Zmena umelého mlieka

7. máj 2024

Prosím vás je možné že keď som včera vymenila malému mliečko tak už vidieť zmenu?na obed som včera už dala druhé a teda zdá sa mi že ho bolí bruško ešte viac ako predtým 😏 predtým mal HiPP bio ale nerobil mu dobre stále sa pucil tak som na odporúčanie kúpila babylove a mám pocit že ešte viac placka keď sa napapa.kupila som dnes aj kvapky coliprev .neviem či ešte čakať alebo dať naspäť mlieko čo mal alebo druhé 😒malý ma dva mesiace

petamich
7. máj 2024

minimalne 7 dni treba pockat, aby si vedela, ci nechat/zmenit

aliaray1
8. máj 2024

Ked sa puci, co mu davas na prdiky?

autor
8. máj 2024

@aliaray1 máme sab simplex predtým espumisan ale to nepomohlo a včera som skúsila kúpiť coliprev ale tiež nemám pocit že by zaberal

autor
8. máj 2024

@aliaray1 ešte mi kamoška radila gastrotuss tak to už je asi posledná šanca.ten sab simplex celkom pomáha na prdiky ale puči sa aj tak dost

aliaray1
8. máj 2024

Takto...my sme to dopracovali az na urgent 🙈
Rady od lekarov, co nam zabrali:

Espumisan L 25 kvapiek do kazdej flase alebo pred kojenim,
Kombinovat s prirodnymi kvapkami BabyCalm.
Zakazdym papanim odgrgnut.
Masirovat brusko jemne v smere hodinovych ruciciek alebo aj pokrcene nozky v kokienkach k brusku a dole...a dokola.
Vysadit vigantol a miesto toho Baby D od Jamieson (z vigantolu ich bolia bruska).

Kontrola pupceka...mala ho vyduty, cize brusna hernia = chirugia ale to len pozorovali, tejpovali sme ho. A poslali nas na fyzio, fantasticka vec.

Polohovanie na brusko na max 5 min alebo do zaplakania 3x denne a nikdy nie vecer.

Gastrotuss sme davali, vracala aj tak obcas ale bolo to lepsie.

Vyvysena poloha aj v hlbokom kociku aj v posteli, spime spolu.

Mlieko mala kojenie alebo Beba Supreme pro Ha1

Ked sme toto robili, brusko bolo spokojne...zacali sa...zuby! 🙈🙈🙈🤷‍♀️😅 no na maslu. Od 2.5 mes.zubky, pomohol az Nurofen sirup od 3 mes., po kazdom kojeni/krmeni vytriet dasienka vo vode namocenou gazickou.

Podavanie vody ak je aj ciastocne na UM: cez tu sklenenu pipetu vo flasticke od Baby calm kvapiek...ona to brala ako hru a smiala sa na tom ako ju krmim vodou 😂. Do dnes pije vylucne vodu alebo UM, ostatne nechce, uz ma v 2r Beba klasicka c.5., ziadne problemy, nic. Stastne zlate zdrave dieta bez imunologickych problemov. Hernia sa stratila cca po 4 mes.tejpovania.

aliaray1
8. máj 2024

Jaj a pozor, je rozdiel espumisan a espumisan L.

A zistili sme, ze jej bolo zle ked sme vymenili kojenecku vodu. Sedela jej iba Lucka, neprevaras.

Zarabanie UM sme mali: do velkej 240ml sklenenej avent flasky: 180ml voda + 6 zarovnanych odmeriek, zatrepat a nasledne do chladnicky uzavreta flaska. Skladovanie max 24 hod, potom vyliat a znova. Odlievali sme do malej a ohrievali na sporaku...nesmies to prehriat, inak vyliat a znova lebo: v momente su ziviny znicene a je to len biela voda. Beba Supreme pro HA obsahuje aj laktobacily, no prehriatim vsetko konci.