Hľadám niekoho, s kým by som si písala po anglicky

laura678
4. sep 2022

Krásny deň prajem, chcela by som sa opýtať či sa tu nenájde niekto, s kým by som si mohla písať v amgličtine. Prípadne nejaké rady, čo pomohlo v učení vám, či už nejaké knihy alebo filmy. ❤️❤️ Vopred ďakujem za odpoveďou. ❤️

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laurikagab
4. sep 2022

@laura678 mne pomohol pobyt v Anglicku😊 ale mám syna (11 roko) a často pozerá Netflix v AJ a musím povedat, že toho rozumie už dosť a rozpráva už bez rozmýšľania. Taka ta jednoduchá konverzácia. V škole sa učí gramatiku atd..ja keď som prisla do UK, tsk som mala nastavené titulky a postupne to išlo. Len to je iné žiť medzi ľudmi v UK alebo učiť sa doma.

laura164
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laura678
autor
4. sep 2022

@bilberryday ahoj, level angličtiny mám začiatočník. Niečo viem, keďže som maturovala z angličtiny ale pomaly dva roky som ju nepoužívala a predtým som sa snažila, ale popravde nikdy mi veľmi nešla❤️ A témou rozhovorov podľa vás, čo by ste len chceli. Napríklad aj o varení, športe, proste lem chcem ten jazyk začať takto používať. Keďže som aj na výške, teraz idem do tretieho ročníka a neskutočne sa bojím. Či tu angličtinu zvládnem ❤️

laura678
autor
4. sep 2022

@laurikagab presne tak, úplne by to bolo super takto odísť. Veď predsa keď je človek hodený do talekto situácie, už nejak si pomôcť musí. Ja žiaľ nemôžem kvôli výške. Ale určite skúsim tie filmy, čítala som že priatelia sú na to super
Ale určite ďakujem za radu❤️❤️

laura678
autor
4. sep 2022

@laura164 jeeej ďakujem krásne, určite vyskúšam. A úplne ja som na tom tak isto, že chcem teráz len tie slovíčka sa učiť, písať si v angličtine a potom tie kurzy. Ďakujem krásne za radu ❤️❤️❤️ Lebo úprimne angličtina je môj celoživotný boj. ❤️❤️😂

laura164
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
riyadh
4. sep 2022

@laura678 kludne mozes zacat hocaku temu, kludne napis 😊

ivangeline
4. sep 2022

Jaa. Pis ss.

zafir01
4. sep 2022

@laura678 ahoj, ja som maturovala, a tiež anj extra neviem. Taký základ na dovolenkách. Zrejme A2 úroveň. Možno pri troche zopakovania gramatiky, a intenzívnejšie ho učenia by som prešla do B1 max.
Teraz som na MD, počúvam napr. Pri varení, z youtub rôzne texty (1000 najpoužívanejších fráz v angličtine). A teda síce na telku veľa času nie je, no rada pozriem filmy v angličtine.

22abigail22
4. sep 2022

@laura678
Ahoj. Ak máš stále záujem tak mi pokojne napíš. Som angličanka (narodená vo Veľkej Británii avšak dlhodobo žijem tu na SR). 🙂
Inak odporúčam čítať knihy (pokojne na začiatku nejaké detské alebo dvojjazyčné) alebo počúvať audio knihy. Môžete pozerať seriály/ filmy na Netflix s titulkami. 😉 A ako posledné môžem odporučiť aplikáciu Duolingo. 👍