Ako si zorganizovať štúdium?

14. nov 2020

Ahojte potrebujem poradit. Studujem ose+ chodim do prace a opatrujem rodicov. 28. septembra mi zacala skola a ja mam pocit ze nic nestiham. Ulohy si porobim, skola ma velmi bavi ale neviem najst ten cas na ucenie. Neviem si to nejak zorganizovat asi. Skolu mam od pondelka do stvrtka a ked vypadnem ledva dozeniem ucivo,navyse spoluziacky mi moc info o prednaskach nechcu davat.
Neviete mi poradit ako si to zorganizovat aby som sa stihala aj ucit aj pisat seminarky? Nejake triky,typy ako ste si to vy zorganizovali? Dakujem

majah212
14. nov 2020

skusala si poziadat o individualny studijny plan?

elenka74
14. nov 2020

Prestať chodiť do práce, inak sa to nedá

autor
14. nov 2020

@majah212 to mam ale tym,ze mam online vyucbu tak mi to nepomoze

autor
14. nov 2020

@elenka74 nehnevaj sa ale byvam v podnajme a z niecoho zit musim

maud13
14. nov 2020

Ahoj, ja aktuálne študujem (21 hodín do týždňa mám prednášky, cca 20 hodín vypracovávam zadania) + pracujem na 22 hodinový úväzok a bývam s priateľom, takže aj varím a starám sa o domácnosť... je. toho dosť. Som úplne mŕtva, nič nestíham. Našťastie v januári mením prácu a budem mať nižší úväzok..
ale k time managementu - nijaký nemám, by som povedala. Snažím sa všetko spraviť hneď, ako mám chvíľu čas, pretože sa tak snažím vytvoriť si nejaký čas pre seba v budúcnosti. Som fakt vyčerpaná, snažím sa dodržiavať jednej minúty (teda každú prácu, čo mi zaberie menej ako minútu spravím HNEĎ). Ani so mnou spolužiaci až tak nekomunikujú, ale našla som si dobré videá na youtube, ktoré mi vedia z časti nahradiť prednášky a nejaké skriptá, ktoré ale reálne nemám čas čítať. Ja mám školu každý deň v týždni, takže sa občas cítim ako úplne vycucaná a premýšľam len na tou chvíľkou voľna, ktorá pre mňa príde až v januári, po skúškach a keď budem mať inú prácu...
Držím ti palce!