Z Nutrilonu na Amilk

myleontina
18. nov 2015

kočky, je na truhu nove mlieko, urcite ste niektora vyskusali, ake mate skusenosti? myslite, ze je rovnako kvalitne, ako napr nutrilon? lebo my sme momentalne na nutrilone 1, tak ze ci sa oplati prejst na amilk, financne jasne ze hej, ale aby to nebolo na ukor kvality....

tecko28
25. nov 2015

@myleontina Ja som zatial spokojna, prechadzali sme z Nenatalu, co je Nutrilon pre predcasne narodene deti. Lekarka ma sice sfukla, ale maly ho znasa vyborne, aj mu chuti. Samozrejme kazde dietatko ma ine brusko, takze ak nevyskusas nezistis ako bude sediet prave tomu tvojmu.

autumn11
2. jan 2016

@myleontina my sme na amilk bifido presli asi pred dvoma tyzdnami. Zatial vsetko ok.Malemu chuti a cenovo je fajn. Myslim si, ze ak ho das vyskusat malemu a prve dni ho bude dobre znasat, tak ho mozes kludne pouzivat.

gabona1
7. jan 2016

Ahojte, mne môj malý po dojčení odmietal mliečka, vyskúšala som niekoľko, nakoniec amilk mu chuťovo sadlo a máme toto mliečko. Cena je fajn, zatiaľ všetko v poriadku aj s trávením, bola by som rada, keby sme už nemuseli meniť. Vraj je to dobrá kvalita.

tecko28
7. jan 2016

@gabona1 osobne som tiez velmi spokojna a hlavne nerobi penu ako Nutrilon, tak ho neboli z neho brusko

zuzka_1985
9. jan 2016

aj moj maly je na Amilku 3 a prechod z ineho mliecka ani nepostrehol. Zmakkcila sa mu aj stolica, predtym musel dost tlacit. Pripisujem to probiotikam, ktore mliecko obsahuje.

autumn11
10. jan 2016

@zuzka_1985 mojmu malemu sa tiez upravila stolica cca. po nejakych dvoch tydnoch
ako sme zacali brat amilk. Predtym mal taku tuhsiu, miestami az bobky. Teraz pekne
kaka a nesili sa tolko. Tiez si myslim, ze je to tymi probiotikami.

lastom
14. jan 2016

my sme dostali vzorku balenia amilk bifido zadarmo, tak sme to samozrejme vyskusali, pretoze predsa len je tam vyhodnejsia cena a zatial je maly vysmiaty a ani ho nestihne cele vypit a uz spi. Samozrejme sme to konzultovali aj s detskou lekarkou a ta nam potvrdila, ze to obsahuje vsetko dolezite, takze treba len vyskusat.

gabona1
15. jan 2016

Dievčatá, som rada, čo čítam. Konečne sa mi podarilo dostať sa trošku k počítaču a píšete samé dobré veci. My sme zatiaľ tiež spokojní, malý papá, bruško je kľudné, som fakt rada. Treba len poskúšať mliečka, aj detská doktorka chválila, že má dobré skúsenosti s amilkom, že si mamičky pochvaľujú. Dostali sme aj nejaké vzorky🙂.

myleontina
autor
15. jan 2016

@gabona1
@lastom kocky dakujem, odkial mate vzorky ??? lebo v lekarni mi povedali, ze ziadne vzorky nie su 🙄

gabona1
17. jan 2016

Myleontina, ja od pani doktorky - detskej. Ale možno, keď si vypýtaš v Dr.Max, tak ti dajú. Skús, lebo tam to mlieko predávajú. My sme mali na začiatok od susedky odsypané trošku na jednu dávku, tá mu zachutila. Potom som hneď kúpila v lekárni celé balenie a až potom mi dala detská Dr. vzorku.

myleontina
autor
17. jan 2016

@gabona1 dakujem, zajtra sa jej skusim opytat 🙂 v lekarni mi poveidali, ze vzorky nemaju a ani nebudu mat :-/

tecko28
17. jan 2016

na svojej stranke pisu, ze namiesto vzoriek ponukaju prijatelnu cenu celeho balenia mlieka.

