UM vs. MM...

osobne si myslim, ze tento boj je tu zalozena ina tema a ak kojacie mamicky chcu radit, pomahat a snazit sa presvedcit na kojenie, tak by to mali robit v inych temach... lebo ja som sem skutocne vbehla pre rady, nazory a skusenosti mamiciek s UM a akosi nemam chut citat este viac dozadu... 😒

ma niektora z Vas skusenosti s mlieckom Hami? my sme od zaciatku na Nutrilone HA, minule som kupila mliecko Hami, par dni super a potom sa mi maly zacal krutit ako paragraf, az sa prehybal do takeho "luku" 😖 a pritom prdkal, kakal bez problemov... stretol sa s tym niekto?

bufina
28. jún 2010

@fukylove Když jsem měla malou na UM, tak sem se bavila s doktorkou který mlíko je asi nejlepší, tak doporučovala Nutrilon, Bebu, Sunar a Baby lactum. To od Hami že některý vitamíny a nějaký ty látky v sobě nemá. Sice nevím proč, vyrábí to stejná firma jako Nutrilon, ale radši sem ho začala kupovat až později, cca kolem 8 měsíce. Do té doby jsme měli Sunar a Baby lactum, to dělá stejná firma. Beba malé moc nejela. Po tom 8 měsíci kdy už měla hodně příkrmů a mlíko jen občas, tak jsem kupovala i z DM Babylove. Ale dokud byla jen na mlíku, tak sem to neriskovala.

fukylove
28. jún 2010

@bufina - dakujem za odpoved... ja som Hami mala preto, ze som akosi neustriehla zasoby doma a toto bolo este zo zasob po neterke u nasich, neotvorene 😀 tak mi treba, ked si davam prazdne plechovky tam, kam aj plne 😉 my ostavame verni Nutrilonu, len som bola zvedava, ci s Hami maju mamicky nejake skusenosti alebo nie... 😉

strouzek
28. jún 2010

a jéé je to tadyyyyy, hon na čarodejnice no jo jako vždy 😝

možná se ti zdá že mluvím jen já a já ale já si fakt myslím že o tom to je, ono stačí když jsem někdy nervozní z čehokoliv a potřebuju aby mi malá např. rychle usnula a šup jako naschvál nespí, pak si jí vezme manža a malá v klidu usne, je to o tom že to dítě cítí tu nervozitu a všechno z maminy. a tak je to i u koja, vystresovaný mlíko je fakt ohromně super 😠 moje kamarádka kojí, malá jí nepřibírá, neustále řve, kamarádka na prášky každou chvíli mi brečí do telefonu, sama přiznává že je z nervama v kýblu, nestíhá nic jak domácnost tak normální život koníčky, někam si zajet na výlet, nestíhá si ani uvařit živí se párkama a polívkama ze sáčku. jooo to je super zdravé mlíko a dle mě bych radši byla na flašce než kojit vynervovaným chemickým MM. děcku je fuk čím je živený zvlášt když dnešní UM jsou fakt kvalitní, ´mnohem důležitější je pro něho pohoda doma a to u nás když jsem kojila a přikrmovala nebylo, byla jsem ve stresu, malá neklidná a ve chvíli kdy jsem pak kojit přestala mi i manža řekl že je rád že jsem se na to vysra.a protože se mnou prý nebylo k vydržení a doma najednou zavládla pohoda jak v manželské sféře tak u malé.

co se týče koja na veřejnosti, je pravda že když není kde a mimčo řve tak mamina nakojí kdekoliv ale měla by to dělat taky trošku důstojně, např. proč pokaždé vidím v restauraci v ikei min. jednu kojo maminu když o 100 metrů dál je přebalovací místnost???!!! nebo proč mám zkušenost i s kojením na svatbě při obědu když naschvál novomanželé objednali volný pokoj pro tu maminu a staré lidi aby si tam mohli odpočinou a ta holka nakojit? ale néé ona musí vytáhnout prso při slavnostním obědu a vykládat zbytku svatebčanů jak si malá cucne taky svíčkové 😠 sorry ale tohle mi už normální nepřijde, kojení je pro mě intimní záležitost mezi matkou a dítětem tak proč musíme my ostatní u toho asisstovat.

