Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

lensam
12. dec 2010

@zuzu1111 ja to zistujem tym, ze sa napijem...ale zo zaciatku som bola poucena, ze si to mas strieknut na zili na zapasti a pokial to nepali, tak je to vhodne pre babo.

zuzu1111
12. dec 2010

@lensam - no ja takýmto spôsobom testujem teplotu odsatého mliečka, ktoré malej dávam. Ale pri UM takto testuješ čistú vodu a keď je OKI, tak potom do nej nasypeš prášok-mliečko? A prečo potom píšu, že by to malo byť 40stupnov?

jay_jay
12. dec 2010

@zuzu1111 ja som kupovala ruzovu lucku - uplne neperlivu, tu nemusis prevarat, zohriala v mikrovlnke vodu - podla mnozstva - cca 20s a ochutnala - ked je to pre teba vlazne,pre babo je to ok

lensam
12. dec 2010

@zuzu1111 voda nema mat viacej ako 40 stupnov, ked do nej sypes prasok, pretoze vyssia teplota by znicila probiotika v mlieku. kludne moze mat aj 37 stupnov 🙂

lensam
12. dec 2010

@jay_jay pre jednomesacne babo som este prevarala aj lucku 🙂

jay_jay
12. dec 2010

@lensam - jaaaj,nepostrehla som vek, tak pre jednomesacne aj ja som este prevarala, od troch som prestala prevarat.... @zuzu1111 tak si prevar celu flasu naraz v hrnci, a potom len zohrej vo flasi v mikrovlnke kolko ml potrebujes. ja keby som prevarala tesne pred jedenim a cakala kym to vychladne, drobec by sa zadusil od zialu a hladu zaroven 🙂

lensam
12. dec 2010

@jay_jay ...to poznam...keby neplakal ked je hladny, ani by sme nevedeli ako place 🙂

martinka17
13. dec 2010

@monka_m dík, to asi bude zložením, mne na nestrle vraveli, že každá krajina má vlastné zloženie...dííííík 😀 😀 😀

sandra1005
13. dec 2010

@casiopeia Biogaia je tusim az od ukonceneho tretieho mesiaca... inak dobra vec, dovtedy som tiez davala Infant, ale ten nepomahal, BioGia ano... okrem toho nam pomohol kamilkovy cajik, ale vraj je alergen - ja ho aj tak davam a maly kazdy den pekne kaka aj 2-3x, co pred tym raz za 2-3dni... a popros doktorku, nech mu spravi vyter zo stolice, ci tam nema nejakeho bacila, ked ma take zelene hovienka. Moj maly ma tiez sem tam zelene, ale Nutrilon vraj obsahuje zelezo a to preto, tak by som sa tym neznepokojovala. V najhorsom nech Vas posle na gastro, tam uz poradia a ked je ozaj nejaky vazny problem(napriklad ta alergia na kravske mlieko). Vela stastia 🙂

pavlinasp
13. dec 2010

@sandra1005 Probioticke kapky Biogia jsou od 1. měsíce, ale v praxi se běžně užívají od narození... ( http://www.probiotickekapky.cz/poradte-se.html) ten měsíc je prý daný legislativou... teda možná je to na slovensku jinak... ale bude to asi taky zákonem... jinak já si je nemohu vynchvalit.. jsou nejlepší...! 😉

lenocka84
13. dec 2010

@pavlinasp len v slovenskom letaku pisu od 3m a u Vas od 1m
my sme ich mali tiez skor, cca v 2m
a fakt su super

letenka
13. dec 2010

@sandra1005 ahoj..chcela by som spytat, ktory kamilkovy caj davas babatku a ako zarabas ten kamilkovy caj, teda v akej koncentracii? dik 🙂

lenocka84
13. dec 2010

@letenka ahoj, ja som kupovala v lekarni bio, na liter vody 1 sacok, max 5minut luhovania, len slaby
cca do 4mesiaca ho maly pil
potom uuz len vodicka

sandra1005
13. dec 2010

@pavlinasp
@lenocka84 ja so davalla radsej od 3m, ked uz to tam pisali 🙂 Keby som vedela, ze sa mozu aj skor, nevaham. Ale ako som pisala, ja som davala Infant a ten nic moc u nas, tak som tym probiotikam moc neverila. BioGaia ma v dobrom prekvapila 🙂

lenocka84
13. dec 2010

@sandra1005 ja som tomu verila skor ako inym, lebo predsa probiotika, nastastie sme ich ptrebovali len 2tt a potom uz nikdy viac ani teraz klop klop aby som nezakrikla

sandra1005
13. dec 2010

@letenka My mame susene kamilky, u nas vypestovane, takze tiez Bio 🙂 Do salky si nasypem malu lyzicku kamiliek a zalejem vriacou vodou, necham par minut luhovat, precedim a uz len ochladim na teplotu vhodnu na pitie. Davala som mu aj tie cajiky od Hippu, ale potom mi prislo, ze doma mame vlastne kamilky a ja kupujem.

sandra1005
13. dec 2010

@lenocka84 tak ja tiez dufam, ze ked zacneme s prikrmami, tak uz nebudeme nic take potrebovat, alebo len obcas 🙂 Sme sa s bolavym bruskom uz natrapili az az.