gabona1
23. jan 2016

Ahoj myleontina, tak ako? Podarilo sa Ti zohnať aspoň jednu vzorku? Pýtala si sa pani doktorky na amilk? My sa máme fajn, mne môj malý konečne prespí celú noc. Vyzerá, že ho mliečko a denná strava dokážu nasýtiť. Keď som kojila, boli sme hore každé 2-3 hodiny. Ale neľutujem, som rada, že sa mi ho podarilo kojiť aspoň pár mesiacov🙂

myleontina
autor
23. jan 2016

@gabona1 ahoj, no boli sme u pani doktorky, vzorku nemala,ale povedala, ze mozme bezproblemov prejst na amilk ze maly je uz dostatocne velky na zmenu mliecka, takze dopapame terajsiu krabicu nutrilonu a ideme skusit amilk 🙂 mam ho uz kupeny. momentale pije len mliecko, lebo mu idu zubky, prikrmy mi odmieta uplne :-/

lastom
25. jan 2016

ahojte, my sme sa pytali a amilk maju len v lekarnach Dr. Max, ale nastastie su u nas na kazdom kroku. Vyzera, ze aj tu funguje globalizacia. Takze zatial netreba behat inde.

denisamajko
26. jan 2016

Ahojky tak mi sme po kojeni bojovali s prechodom najskor s cumlikmi na flase nedaj boze sa trafit do cumliku aby sa prisala po uspesnom najdeni neexistovalo ze by vypila nutrilon vypluvala ho na 3 den ked videla flasu tak az plakala a ja s nou ked ze nieco jest musela nakoniec som nasla v maxe v lekarni Amilk nedam dopustit na prvy sup stiahla 90ml do teraz nemame problem vrelo odporucam nemali sme problem jak s papanim tak s travenim......

lastom
27. jan 2016

super, ze ti to zabralo, ale napr. nas maly moze iba cisty amilk bez prichute, akonahle je tam bananova alebo vanilkova prichut, tak mi to vobec nechce pit. Niekedy v tej rychlosti si clovek nevsimne, ze to je ina prichut.

autumn11
29. jan 2016

tak sa hlasim po par tyzdnoch a musim povedat, ze ten Amilk nam sadol perfektne. Maly ma upravenu stolicu a mliecko mu chuti. Tak som spokojna a cena je tiez fajn. Kamoska tiez odskusala a vyzera, ze
aj oni prejdu na amilk.

bugspie
9. feb 2016

Ahojte mamicky ,ja som malemu prave dnes kupila amilk bifido1. Sice stale kojim,maly bude mat zajtra 3tyzdne,no v noci aj cez den je hore skoro kazdu hodinu,niekedy aj polhodinu,tak chcem vyskusat na noc dat toto umele,no bojim sa,ani pri prvom som nedavala mele a to bol hore aj kazdych 15minut,no vydrzala som do 9mesiacov 😎 co myslite ? Mam mu to skusit dat....?Bojim sa,ze potom nebude chciet mna 😔 Dakujem

gabona1
7. mar 2016

@bugspie , najlepšie pre dieťatko je samozrejme kojenie. Skús to ešte vydržať, ak to zvládneš. Ale rozhodnutie je len a len na Tebe. Ja sa priznám, že pri druhom synovi, som síce kojila, ale vždy večer som mu dala fľašku s umelým mliečkom. Bola to moja taktika, ktorá mi našťastie vyšla. Ale mohlo sa stať, že by odmietol kojenie. Ja som to riskla, pretože som potrebovala občas odbehnúť, tak aby mu mohol manžel dať mliečko, keby plakal. Potom sme ani nemali problém s prechodom na UM. Teraz mám drobčeka tretieho, plne som ho kojila /každé tri hodiny/takmer do 6 mesiacov. Pre moje zdrav. probl. som musela skončiť a máme Amilk. Je výborný.

1kucierka
12. mar 2016

Ahojte, tiež som počula o amilku v lekárni mi ho doporúčali, ale mám známu ona je práve detská doktorka a vravela mi, že zložením je zatiaľ nutrilon najlepší, vraj to funguje tak, že všetky tie detské mlieka ako babybio, spĺňa len tie základné požiadavky na umelé mlieko, čiže obsahuje len to minimum, a potom tie drahšie postupne majú, čo sa týka zolženia toho ponúknuť viac, keďže nemôžem kojiť, tak som chcela, aby sa umelé mlieko, podobalo tomu materskému, čo najviac a zaťial má k nemu najlepšie práve nutrilon, ale verím, že každému sedí niečo iné... Hlavne, že sú drobci spokojní 😉

autumn11
12. mar 2016

@1kucierka my sme tiež začali nutrilonom. Potom sme prešli na nutrilon comfort, kvôli problémom s kakaním, ale ani to nám nepomohlo. Až amilk bifido nám upravilo stolicu. Ono je to fakt individuálne a každému dieťatku sadne niečo iné. Veľa detičiek má aj problém s chuťou mliečka. Našťastie toto sme my nemali. Malému chutil aj nutrilon aj amilk.