k té ceně UM, no já nevím ale mě nepřijde že bych tolik za UM utrácela, krabice sunaru u nás stojí 160 kč a měsíčně koupím 5-6 krabic zhruba, vodu balenou nekupuju převařuju z vodovodu takže myslím že měsíčně dám do té tisícovky za UM. teď jak začneme s příkrmama tak to bude zase jiný, budou náklady za zeleninu a kaše ale ty by byli i kdyby malá byla kojená (i když to bych začla s příkrmy později) ale rozhodně bych náklady na sunar nepočítala na desetitisíce, to já sežeru za měsíc víc 😀

strouzek
28. jún 2010

fuky já jsem mlíko od Hami zkusila jednou měli ho v akci a lákala mě ta cena ale malé nesedělonaprosto stejný průběh jako u vás, prděla kadila ale prostě se kroutila, horší byla ještě víc Beba, tu jsem zkusila na radu dr. že je to nejlepší mlíko podobné MM ale malá po něm blinkala, byla neklidná nemohla usnout tak jsem to nevydržela s nervama a hned jsme se vrátili k sunaru a od tý doby už s UM neexperimentuju.Ono každý chválí jiný mlíko, mě jedna dr. chválila sunar že je to český výrobek kvalitní ověřený rokama a druhá zase bebu,kamarádky mi radili nutrilon atd. ono to chce vyzkoušet, jen je škoda že nejsou nějaké vzorky UM aby to mohl člověk zkusit, já koupila krabici té beby a vypotřebovali jsme trošku z jednoho sáčku, zbytek z toho otevřenýho sáčkku jsem vyhodila a ten druhý sáček jsem pak dala kámošce, to hami mléko jsem vyhodila celou tu krabici

strouzek
28. jún 2010

holky v jaké teplotě jste dávali to krabičkový mlíko? je na tom napsaný že se podává v pokojové teplotě ale mě to přijde studený, sunar jsem doteď dávala teplej

bufina
28. jún 2010

@strouzek Teda v celkem dost věcech bych s tebou souhlasila, ale pokud jde o kojení na veřejnosti, nevidím jedinej důvod proč bych se měla zavírat do místnosti 2x2 metry, třeba zrovna v té Ikei, Tak malýho nakojím a co. Ať si tam jde matka co je jí blbý v restauraci kojit. Samozřejmě to nedělám tak že bych tam vybalila prsa ať se každej podívá. A myslím že v dnešní době kojení snad ani nikoho nepohoršuje. Asi uprostřed svatebního oběda bych si to odpustila, ale opravdu nevidím jedinej důvod proč bych se měla někam zavírat. Tak ať na mně ty lidi nečumí a starají se o sebe. A když mám sebou ještě starší dítě a kočár, tak to se do nějaké malé místnosti opravdu cpát nebudu.

nanika
28. jún 2010

Strouzek, no nehnevaj sa, ale si myslis, ze do ikea chodi len jedna kojaca mamina? Okrem toho, ona miestnost je nielen na kojenie, ale aj prebalenie, takze sa o nu bije tych mamin troska viac. Rovnaka skusenost, alebo nulova sanca pri letisku v Avione. Nechapem aj tak, preco by som sa mala pri kojeni schovavat?! Pritom zalezi len na dietati, ci mu nevadi okolity ruch, lebo pod satkou, ci plienkou je podla mna kojenie uplne ok...

