Katolícka univerzita - je to tak zlé?

maminkalaurinka
31. aug 2023

Ahojte, chcela som ísť študovať na pedagogickú fakultu do Ružomberka na Katolícku univerzitu......ale..... počula som že posledné roky je to tam povedzme veľmi zlé, čo sa týka prístupu, vyhadzovania zo skúšok..... skôr o Tom kto sa komu páči a pchá do...tento rok des......
Rozprávala mi to jedna bývalá študentka...... Ale neviem čo si mám myslieť.....
Máte niekto aj vy takúto skúsenosť?

palicka
31. aug 2023

@maminkalaurinka jasne
A predpokaldam, ze ta studentka bola prave ta, ktora sa akoze nepchala a.vyhodili ju zo skusky. Uroven fakulty sa neposudzuje mnozstvom.vyhodenych zo skusky. A teraz k otazke- nie, nemyslim si, ze to je zle. Ani co.sa tyka pristupu, ani kvality
Vyhrady boli k tzv.elokovanym.pracoviskam, ale o mensej kvalite ekolovanych sanehovoríi len v suvislosti s KU, ale i UK, UMB...

dskjhfdlkdjhl
31. aug 2023

@maminkalaurinka Je uplne normalne, ze nie vsetci skusku urobia a zvycajne ti, ktori boli vyhodeni, tak namiesto toho, aby uznali, ze ich priprava nebola dobra, si radsej vymyslia, ze sa zabudli pchat do zadku.

denkabemommy
31. aug 2023

@maminkalaurinka daná škola naozaj nemala úroveň a teraz nemyslím to, že niekoho vyhodili zo skúšky ale trošku hlbšie interné "problémy", ak máš možnosť zvoľ inú školu, lebo reputácia sa bude ťahať roky.

shinon258
31. aug 2023

@maminkalaurinka moja sestra tam študovala ošetrovateľsvo a bola spokojná, ale to bolo pred 8 rokmi.

patus_2
1. sep 2023

@maminkalaurinka veľa ľudí, ktorých "vyhodili" zo skúšky si neprizná, že to bola ich vina a ich nedostatočne vedomosti, radšej začnú a tým, že vyučujúci vyhadzujú zo skúšok...nemáš v okolí viac študentov aj aktuálnych, aj takých ktorí úspešne ukončili univerzitu? A ďalej závisí na akú fakultu ideš, pretože na každej je iný systém. Ja si myslím, že pokiaľ si prijatá a už možno aj zapísaná na štúdium, tak choď a urob si vlastný názor. Pretože stále to bude len o tom, čo iní ľudia povedali...

1234321
1. sep 2023

@maminkalaurinka kamaratka chodila do tejto školy a keď mi vravela ako to tam funguje. No nešla by som tam ani za nič. Vyber inú školu keď sa dá

maryetta
1. sep 2023

Bola som tam. Odisla som. A urobila dobre.
Na inej skole da sa povedat ze “lahko”. Z predmetu na predmet. Ale veru tiez som natrafila na neprijemneho cloveka a uz sa to vlieklo. To som uz vedela ze lepsie nebude a isla inam.

aaaa1111
1. sep 2023

dnes musi byt clovek neviem aky sprosty, aby vyletel zo skusky, lebo skoly drzia studentov zubami nechtami, aby dostali peniaze, kedze dostavaju peniaze za pocet studentov. katolicka univerzita chrli obrovske mnozstvo absolventov, tak pochybujem, ze vyhadzuju o sto sest

dskjhfdlkdjhl
1. sep 2023

@aaaa1111 Nie vsetky skoly, ale v mnohom s Tebou suhlasim.

blaazi
1. sep 2023

@maminkalaurinka so studiom na FF KU som bola velmi spokojna. Odporucam. Zaroven mam skusenosti aj z UK v BA, aj zo zahranicnych univerzit. Podla mojho nazoru na Slovensku medzi filozofickymi a pedagogickymi fakultami velke rozdiely v kvalite studia nie su.

horskaholka
1. sep 2023

Ja som tam ukoncila štúdium pred 6 rokmi. Myslim, ze vela zalezi aj od predmetov, ktore si vyberies. Tiež som bola s jednou katedrou spokojnejsia nez s druhou, co sa tyka pristupu. Uroven vzdelania bola na oboch ok podľa mojho usudku. Ak chces napis spravu.

maminkalaurinka
autor
1. sep 2023

No ... Takže odpovede sú aj také aj také.....asi najlepšie bude ak popremyslam..... Ďakujem za odpovede.

maminkalaurinka
autor
1. sep 2023

@1234321 ako to tam funguje prosím? Kľudne správa, ďakujem