Kam na SŠ s IT odborom

thatim
7. okt 2018

Pomozte mi prosim vas teraz som v 9.roc. a neviem najst strednu kde by ma naucili programovat (zaklady,CNC,a.i.) a ostatne ine veci co patria k IT

dorottka
7. okt 2018

Ahoj, na programovanie sa sustredia skor sukromne skoly, ale existuju aj odborne, ktore maju na to aspon ciastocne zamerane hodiny. Neviem, z ktoreho mesta si (Vranov?). Kazdopadne, ak aj taku skolu nenajdes, vobec si z toho nic nerob, nepoznam ziadneho programatora (a to ich poznam vela a skvelych), ktory sa naucil programovat uz na strednej, a to priamo v skole. Ak niekto zacal uz v tom veku, zacal v ramci volneho casu ako hobby. Dnes mas milion tutorialov na nete, knihy taktiez, cize vela veci sa dokazes naucit aj sama. Tak ci tak su skoly v tomto pribrzdene a ucia vacsinou zastarale veci. Ako programatorka sa aj tak budes musiet ucit celu karieru vsetko sama, teraz si to mozes zacat skusat 🙂

martinab12
7. okt 2018

SPŠ elektrotechnická Prešov

hettinka
7. okt 2018

Gymnázium, potom si zvoliť semináre a vyštudovať VS.

mirien22
7. okt 2018

Ja učím na elektrotechnickej a tam chalani majú takéto veci. A veľa z nich potom chodi na FEI a FIIT, majú dobrý zaklad na VŠ 🙂

sendy1977
7. okt 2018

v Michalovciach na Gymnázium Pavla Horova je IT trieda. Programujú v Pytone ,v Jave a kto chce môže si urobiť počítačový certifikát ECDL

maslenka47
7. okt 2018

Programovanie ta na ziadnej skole nenaucia. Na to bud mas hlavu a naucis sa to sam(a) /na internetu je materialov habafuk, kto ma predpoklad vediet programovat, ten si ich urcite lavou zadnou najde/, alebo to nikdy poriadne vediet nebudes. Este aj na tej FEI a FIIT tak viac menej predpokladaju, ze programovat uz (prakticky) vies, ked tam prides.
Nuz a na operatora CNC stroja v zmysle "nahram do masiny program a pockam, nez vyseka, co ma" neptorebujes skolu ani vediet programovat.

dorottka
7. okt 2018

Nemyslim si, ze na FEI/FIIT predpokladaju, ze clovek uz vie programovat, vychodila som ju a dokonca tam aj ucila (inak uplny suhlas s maslenkou), ale urcite sa predpoklada, ze od zaciatku sa budes ucit naplno. Ja som na strednej informatiku ani nemala, doma som sa jej nevenovala. Na vyske ta tiez zrovna programovat ucit nebudu, maximalne ta povedu k zadaniam, ale nikto ti detaily dako vysvetlovat nebude, to sa caka, ze sa naucis sama doma a na cvicenia chodis len konzultovat. Proste cele je to VZDY o praci doma, nic ine. Cim skor sa to naucis, o to lepsie.