Kurz PMU bez akreditácie

maminka388
8. okt 2023

Dobrý deň, chcem sa spýtať či je možné urobiť si kurz na PMU aj keď nemám akreditáciu ako kozmetička ani nie som vyštudovaná kozmetička

Je potrebné mať akreditáciu alebo byť kozmetička ak chcem vykonávať len PMU zamestnaná v inom kozmetickom salóne?
Myslím to tak že ja sama nebudem mať živnosť ale budem zamestnaná u inej kozmetičky a tam budem vykonávať PMU.

Veľmi pekne Vám ďakujem za vsetky potrebné info.

melanta
9. okt 2023

Áno, ak budeš zamestnaná, tak ti stačí kurz. Osobne si však neviem predstaviť, že sa ti to oplatí. Dajme tomu, niekto príde na obočie, zaplatí 300 eur a ty budeš mať z toho možno tak 100, pravdepodobne menej. To sa ti oplatí? Pretože majiteľka ak ťa zamestná, tak z tých 300 okrem časti pre teba musí zaplatiť alikvótnu časť priestorov, energie, materiál, odvody za teba (tvoje aj jej odvody za zamestnanca) a nejaký zisk si musí nechať aj pre seba.

lizatko1009
9. okt 2023

@melanta 300? Uz v dnesnej dobe ja taka konkurencia, ze ako začiatočník si môže dovoliť uvádzacie cenu 80e, potrebuje prax. Ja ked som chodila v máji na jedno školenie, som len cumela koľko bab to robí doma a vraj to ide...
Autorka :nezamestnala by som sa

melanta
9. okt 2023

@lizatko1009 tak v tom prípade zarobí ešte menej ako zamestnanec. To si neviem predstaviť, že by sa jej oplatilo. Verím že to ide aj babám, ktoré nemajú toľko praxe a robia to doma. Pre mnohých je dôležitá v prvom rade cena služby, až potom kvalita.