fukylove
28. jún 2010

@strouzek - dakujem za odpoved 🙂 tak uz som si ista, ze problemy su z mliecka, snad sa to upravi, uz od obeda sme na nasom starom dobrom Nutraci a Hami ide do kosa... u nas Nutrilon HA1 dostat v 400g baleni, najlacnejsi, co viem zohnat v Ziline stoji 10,46 eur/balenie bez predpisu... na predpis nam da doktorka iba 5 baleni, my na mesiac potrebujeme zhruba 10ks... tj - mliecko nas mesacne stoji okolo 75 -80 eur... na byvale slovenske koruny je to zhruba 2200 - 2400 Sk... skusala som uz asi tri druhy mliecka, viac neexperimentujem a ostavame pri Nutraci - nemam odvahu...
co sa tyka toho mnozstva, co si napisala - s vacsinou suhlasim... ale pridavam sa k @bufina , ja nemam nic proti dojcenu na verejnosti... praveze naopak, paci sa mi, ked s tym mamicka nema problem... akurat skutocne dojcit pri svadobnom stole mi pride pritihanute za vlasy... ale dojciace zeny v parku, v restauraciach ci hocikde inde su super... mne osobne to nevadi, ja som rada, ked vidim, ze je vela mamiciek, co s dojcenim problem nemaju... len osobne si myslim, ze tieto debaty o dojceni resp. prikrmovani s UM patria do inej temy... toto je tema venovana UM a tak by som cakala, ze sa tu stretnu mamicky, ktore maju deti na UM a nebudu tu chodit diskutovat dojciace mamicky, nazov temy je jasny... tak ako my, co sme na UM nerozoberame UM v teme urcenej pre dojciace mamicky - napr. ako je tema Dakujeme Annag... 😉 lebo ja som od tejto temy cakala, ze sem pridem a budem si moct precitat nazory mamiciek na jednotlive UM, na to co bolo dobre, co zle, ktore sa oplatilo, ako deti priberaju, kolko v akom veku papaju a pod... a nie luskat 10staran dozadu a vidiet iba rozne nazory dojciacich a nedojciacich mamiciek 😉

bufina
28. jún 2010

Tak já beru že je to téma o UM a že teda třeba některá mamina napíše proč jsou na UM a nekojí, ale tady se to fakt trochu zvrtlo.
@fukylove Když jsi to nečetla těch 10 stran zpátky, tak já jsem měla první dítě taky na UM.

strouzek
28. jún 2010

no je pravda že v ikei jsem v přebalovací místnosti nikdy nebyla takže nevím jak je velká a jak to tam vypadá ale jinak znovu opakuju že mě neva kojo na veřejnosti když se mamina trošku zakryje. bohužel ne každá kterou jsem viděla se s tím zaobírala, pokud se mamina trošku natočí nebo přikryje plínou tak v pohodě nemám s tím problém ani já ani snad nikdo koho znám, jenže já zažila i situaci kdy mamina kojila dítě se otočilo za hlukem a jí vystříklo mllíko na tác s obloženýma chlebíčkama(byla to rodinná oslava). takže když neberu v potaz to že mě i manžovi to přišlo nechutný a chlebíčky jsme si pak už fakt nedali tak si myslím že kdyby mamina šla do jiné místnosti tak mohlo mít hlavně klid na baštu mimčo

fuky vy spotřebujete až 10 krabic? no teda to je dost, nám stačí sunar zhruba na 5 dnů takže za ten měsíc je to těch 6-7 krabic maximálně, dřív když byli menší dávky při krmení tak to bylo ještě méně. teď si myslím jak začneme s příkrmama bude to zase menší spotřeba. že je na předpis UM jsem slyšela ale prý je to jen u nějakých zvláštních případů třeba nedonošenci, nebo můžou to i obyč děti? mě bylo blbý se ptát doktorky

beruska24.9.
28. jún 2010

Tak u nás to byla také tak krabice (300g) na 2 dny. Takže když jsem to jednou omylem 😉 zpočítala, tak to vycházelo na nějakých přibližně 2.500 Kč měsíčně. Plus kojenecká voda, protože u nás je vodovodní fakt hnustá 😝 a smrdí chlórem, používám jí jen na vaření, takže prostě voda se kupovala a kupuje.
Teď vychází krabice tak na 3 dny, ale už to raději nepočítám 😉 Prostě malá to mlíčko potřebuje, takže ho koupit musím a kde na to vezmu, to už je můj problém.

strouzek
28. jún 2010

aha no já kupuju sunar za 160 kč 600 gramů takže měsíčně je to do té tisícovky. jsem ráda že je naše madam šetřivá, ty drahé UM jí nejeli ale obyč levný sunar jo 😀 kojeneckou vodu jsem kupovala ze začátku ale teď už dávám naší, máme tu kvalitní jen když někdy teče rezavá tak to dám balenou.
no já jsem to ze začátku řešila tak že jsem návštěvám říkala že chceme od každýho krabici sunaru a dokonce jsem všem říkala i na svoje narozky že místo bonboniéry chci sunar, takže jsem dost krabic ušetřili 😀

ivanek
28. jún 2010

@strouzek myslím, že na předpis jsou mlíčka "HA nebo AR", prostě speciální.

