Kedy sa dá prestúpiť z jednej strednej školy na druhú?

alisaa
9. júl 2020

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať kedy najskôr sa dá prestúpiť zo strednej školy na inú, keď teraz som skončila 9. ročník?

mogaa
9. júl 2020

@alisaa ak je to škola s podobným zameraním tak kedykoľvek v priebehu roka ak bude na danej škole volné miesto(čiže z OA na inú OA, z gymnázia na iné gymnázium), nie že chceš prejsť zo školy kde sa učíš za kuchárku na gymnázium.....v opačnom prípade že chceš prejsť na uplne inú školu alebo nie je v priebehu roka volné miesto až od ďaľšieho roka.....a treba sa informovať na danej škole či budeš robiť nejaké prestupové skúšky alebo alebo ťa prijmú len na základe známok....

alisaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
9. júl 2020

@alisaa no to jedine od ďaľšieho školského roku, keďže tam máš rozdielne predmety.....čiže rok stratíš....a treba sa informovať na danej škole či sa ťa prípadne budú týkať aj prijímačky

guiseppinka
9. júl 2020

@alisaa skus zavolat v septembri alebo este auguste, popripade sa ist opytat osobne na zdravotku. ak by mali miesto, mozno by ti umoznili prestup hned zo zaciatku roku, mozno max by si robila nejake rozdielove skusky... ak sa nebude dat, tak potom podat nanovo prihlasku, rok budes chodit za kozmeticku a potom pojdes od prveho rocnika zase... nie je to ziadna tragedia, aj ja som to tak mala. maturovala som tesne pred 20tkou. je sice pravda, ze som bola najstarsia v triede, ale celkom sa to dalo...