Kurz opatrovania deti - skúsenosti

andreabug
6. sep 2021

Ahijte. Rozmyslam si splnit sen, ucit v MS, ci jaslickach. VS je uz draha, pred 25r.som bola na skuskach, talentovky som spravila, no matematika bola gymnazialna, skusky som nedala. Uvazujem o kurze opatrovania deti. Vraj maju zaucanie, ci prax v jaslickach. A po kurze, ze mozem pracovat /aj bez titulu/ v jaslickach, MS. Pisu to priamo pri kurze. Je to pravda? Mate skusenosti? Prip.sama opatrovat doma, ci u rodicov? Vopred dakujem

15katka11
6. sep 2021

Tiež by ma to zaujímalo

makova333
6. sep 2021

Nie, nie je to pravda. Do MŠ potrebujes minimalne Strednu pedagogicku skolu. Ziadny kurz ti nebude stacit. Sukromne na zivnost opatrovat deti mozes.

deginko
6. sep 2021

Nemôžeš pracovať v MS,ten kurz je len na opatrovanie detí do 3rokov veku,čiže iba jaslicky

makova333
7. sep 2021

Kto môže pracovať v detských jasliach?

Podľa zákona musí mať zamestnanec detských jaslí úplné stredné vzdelanie v odbore vzdelávania so zameraním na východu a vzdelávanie alebo na poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Pokiaľ zamestnanec nespĺňa túto požiadavku musí mať ukončené úplné stredné vzdelanie a musí absolvovať akreditovaný kurz opatrovania detí, v rozsahu minimálne 220 hodín. Alebo bez požadovaného vzdelania, ak osoba k 28.02.2017 dovŕšila najmenej 50 rokov a pred 1. marcom poskytovala starostlivosť deťom, ako zárobkovú činnosť, najmenej 3 roky a musí mať absolvovaný kurz opatrovania detí, v rozsahu minimálne 220 hodín.
Alebo úplné stredné všeobecné vzdelanie alebo úplné stredné odborné vzdelanie, ak počas trvania pracovnoprávneho vzťahu, na ktorého základe vykonáva pracovnú činnosť opatrovateľa detí v zariadeniach starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťa, začne do šiestich mesiacov od vzniku tohto pracovnoprávneho vzťahu navštevovať akreditovaný kurz opatrovania detí najmenej v rozsahu 220 hodín a absolvuje tento akreditovaný kurz do dvanástich mesiacov od vzniku tohto pracovnoprávneho vzťahu.
Opatrovateľ detí v už v existujúcich jasliach je povinný splniť podmienku kvalifikačného predpokladu najneskôr do 31.12.2019.

andreabug
autor
7. sep 2021

@makova333 cize, presne ako som pisala, ak budem mat ukonceny kurz, mozem pracovat v jaslickach. Strednu mam s maturitou. Alebo si urobim zivnost. Uvidim, ako to bude dalej. Musim pockat este par dni, aby som bola 3 mesiace na oup. A potom cakat, ci mi to riaditel uradu schvali na preplatenie.

andreabug
autor
7. sep 2021

Dakujem vsetkym, kludne mozete pisat skusenosti. Ak mate dake s kurzom a ucenim 🙂

makova333
7. sep 2021

@andreabug kurz musis mat akreditovany s uvedenymi hodinami 220. Ale schvaleny ho mat nebudes (ak teda chces, aby ti bol preplateny z UP). Aspon nie teraz. UPSVaR ma termin ukoncenia kurzov do 31.10.2021. Najneskor dva tyzdne pred zaciatkom kurzu ho musis mat schvaleny. Co teda nijako nestihas. Co sa tyka dalsich preplacani kurzov v nasledujucom roku, to ani srnky netusia, mozno nieco pustia na jar. A nie, nie je to uplne tak ako si pisala, lebo v MŠ s tymto kurzom robit nemozes. V jasliach skor, ale skor sukromnych. Tych statnych je aj tak strasne malo.

poopsie
7. sep 2021

Mala som dve spolužiačky na pomaturitnom, ktoré mali tento kurz a bol im prd platný... Takže už si mohla začať tento rok na škole...mala si si poslať prihlášku... V MŠ môžeš robiť aj ako nekvalifikovana ale podmienka je dorobiť si maturitu... Ten kurz by bol len take malé plus pre teba.... Ak by materská škola už naozaj nemala nikoho na výber

poopsie
7. sep 2021

A teda tebe stačí pomaturitné vôbec nemusíš o VŠ uvažovať

makova333
7. sep 2021

@poopsie maturitu ns pedagogickej SŠ. A suhlas kurz je bude na prd.

