Zvracanie 3 mesačného bábätka na UM

lienka1996
27. okt 2019

Ahojte maminky,
Mám 3 mesačne dieťatko a sme na UM Beba. Vždy po papaní si odgrgne aj 3x a polhodinu po jedení sa dogrcká a vždy to tak je. Pýtali sme sa doktorky na to a dáko som sa nedostala k odpovedi, čiže mi na to nič nepovedala. Papáme 150ml mliečka, mala by 180ml ale to jej je veľa a vždy nechá 30ml tak sme ostali na 150ml. Neviete mi poradiť čím to bude, že grcká?
Ďakujem

martinals
27. okt 2019

Ahoj,my sme takto tiež zvracali,dr nás poslala na ultrazvuk a zistili nám reflux.Babätká ho majú často.Kupili sme v lekárni nutriton,je to prášok na zahustenie um.Dost nám pomohol.

lienka1996
autor
27. okt 2019

@martinals Pýtala som sa doktorky na to a bola ticho, ani bú ani mú. Čiže ak dobre chápem tak to môže byť tým, že je mliečko riedke?

martinals
27. okt 2019

Možné to je, skús sa opýtať v lekárni,nie je na predpis ak by si chcela skúsiť.Len my sme dávali menej ako písali dávkovanie, doporučila nám to dr aby nezapekalo.

mimka11111
27. okt 2019

@lienka1996 ahoj, synček ako 5mes. spapal len 120ml a len sem-tam 150ml.....tiež Bebu a nikdy sme nemali takéto problémy....podľa odporúčaní na krabici sme sa nikdy neriadili...

rainbow82
27. okt 2019

Nutrilon proti grckaniu sme použivali na reflux .Od vtedy nic.My sme boli veľmi spokojný.Po zmene mlieka nás na chvíľu zapekalo.Ale po čase keď si žalúdok zvykol na nové mlieko to prešlo.Do vtedy sme používali glycerinove čipky a vodu.

janulka257
27. okt 2019

@lienka1996 ahoj, my máme dvojičky. Keď pili bebu, obidve ugrckavali. Budú mať 5 mesiacov a pijú 80-120 na dávku. Skús mu spraviť trochu menej mlieka, popisom na krabici sa neriad.. prípadne zmeniť mlieko.. prešli sme na Kendamil a ten im sadol perfektne

lienka1996
autor
27. okt 2019

@mimka11111 Skúsim jej teda dať menšiu dávku, len ona je hladoš. Keď dopije 150ml tak sa začne hnevať že ešte by chcela 😅

lienka1996
autor
27. okt 2019

@rainbow82 Nevieme či má reflux keďže doktorka sa nevyjadrila.

lienka1996
autor
27. okt 2019

@janulka257 Určite skúsim dať menej a uvidíme potom. Len už som bola vylakaná z toho lebo si keď si odgrgla tak grckala a asi pred týždňom sa zobudila, pravdepodobne mala ťažobu a grckala "prúdom"
Neviem či je Beba zlá a nesedí jej alebo veľa mlieka vypije 🤔

janulka257
27. okt 2019

@lienka1996 ťažko povedať, každé bábo je iné... jedna dcérka chvíľku ugrckavala aj na kendamile, tak namiesto 120 som jej dávala 110 a prestala.. teraz zase papa 120 a je to ok. Prúdom občas grckali keď boli menšie a rýchlo hltavo sa napapali alebo "prezrali" 😁 neboj, dobre bude 🙂 niektorí tvrdia, že bábo vie koľko má vypiť... no naše dve baby nevedia, lebo jedna by vypila aj 300 keby ju necháme a druhá niekedy vypije aj len 40 ale potom pri ďalšom papani zas 120... hlavne, aby prospievala a grckanie časom zvládnete ❤️

lienka1996
autor
27. okt 2019

@janulka257 Skúsime prejsť na kendamil, len sa bojím aby nedostala alergu keď je to z kravského mlieka.
Podľa mňa nevie koľko má vypiť, pije do vtedy do kým tečie 😂potom keď prestane tak toľko kriku na celý dom😅
Keď som ešte kojila, tak ma "vycucala" aj jeden aj druhý prsník, a ešte aj dokrmiť ju bolo treba lebo stále málo 😅neviem kde sa to v nej bral taký hlad, alebo skôr "pažravosť"😬
Zajtra skúsime dať 120ml a uvidíme či budeme grckať😊
Ale večer keď jej dám 150ml tak mi spinká až do rána a dakedy sa mi zobudí o 7hod a niekedy až o 9hod🤔 a keď som kojila tak sa mi budila 2x za noc a keď sme na UM tak spinká celú noc.