tecko28
12. mar 2016

@1kucierka ja som si porovnala zlozenie Nutrilonu a Amilku a jednoznacne Amilk ma viac vitaminov, mineralov, obsahuje probiotika. Aj vyssiu energeticku hodnotu ma. Kym maly pil Nutrilon stale ho bolelo brusko, nekakal dobre, takze ako doplnkovu vybavu som stale mala: rektalne rurky, probiotika, Sabsipmlpe alebo espumisan,/ na odporucanie pediatricky. Odkedy papa Amilk nic z toho nam netreba. Z mojho pohladu je preto Nutrilon najlepsi tak akurat na to, aby sa tahali z ludi peniaze, nielen preto, ze je to asi najdrahsie mlieko na trhu,ale prave preto, ze ked je problem, tak pediater odporuci kopu inych doplnkov kupit . Takto funguje "farmaceuticky biznis" 😉

autumn11
12. mar 2016

@tecko28 my sme tiež mali presne tento istý problém pri comforte. Museli sme stále použvať rektálnu rúrku. Keď sme prešli na Amilk do dvoch týždňov sa to pekne upravilo. Je to asi aj tými probiotikami v mliečku. Predtým som kupovala tiež espumisan a probiotiká zvlášť. Teraz dávam probiotiká len keď je chorý, aby sa mu posilnila imunita.

1kucierka
12. mar 2016

@tecko28 čo sa týka toho "farmaceutického biznisu", tak amilk je mlieko lekárne Dr. Max. Ak si pozrieš zloženie mlieka nutrilon profutura, tak zistíš, že je omnoho lepšie, napríklad aj preto, lebo obsahuje len mliečny tuk, čím má najbližšie k materskému mlieku. Čo sa týka modrého nutrilonu pronutry, tak tam trvá až si dieťa zvykne na prechod z MM na UM, ale ja sa nehádam, určite každému vyhovuje niečo iné, chcela som len pomôcť, na základe toho, čo mi hovorila známa, o ktorej si nemyslím, žeby nám chcela zle alebo nejako na nás zarobiť, okrem toho ho vyrába firma, ktorá vlastne vynašla UM, takže ja verím tradícií a dlhodobím skúsenostiam, skús si vygoogliť historiu o Amilku - žiadna a nechcem, žeby moje dieťa bolo nejakým pokusným králikom. 😔

1kucierka
12. mar 2016

@autumn11 presne tak, každému sadne niečo iné, nám práve potom poradili profuturu a po tej už žiadne problémy nemal. ;)

sisa_slniecko
12. mar 2016

My sme na nutrilone a nemenila by som ani za boha. Lekarnik mi odporucal ten amilk, tak som sa pozerala na ich stranky a nemaju tam nic, ani aj meno tovarne! To by som neriskovala. Zkusili sme aj ine mlieka, ale nesadli nam, zapekali alebo boli sladke. Nasa doktorka nam odporucila nutrilon, ze vraj je nejlepsi pre to, aby nasa princezna rastla zdravo a spravne a to je pre mna najdolezitejsie. Kazda mamicka at si robi co chce, ale ja chcem pre svoje babetko to najlepsie 🙂

autumn11
1. apr 2016

my práve prechádzame na Amilk bifido 3, tak som zvedavá ako ten prechod malý zvládne. Ale hádam bude všetko ok. S 2-jkou nemal žiaden problém.

myleontina
autor
1. apr 2016

@sisa_slniecko aj ja chcem samozrejme pre svoje dieta to najlepsie,ako asi kazda matka,ze? 😊 keby mi nutrilon 2 neodmietal,tak to ani neriesim..

bugspie
6. apr 2016

@gabona1 no už spinkame lepsie,prisli sme na to,ze sme mali, a bohuzial aj stale mame,koliky. Takže stale sa plne kojime,no ked ideme vonku niekam nadlhsie,robim mu um Amilk,pre istotu,flasu chyti hned,no vacsinou vydrzi,a um konci v umyvadle :D a prichazda na rad moje mliecko 😎