andreabug
autor
8. sep 2021

@makova333 uz 1/10 by som dala schvalit, aby sa stihalo. Kurz by mal byt po 15/10, este je zatial septembrovy. 14 dni pred kurzom by malo byt. Tak snad to stihnem. Ak nie, posurim panie na oup, aby to dali urgentne schvalit. Na poslednu chvilu, co uz. A viem, ze iba jasle, deti do 3r, u nas je aj ms spojena s jaslickami. Dakujem

andreabug
autor
8. sep 2021

@poopsie pracovala somnod rana do 18,00 aj soboty, skolu by som nestihala a este aj vela km od nas je stredna pedagogicka skola ☹ na strednu si uz netrufam. Kurz je kratsi a mne stacia aj tie deticky do 3r.

makova333
8. sep 2021

@andreabug do 31.102021 musi byt skonceny. A ked zacnes po 15.10 tak skonceny urcite nebude kedze ma minimalne 220 hodin. Takze je uplne jedno ako budes panie na urade surit, uz sa chapeme?

andreabug
autor
8. sep 2021

@makova333 aha, no dokelu ☹ Raz za 100 rokov som na oup a aj to len 3mes a just. Pracujete tsm, ked viete? Dakujem

makova333
9. sep 2021

@andreabug spolupracujem s nimi.

andreabug
autor
9. sep 2021

@makova333 volala som priamo na oup, kde schvaluju kurzy, nic zatial u nas nerusia. Mozno ine mesto, netusim. Dakujem aj tak. Som zvedava toho prveho

makova333
9. sep 2021

@andreabug ja nepisem, ze nieco rusia, akurat maju termin. A ci ti ho nepovedali naschval alebo o nom nevedia, netusim. Kazdopadne skus, iba som ta upozornila ake su terminy.

andreabug
autor
9. sep 2021

@makova333 pytala som sa konkretne na to, ci stiham dokoncit. Ze ano. Ale ved v oktobri sa popytam priamo tam. Su rozni skolitelia. Dakujem

makova333
9. sep 2021

@andreabug dobre

lydion20
21. feb 2023

@andreabug dobrý deň,máte ten kurz?

margaretka21620
21. feb 2023

Aj mna zaujima.. Ci sa urobil ten kurz a ci urad preplatil...
@lydion20
@andreabug

andreabug
autor
25. feb 2023

@lydion20 ano, 1/12/2021 som robila skusky 🙂

andreabug
autor
25. feb 2023

@margaretka21620 bola som evidovana, ale nepreplatili mi kurz. 1/12/2021 som urobils skusky 🙂

andreabug
autor
25. feb 2023

@margaretka21620 nepreplatil. Nemam nad 50r, aj to bola podmienka, minim.3mes.vedena oup

margaretka21620
26. feb 2023

@andreabug aha... A vyuzili ste hO?

margaretka21620
26. feb 2023

@andreabug teda ci ma kurz aj realne uplatnenie... Cez aku agenturu ste ho robila?

andreabug
autor
26. feb 2023

@margaretka21620 mala som zivnost v najhorsom obdobi, chcela som opatrovat doma,vsetko vybavene. Len korona sa rozmahala, delta, pisali mi maminy az od septembra by mali zaujem, bol januar... bez penazi. Tak sa mi naskytla moznost do prace, sla som... Mam ziadost v mestskych jaslickach. Ked ma zamestnali, tak mi volali zo sukr.jasli, ze by ma vzali. No co uz... Ale aspon mam prax a skusenost. Je to skvely pocit, ucit 🙂

andreabug
autor
26. feb 2023

@margaretka21620 ma, som zivnost v najhorsom obdobi, chcela som opatrovat doma,vsetko vybavene. Len korona sa rozmahala, delta, pisali mi maminy az od septembra by mali zaujem, bol januar... bez penazi. Tak sa mi naskytla moznost do prace, sla som... Mam ziadost v mestskych jaslickach. Ked ma zamestnali, tak mi volali zo sukr.jasli, ze by ma vzali. No co uz... Ale aspon mam prax a skusenost. Je to skvely pocit, ucit 🙂 Mozete aj v jaslickach ucit deti do 3r. Uz si nepamatam presne nazov, BS, ci ako, mam sj certifikat, aj v nemcine 🙂

margaretka21620
26. feb 2023

@andreabug
@andreabug anoviem ktoru agenturu myslite... Tuez som ju zvazovala... Ale nasla som u nas este jednu... Trosku lacnejsiu.. Tak so. Skusila tam. (ak by som musela platit kurz nahodou.... Skusky boli tazke? Alebo v pohode...

andreabug
autor
27. feb 2023

@margaretka21620 skusky som mala online. Mix toho, co bolo v knihe. Akurat v tom case mojich rodicov odvazala sanitka do nemocnice a ja som urevana zvladla aj odpovedat. Este ma aj pochvalil, ze som sa bala a zvladla som vsetky otazky na 1*. Mala som stres navyse. Oco nakoniec po mesiaci na kysliku zomrel. ☹ Ale vedel, ze som spravila skusky. Vzdy mi vravel, ze praca s detmi je pre mna... snad sa to dakedy podari, je to mojim snom /aj ked co by dali druhe za pracu vo vlastnom kancli, ako ja mam/ ☹