lenocka84
13. dec 2010

@sandra1005 uz pomaly aj zacinate nie? my sme hned po 4m a bez problemov
a teraz uz papame vsetko mozneeee, a hlavne vela

sandra1005
13. dec 2010

@lenocka84 Neviem, doktorka sa vyjadrila tak, ze az za dva tyzdne, lebo mu este mliecko staci a nemame sa kam ponahlat. Inac zajtra ma styri mesiace, tak uz by sa aj mohlo. Uvidim, zajtra mame poradnu, tak sa spytam.

lenocka84
13. dec 2010

@sandra1005 cim neskor sa zacina, tym je to zlozitejsie
ale co lekar to iny nazor, uz som si zvykla
my uz napr. papame aj lepok, asi 2.mesiac, a vphode
mliecko ma na ranajky, a vecer v kasi

sandra1005
13. dec 2010

@lenocka84 Ja o tomto nemam vobec ani sajnu 😀 A svokra si to uz nepamata,ze ako sa zacina, takze mne bude kazda rada dobra. Uz som si pomaly zacala citat diskusiu zaciname s prikrmami a videla som Ta tam, tak potom sa Ta urcite popytam tam 🙂

lenocka84
13. dec 2010

@sandra1005 ako je to zase uplneinak ako bolo kedysi
ale totalne
poslem ti jednu pomocku, mne velmi pomohla

sandra1005
13. dec 2010

@lenocka84 😉 dakujem

aliza
13. dec 2010

ja sa len chcem spytat, ze preco tak skoro zacinate s prikrmami? ja nezijem na Sk a tu sa odporuca zacinat az okolo 6 mesiaca, lebo skore zavadzanie moze dost uskodit, vraj to zvysuje riziko alergii, problemy s dychacimi cestami, celiakia,...lebo babatka nevedia este vyprodukovat vsetky enzymy na travenie, nemaju dostatocne vyvinute ladviny, atd. ja si skor myslim, ze matky zacinaju skor kvoli pohodliu lebo vacsina deticiek ma problemy s bruskom, tak matky si myslia, ze ked zacnu s prikrmami, ze sa to zlepsi alebo ked dieta nechce v noci spat, tak niekto si mysli, ze ked dieta poriadne nakrmi, tak spat bude a najma sa matky boja, ako to tu uz bolo pisane, ze cim neskor sa zacne, tym si dieta tazsie zvyka. ja som dceru zacala prikrmovat az v pol roku a zacala papat bez problemov, bola kojena. Maleho nekojim, takze planujem zacat najskor po 5 mesiaci. Ja si myslim, ze je to o type dietata, niektore proste papaju bez problemov a niektore su zli papkaci od zaciatku a skore zavadzanie prikrmov tomu nijak nepomoze. to je len moj nazor.

lenocka84
13. dec 2010

@aliza je taky nazor ze deti ktore su na UM sa zacinaju prikrmovat od ukonceneho 4mesiaca a kojene deticky az po ukoncenom 6mesiaci
kazdy a jeden lekar ti to povie.

letenka
13. dec 2010

@lenocka84
@sandra1005
dievcata, dakujem 🙂 vyskusam...bo stale bojujeme s bolestami bruska...kaka tak raz denne alebo raz za dva dni/konzistencia je vcelku makka, myslim taka akurat, farba zelena/, aj to hlavne s pomocou rurky (( davam mojej babulke Nutrilon HA1, k tomu dostava Sabsimplex a od piatku jej davam aj BioGaia kvapky ...stale jej brusko masirujem, prdiky ako tak su...ale co som si vsimla, asi tak hodinu po jedle mava krce v brusku...to doteraz nemavala...a zmenila rytmus jedenia, doteraz jedavala po 3 hod., teraz si pyta uz aj po 2 hod...tak neviem ci mame zmenit mliecko, chceli by sme vyskusat Nutrilon Comfort...nema s tym skusenosti niekto? mozu sa tieto mliecka miesat? myslim tak, ze jednu davku comfort a dalsiu HA...

aliza
13. dec 2010

@lenocka84 ano, lekari na Sk, ale inde to je inak a kto ma pravdu? ja netvrdim, ze tuto to je spravne, ale ked na to idem logicky, tak to dava zmysel. naco zatazovat tak maly organizmus, ked je dieta spokojne, ocividne nehladuje, ani mu nic nechyba, ... ja len nechapem, ze preco tak skoro, ako to odovodnuju?

aliza
13. dec 2010

@letenka a nemoze to byt skryty reflux? ze ju boli, ked sa mliecko vracia hore? lebo ak mate hypoalergenne mliecko, davas sabsimplex a este aj biogaiu, tak by nemala mat take problemy s bruskom. kakanie raz za den je v pohode. a nechcem tu mudrovat, ale rurkovanie by som uplne zrusila, moze to vazne poskodit ritulku. aj my mame niekedy zelene kako, vraj je to v poriadku.
A mliecka by sa urcite nemali miesat.

lenocka84
13. dec 2010

@aliza az do takych detailov som nesla
ale viem ze ked je dieta na UM a pije viac ako 1l UM denne zacina sa s prikrmami
moj maly pil ako 3,5 mesacny uz o dost viac ako 1l a tak sme zacali
a bez problemov, myslim ze dovod je aby neboli tolko na tom UM, a my to mame bez problemov
horsie je ked kojene deti zacinaju krmit o dost skor