Ako sa naučiť anglicky?

lilina585
28. feb 2019

Zdravim Vas,
Chcem sa naucit anglicky slovom aj pismom.
Pracujem v oblasti, kde bez jazyka sa clovek neposunie na vyssiu poziciu. Keby viem po anglicky aktívne, dvere mam otvorene a pracu si mozem vyberat.
Poradte kde zacat. Maturovala som z nemciny pred 5imi rokmi.
Ako ste sa ucili vy?

mladenca
28. feb 2019

najtazsie je zacat asi tak by som to povedala. Mne pomohli sukromne lekcie anglictiny v jazykovej skole. Lektor sa ti venuje, komunikuje s tebou aj pises aj hovoris a potom ked uz to pojde, tak som presla zo sukromnych do skupinky 😉

lienka77
28. feb 2019

@lilina585 keď už budeš mat základy, tak potom hlavne čítať knihy, časopisy a pozerať filmy v originále. Predplatiť si Netflix a dať si AJ titulky, nech to vidíš aj počuješ.

pribinak
28. feb 2019

Najlepsie podla mna je najst si kurz, kde je lektor native speaker. Si nútená komunikovať, počuješ prirodzený prízvuk.

hettinka
28. feb 2019

@lilina585 tráva si nájsť vhodný kurz a všetko ostatne, čo písala @lienka77 vyššie, robiť ako doplnok, časom, keď sa naučíš základy.

radka2010
28. feb 2019

Nemusis platit kurzy, dajú sa na nete najst ludia co sa chcu ucit Slovensky, a on ta reciprocne nauci po Anglicky, najma sa vela rozprávať, kukat filmy, serialy aj ked rozpravkami zacnes aby si pochytila tak to pojde rychlejsie

natalios23
28. feb 2019

@lilina585 odporúčam pozerať seriály a filmy po anglicky 🙂 fakt pomôže 🙂

lula313
1. mar 2019

Podľa toho, aku máš úroveň. Ja som čo to z Aj vedela, odisla som na 9 týždňov na Maltu a potom som ešte chodila na prípravu Cambridge certifikátu 4x4 hodiny tyzdenne. Keď som ho spravila, tak som si celkom dobre nasla pracu

lubi40
1. mar 2019

@lilina585 no najlepsie je zajst si na nejaky jazykovy kurz, cim intenzivnejsi, tym skor sa dostavia vysledky. Ucenie jazyka, je ale komplexna vec, nestaci len drilovat sa slovicka, treba pozerat filmy, pocuvat radio, citat a hlavne vela vela rozpravat.

s1m.one
1. mar 2019

ahoj, zacala si, to je super, treba navstevovat kurz najlepsie individualny, doma sa anglinou obklopit, okrem filmov, na youtube su rozne videa, su super, dalej pre lepsie rozpravanie, plynule skus si niektore situacie hovorit v anglickom jazyku, domace cinnosti, ci body v tvojom diari pisat v anglictine, zaspavat a vstavat s myslienkou anglickou, napriklad si zhrnies den, rano si zas predstavis cinnosti v anglickom jazyku, to su take zaklady ako sa naucit mysliet v anglictine, samozrejme az po tom ako uz aspon trosku anglinu vies, hlavne je odhodlanie a nevdzavanie sa! drzim palce a pridaj si DIZU do priatelov tu na konikovi 🙂 je velka inspiracia 🙂

lilina585
autor
2. mar 2019

@s1m.one dakujem za mile slova a rady 😊

s1m.one
2. mar 2019

@lilina585 nemas zac a hlavne, vzdy maj myslienku, ze sa to chces naucit a aj sa naucis a ze nikto neviem anglinu 100% ani lektorka 🙂))) hlavne kecat a nech ta nic neodradi 🙂 zelam ti pekny dnik 🙂

11iva11
20. mar 2019

Živím sa ako lektorka angličtiny a za seba môžem doporučiť hlavne počúvať videá, filmy, seriály v originál angličtine. Treba si nájsť niečo z oblasti, čo ťa zaujíma no a na internete je materiálu habadej - napr. YouTube je super. Ak je pre teba ťažké pozerať a rozumieť na prvý krát týmto filmom a videám, je dobré si nájsť seriál, film, ktorý si najprv videla s dabingom alebo Sk titulkami - čiže vieš, o čom je - a potom si to isté pustiť v Aj. Ja napr. toto robím so seriálom Beverly Hills 90210. Za mlada som ho pozerala v telke s českým dabingom a teraz ho pozerám v origináli (a tým si aj pripomeniem moje pubertálne roky deväťdesiate 😉
Koho baví čítať, takt to je tiež dobré. Najlepšie je kombinovať posluch kvôli výslovnosti a čítanie kvôli schopnosti správne písať. Samotné hovorenie príde až potom. Hovorenie je celkovo preceňované. Najprv pasívne, potom aktívne 🙂 A samozrejme aj gramatiku sa treba snažiť pochopiť.

akirlu
16. apr 2019

To, ako sa co najrychlejsie naucis jazyk, zalezi aj od toho, aky typ ucenia Ti ide lepsie. Ja by som mohla serialy v anglictine pozerat aj 10 rokov a aj tak by som sa nenaucila po anglicky. Dost mi pomohlo, ze som takmer dva roky chodila na vecerne cambridgske kurzy. 5× do tyzdna na hodinu a pol. Tam ma naucili celkom obstojne po anglicky. Prvy pol rok som mala slovensku lektorku, ktora nam poriadne vysvetlila gramatiku a potom sme mali instruktora z Britanie. Ked som sa ucila svedcinu, tak som nemala tolko casu, takze najprv som sa dva mesiace drtila z knihy pre samoukov s prilozenym cd, tak 4 hodiny denne. Biflovala som sa slovicka, citala texty z knihy, potom ich pocuvala z cd a podla toho som pisala diktaty a este som vypracovavala gramaticke cvicenia. A potom som sa takmer nabiflila jednu 200 stranovu knihu pre mladez. Teda som sa ju nebiflila, ale tolko som ju dookola citala a prekladala, az som vedela cele pasaze naspamat. Potom som prisla do Svedska a do troch mesiacov som plynule rozpravala a ludia len krutili hlavami a nemohli tomu uverit.

katkaamartin0310
Autor odpoveď zmazal
Zobraz