Aký odbor študovať, keď chcem pracovať v lekárni ako farmaceut?

jajaja
12. aug 2023

Ahojte,
viete mi poradiť aký bc odbor študovať, ak chcem pracovať v lekárni ako farmaceut?
Našla som len nadväzujúce mgr štúdium farmácia, ale neviem kde začať, resp aký bc odbor zvoliť.
Ďakujem. 🙂

bluemoon24
12. aug 2023

@jajaja farmacie je petilety magistersky obor, bakalar se predtim nestuduje.

domi235
12. aug 2023

@bluemoon24 mas skusenosti so studiom farmacie? V akom meste sa oplati to studovat ? Viac v Cr alebo na svk?

melanta
12. aug 2023

@jajaja presne tak, farmácia je 5 ročný obor, tam nie je bakalár. Na Slovensku vieš farmáciu študovať na Farmaceutickej fakulte UK v Bratislave.

domkakvet
12. aug 2023

@jajaja ano odbor farmacia, aky iny asi, ak uz tomuto nerozumies, tak neviem ako chces porozumiet tomu studiu.

bluemoon24
12. aug 2023

@domi235 ano, ja jsem studovala v Hradci Kralove.

eliska13
12. aug 2023

@jajaja môžes byť iba farmaceutický laborant vydávať lieky bez predpisu.Farmacia je ťažšia ako medicína tvrdia viacerí farmaceuti, ktorých poznám Štúdium je lepšie v CR a, ak pracovať v lekárni je to nezaplatena práca a štúdium.Mat vlastnú lekáreň je iné kafe, alebo pracovať pre farma biznis

lalu_sk111
12. aug 2023

@eliska13 tvrdit, ze farmacia je tazsia ako medicina je trochu silne kafe.

makina7974
12. aug 2023

@lalu_sk111 je, farmacia sa povazuje za najnarocnejsie studium.

jajaja
autor
13. aug 2023

Ďakujem pekne za odpovede. 🙂

lalu_sk111
13. aug 2023

@makina7974 pani, ja nevravim, ze farmacia je pre blbcov ale urcite nie je narocnejsia ako medicina. Mate to od kamaratov zatial co ja to mam z praxe. Praca v lekarni s farmaceutmi z rodiny a vystudovana medicina myslim trosku dava moznost komentovat. Spatne by som volila farmaciu. Nie kvoli skole ale kvoli praci.

domi235
14. aug 2023

@eliska13 ja som pocula ze dobra farmacia je aj v Brne, osobne som tam nebola. Este ma zaujima ci je mozne mat vlastnu lekaren ak zamestnam za veduceho lekarne - cloveka kt. ma vzdelanie vysokoskolske v odbore farmacia.

guiseppinka
14. aug 2023

@domi235 ano, len konkurencia je velka - sietovky a farmaceutov strasne malo

domi235
14. aug 2023

@guiseppinka nevravim je konkurencia, a vzdy bude. S tym pocitam

domi235
14. aug 2023

@guiseppinka priznam sa ja som chcela studovat odbor farmacia len na Slovensku ma nevzali a neskusila som ČR. Viem od znamej ze studovala v Brne, vraj v Hradci Kralove je to tazsie ale tazko posudit mam skocenu vysku technicku ale nenaplna ma to. A stale mam vo svojom podvedomi farmaciu a odvetvie celkoho zdravotnictva.

majla87
14. aug 2023

@lalu_sk111 ty mas lekarsku a chcela by si byt radsej farmaceut? Sranda, kazdy chce to co nema... Alebo ako sa vravi: trava je vzdy zelensia na druhej strane plotu 😀 ja som presne opacny pripad 😁

guiseppinka
14. aug 2023

@domi235 ja som chcela ist tiez na farmaciu, ale odradila ma nie najlepsia chemikarka. Ale mam to vynahradene, lebo 75% kamosiek mam farmaceutov🤭🤭🤭 vacsinou ale co baby robia v sukromkach, tak aj to maju majitelia viac pobociek, aby sa uzivili.. a konkretne sef jednej kamosky ma skonceny nejaky manazment

majla87
14. aug 2023

@eliska13 ano, studium farmacie je urcite jedno z najnarocnejsich. A je to velmi nedocenena praca na to, ake tazke studium to je..

lalu_sk111
15. aug 2023

@majla87 u mna osobne bol ten problem, ze ked som sla na medicinu a ked som ju koncila mala som uplne zmenene priority a zdravotnictvo velmi dokaze znicit iluzie.

domi235
16. aug 2023

@lalu_sk111 napr v com ti to znicilo iluzie ?

lalu_sk111
18. aug 2023

@domi235 ked som zacala studovat tak vtedy moje nastavenie bolo, ze ..bavia ma prirodne vedy, nemocnicne prostredie je mi prijemne a velmi ma laka atd. Pocas dalsich rokov ma uz viac zaujimala psychologicka stranka cloveka, ludskost a proste iny aspekt. Ono clovek aj s tym najlepsim umyslom jednoducho v praxi nema cas venovat sa pacientovi tak ako by chcel. U mna to bolo hematoonkol.oddelenie. Tam sa diali veci velmi rychlo a bolo casto zjavne, ze pacienti potrebuju viac komunikacie ako sa im dalo dat. V praxi clovek vidi pacienta velmi malo a aj tak ma co robit cely den. Celkovo tie pocity boli ako v tovarni. Pridu, odidu, pridu, odidu. Samozrejme bola som mladsia a dlhsie mi trvalo sa s tym zmierovat. Teraz mam pohlad trosku iny.. Odborov je taktiez viac. Ja som studovala v zahranici a bola som aj na roznych stazach, aj to porovnanie ako tu vela veci nejde co inde idu ale to su uz veci, ktore clovek musi akceptovat. Skola ale, aj ked extrem stresujuca ma v bavila a nelutujem len dospely clovek uz pozera na vec aj z inych aspektov..

ivka716
13. máj 2024

@domi235 veď študovať extrerne, môžeš aj teraz .

ivka716
13. máj 2024

@melanta farmácia je aj v Košiciach a dokonca na dvoch fakultách - prirodovedná a lekarska fakulta, a škôl na farmaciu je v 3 mestách , Blava, Martin , Košice

domi235
14. máj 2024

@ivka716 fuu dlho by som studovala