Ako je to na Pedagogickej fakulte, keď z bakalára pokračujete na magistra?

22. máj 2024

Dobry vecer,

uvazujem, pretoze akurat zacinam studovat.
Ako to je ked si robim predskolsku pedagogiku bakalarske a rozhodla by som sa pokracovat na magisterske?
Tam sa uz urcuju nejake predmety na ktore sa chcem zamerat alebo ?

nadush
23. máj 2024

Bakalárske štúdium pokračuje magisterským štúdiom. Ak sa mýlim, tak ma niekto opravte, ale predškolská pedagogika je komplexný odbor, v ktorom si nevyberáš predmety. Keď chceš pracovať s deťmi, musíš mať (mala by si) pedagogické minimum, ktoré získaš práve ukončením Mgr. štúdia.
Ani na iných pedagogických odboroch si nevyberáš predmety na magisterskom stupni, vyberieš si aprobáciu, ktorú chceš vyučovať a tú študuješ - bc. aj mgr. Keď som si zisťovala dorobenie ďalšieho predmetu, tak by som opäť musela študovať oba stupne. Bolo síce pred “pár” rokmi, ale nemyslím, že sa niečo zmenilo.

januska12323
23. máj 2024

V predškolskej si nemôžeš vyberať, keď chceš konkrétne predmety tak choď študovať iný odbor.

lucy_ms
23. máj 2024

@nadush nemusíš študovať znovu 5 rokov, robíš si doplňujúce / rozširujúce štúdium, to trvá myslím že 2 roky

nadush
23. máj 2024

@lucy_ms vravím, bolo to už pred pár rokmi. Možno záleží aj od predmetu

ninusa221
23. máj 2024

Dostaneš svoj odporúčaný študijný plán kde sú bloky a počet kreditov ktoré musíš za 2 roky splniť. A predmety sú povinne B povinno voliteľné. Najlepšie je dohodnúť sa so spolužiakmi ktorí si dáte z tých B potom väčšinou profesori ten predmet otvoria