Prcek dnes dostával to UM Babylove a vypadl spokojeně, tak uvidím. A jinak jsem ho chutnala a mně osobně z vyzkoušených UM chutná nejvíc. Měla jsem Nutrilon a Hipp a pro starší po odstavení Sunar

bufina
28. jún 2010

Na předpis jsou jen speciální mlíka, jsem dostala recept na Nutrilon Nenatal, pro předčasně narozený. Ale u malé mně vycházela ta 600g krabice sunaru asi tak na pět dní, takže myslím že do 1500kč jsme se vešli. Až jsme začali s příkrmama a kupovala jsem to z DM Babylove, nebo Babydream z Rossmanna, tak to stálo ještě míň. Teď mě docela překvapilo jak je třeba ten Sunar teď levnej a zrovna když ho už nepotřebujem 😀

strouzek
28. jún 2010

ivi aha díky
o tom UM babylove jsem slyšela jen dobré ohlasy, ale je fakt že moc známých tohle mlíčko ani nezná a jiný se ho bojí kupovat. mě z vyzkoušených chutnal nejvíc sunar, jestli je teď levnější než předtím nevím,ale rozdíly cen jsou , v rosmanovi mají sunar za 190 a u nás v lékárně za 160 tak kupuju jen tam. jinak u sunaru asi zůstaneme napořád sedí a cena super ale ty příkrmy budu kupovat klidně ty z rosmana.

ivanek
28. jún 2010

Strouzku, já měla taky strach, ale co jsem našla na německých diskuzích, tak si ho všichni chválili. Prý to vyrábí stejná firma jako Humanu. Tak doufám, že by na trh neprošlo něco, co nesplňuje normy pro miminka. Na Sunar přejdu na ten ochucený, Ale to až v roce a dál.
Koukám, že tvoje princezna je taky březnu 🙂

bufina
28. jún 2010

Když se malá narodila v r. 2007, tak Sunar měli všude kolem 250 kč, tak mně to teď překvapilo že se teď dá sehnat i za 160, ale je to dobře 🙂 Když byla malá jen na mlíku, tak sem si to z DM netroufla kupovat, ale při příkrmech mně to už nevadilo. Jen mě teď zarazilo, že jsem koupil v DM jejich kašu, vanilkovou, byla od 4. měsíce a obsahovala lepek, kterej se má podávat až od 6. měsíce, teda podle naší dr.

strouzek
28. jún 2010

ivi jj já bych se ho nebála koupit kvůli toho že je nekvalitní to si myslím že by si v dnešní době nedovolili něco takovýho prodávat já se už po něm nekoukala protože jsem zkusila dvě UM a ani jedno malé neseděli tak jsem se rozhodla už to neměnit.na příkrmy od babylovu jsem se zrovna dneska koukala, mají na ně v rosmanu akci 😀 jj nelinka je taky březňátko, tvůj malý je asi o týden a něco starší jak my 😵 kolik vážíte a měříte? my jsme otesánci, malá má 6,9 kg a 63 cm 😅 😀

bufi no ty pokračovací sunary mají dražší myslím za 230,- hlavně když to má příchuť ale ten pro novorozence tak ten mají tady za tolik. no možná ten sunar zlevnil kvůli toho že dneska je hrozně moderní dávat nutrilony a bebu, protože hodně lidí reagovalo když jsem jim řekla že jsme na obyčejném českém sunaru jestli se nebojím dávat takovej šunt z dob komoušů a někteří se divili že to ještě existuje. je fakt že já kdyby mi nedali sunar v porodnici taky bych si ho asi nešla nikdy koupit protože jsem byla ovlivněná reklamou a nejspíš bych šla pro nutrilon