Čo vám pomohlo pri učení sa angličtiny?

kikuska63
4. mar 2021

Teraz ked je doba, ze mame na seba viacej casu, tak som sa rozhodla naucit sa po anglicky, co vam pomohlo pri uceni sa anglictiny?

nerya
4. mar 2021

Seriály

lubina
4. mar 2021

@kikuska63 pozerat anglicke filmy bez dabingu, ale samozrejme to je len na napocuvanie jazyka. Treba sa normlane ucit z nejakej knihy alebo aplikacie. Pripadne najst online kurz

ivanizna
4. mar 2021

Radšej dokumenty alebo BBC, tam pekne rozprávajú a takto si môžeš o dosť rozšíriť slovnú zásobu

kittykat22
4. mar 2021

@kikuska63 dievca/zena ktora ma vystudovanu anglictinu na slovenskej vysokej skole ako hlavny jazyk + ma dobru vyslovnost lebo mala erazmus alebo pobyt v UK. 1x hodina online na skype do tyzdna. Ist podla knihy, plan je spravit FCE, CAE test - podla toho aky mas level jazyka.

meluela
4. mar 2021

@kikuska63 Ja mam sukromne online hodiny anglictiny s original native anglicanom a je to super. Pomaha tiez pozerat serialy, citat knihy, ale na rozpravanie je nanahraditelne sa s niekym rozpravat kto ma ten jazyk ako rodny jazyk. V tomto je internet super, kebysi by som o takom nieco mohla len snivat.

meluela
4. mar 2021

@ivanizna mne praveze filmy a serialy prijdu ako vyssi level ovladania jazyka .. bbc, dokumentom a odbornym prednaskam sa da rozumiet lahko, ale ked rozpravaju s akcentom a vselijakou hovorovou slovnou zasobou, tak to je brutal.

vevericka2020
4. mar 2021

BBC english, pogoogli, maju aj appku, mne v pasívnej angličtine veľmi pomohla, no rozhovorila som sa az v UK ked uz som musela 😀 a po návrate som dokonca aj učila v jazykovke

hama_ba
4. mar 2021

@kikuska63 mne najviac pomáhajú súkromné hodiny s lektorom. Rozkecala som sa a už sa oveľa menej hanbím hovoriť 😁, vysvetlí gramatiku dopodrobna. Pozeranie seriálov, filmov po anglicky plus zapnuté anglické titulky (vidím aj ako sa to píše a vyslovuje).

barboratoth
4. mar 2021

Seriály, filmy, talkshows 🙂

asia83
4. mar 2021

@kikuska63 Preklady z anglického jazyka do slovenského. Hocijaké texty.

diana999
4. mar 2021

Mňa veľa naučila ZŠ, nakoľko mám angličtinu veľmi rada, a veľmi rýchlo som si vedela zapamätať, doma som sa už ani neučila.. Ale podla mňa to chce niekoho kto ti to vysvetli... Z filmov a hier sa to veľmi nenaucis

katkamatka7
4. mar 2021

@kikuska63 Spojenie zvuku a obrazu. Kniha s textom, kde text hovorí native speaker. Knihy Ťa môžu naučiť gramatiku, ale hovoriť Ťa naučí používanie reči. Na internete nájdeš e- knihy, ktoré môžeš zároveň čítať, vnímať text očami a počúvať toho, kto ich číta. Zámerne píšem o native speaker. Ak to totiž číta niekto, kto tento jazyk takpovediac nemá v krvi, používa pritom svoj prízvuk rodnej reči.

brona235
4. mar 2021

@kikuska63 stiahni si apku duolingo. Je to topka... ja som zacala minuly rok so spanielcinou a popri tom som si zdokonalila anglictinu. Za rok s apkou sa dohovorim po spanielsky uplne bez problemov... 👌

baska1
4. mar 2021

@brona235 to by som aj ja chcela dosiahnut:o)

liz_lemon
4. mar 2021

@diana999 praveze kopec ludi, co hrava hry sa ANJ naucila prave pri hrani, napr. moj partner nikdy ANJ nemal v skole, chodil chvilku na nejaky kurz, a dohovori sa, aj v praci pouziva ANJ, a nie je problem, naucil sa to pri hrani

brona235
4. mar 2021

@baska1 duolingo je super. Fakt odporucam... 👌

ivangeline
4. mar 2021

Zaujem. Bavia ta filmy? Knihy? Aky zaner? Rozhovor s ludmi? Hry? Nejaka vacsia interakcia a robenie projektov? Inak zakladne veci sa proste treba naucit...a slovicka tiez..potom sa to uz nabaluje. Mozeme dat online speaking lesson. :D

ivanizna
4. mar 2021

@meluela Áno, filmy a seriály sú určite vyšší level, ale na začiatok by som to neradila. Skôr slovná zásoba a k tomu potroche gramatika, dostať sa do toho najprv 🙂
@ivangeline Tak ako vravíš, podľa toho, čo je pre autorku zaujímavé a určite rozprávať s niekým.
Tiež sú celkom dobré ESOL knihy.

andreatytler
5. mar 2021

@kikuska63
1.) Slovna zasoba. To je zaklad. Ale neucit sa len jedno slovo a k nemu preklad. Treba sa ucit najbeznejsie frazy a slovne spojenia v ktorych sa to slovicko vyskytuje (tych moze byt aj 10-15 pri niektorych slovach)... kup si frazeologicky slovnik. Kazdy den naucit 15 novych slovicok a k nim naspamat 2-4 frazy alebo vety v ktorych tie slovicka su.
3. Gramatika... hocijaka kniha anglictiny pre samoukov.
2.) Vetna skladba. Citaj knihy bez toho aby si si prekladala nezname slovicka. Ak pochopis len polovicu, nevadi. Zacni velmi jednoduchymi knihami a postupne prejdi na normalne. Tym ze precitas kvantum textu, sa ti vetna skladba sama od seba vykristalizuje po par knihacha a budes jej rozumiet.
3.) Odvaha rozpravat. Pridaj sa k diskusnej skupine, o teme ktora ti pasuje, kde sa hovori anglicky. Tu prekonas strach z toho ze rozpravas (pises) s chybami, lebo je to online.
4.) Pocuvanie... to si musis najst nieco co ti sedi. Relaciu v TV alebo radiu, kde niekto cisto a pomaly rozprava, lebo toto sa velmi lisi od cloveka k cloveku. Ja po 16 rokoch zivota v Kanade mam problem rozumiet mojmu muzovi lebo si somre a prehltava polovicu slov.

Necitaj noviny a cosopisy.... prilis komlikovana anglictina a lenta to odradi.
Neprekladaj texty piesni- je tam zla gramatika, je to plne metafor a velakrat ani sam autor nevie o com to je.