bibih
27. okt 2019

Ahoj. Moje obidve deti boli totalne ugrckane. Bude to ten novorodenecky reflux podla mna. U nas nebolo mozne dat menej mlieka ako chceli deti, pretoze potom plakala a kricali aj pre chybajucich 10ml 🙈 Ked sa zasa vygrckali, tak nebolo mozne, aby sme cakali 3 hod na dalsiu davku, lebo ved mali prazdne brucho a hlad a krik isli opat 🙈Natrapili sme sa riadne. Prezliekali aj 6krat za den 🙈Prve sme skusali najst mliecko po ktorom budu grckat aspon menej. Nasim obidvom sadol Nutrilon obycajny. Skusali sme aj tie mliecka s oznacenim AR, tie zapekali. Skusali sme aj ten sirup, co sa dava po jedle, aj kadeco, ale vsetko zapekalo strasne, ale negrckali po tom. No potom bola zasa problemom stolica. Tak sme s manzelom usudili, ze babatko grckanie neboli, kde ked sme museli zakazdym davat easylax, bolelo brusko, kakali tvrde, to bolo horsie. Takze sme ostali pri grckani. Snazili sme sa minimalne s detmi manipulovat, naucili sme sa aka poloha je pre nich plus minus naj (ale ani to nezarucovali, ze sa nepogrckaju) a ako rastli, lepsilo sa to. Okolo 5-6 mesiace uz negrckali vobec 🙂 Takze aj pockat, je riesenie 🙂 Drzim palce 🙂

rainbow82
28. okt 2019

@lienka1996 ani mne sa nevyjadrila tak ako som chcela.Povedala že pokiaľ negrca prúdom tak je to v poriadku.Tak som zmenila sama mlieko a grckanie prešlo

majka9094
28. okt 2019

@lienka1996 ahoj aj my sme mali stym problém vyskúšali sme veľa um ale urcite potrebuje zahusetene mlieko čiže AR
Pravdepodobne ma reflux

sonik231
7. nov 2019

@lienka1996 presne toto iste mame my.uplne rovnaký prípad.my sme na hipp combiotik mame tri mesiace. Davam 120ml keď vyberiem flasu strašný plac. ked dam 150ml tak aj tak vracia. Dr.mi povedal že pokiaľ priberá nevidí problém.len vygrcka to co ma navyše. Rozmýšľam ze by som skúsila aj iné mliekom ale sa bojim az nas bruško nebolí. Lebo doteraz sme s bruškom problém nemali.

lienka1996
autor
10. nov 2019

@sonik231 ahoj, tebe aspoň dačo povedal dr. len nám nič.. zmenili sme mlieko na BEBU AR a potom sa ozvala že prečo sme zmenili🤦
Už je to oveľa lepšie s tým grckaním ako máme toto mlieko, aj ju zasýti lebo je husté.
Kľudne skús druhé dať a uvidíš ako bude drobcovi, za to nič nedáš, ak bude bolieť bruško tak dáte späť na HiPP 😊

zlaticaadam
4. mar 2020

Dobrý večer máme problém mám 3 mes. Syna.
Ktorý má problém s grcanim ale to tak ze mi papame nutrilon alergy digestive čare a zahustujeme nutritonom kvôli tomu že zle znášal bielkovinu mame také mlieko a nutritomkovoli tomu ze máme potvrdený reflux
Synček keď sa na papa 120 niekedy 160 ml tak normálne pekne odgrgne niekedy vynde mliečko niekedy nie. Ale problém nastáva po cca po hodinke.. Vydrcne asi dve polievkové lyžice natraveneho mliečka zrejme je natravene je to ako voda také smrdlave ako kyselina a slizke... Niekedy je to viac priesvitné niekedy trosku biele boli sme u pediatrická a povedala že je to normálne ale mne sa to normálne nezdá trvá to viac ko dva týždne zakaždým po krmeny takto vygrcne ale prospieva a priberá len sa niekedy r9sculuje keď ho položím ako keby ho zaha palila žiadala som o gastro vyšetrenie a odmietla nás tam poslať že zbytočne stresujem ma prosím niekto takú skúsenosť? Do. Mlieka raz denne dávame bio gaja 6 kvapiek
Raz denne vigantol 3 kvapky
A každé kŕmenie sab sympley
Dosť ma takéto grcanie znepokojuje prosím o radu

naty2020
19. jún 2020

@zlaticaadam ahojky ako ste dopadli s tým grckanim? Naša má to isté a vraj je to normálne čo sa mi nezdá úplne normálne....

anina2326
20. máj 2021

@zlaticaadam ahoj ako ste to vyriešili aký bol problém lebo my momentálne mame presne toto iste čo teraz opisuješ som z toho na prášky už :(

janca992
16. sep 2023

@lienka1996 Ahoj, ako ste prosím dopadli s mliečkom Beba? Zmenili ste ho, keď stále grckala? Lebo my sme prešli z Hipp HA, ktorè mu robilo dobre, no bohužiaľ začali vyrábať novú receptúru a malý bol zrazu nepokojný a zvracal. Teraz má Bebu HA a grcká prúdom a neviem už aké mliečko zmeniť, som zúfala, no zasa začal mi po tomto UM krásne spinkávať