Kurz verzus stredná škola

sisa_b
24. nov 2022

Ahojte ,aká stredná škola alebo kurz majú do budúcna zmysel? Čo viem po materskej reálne využiť?
Sama neviem čo by ma bavilo,strednú školu nemám dokončenu a rada by som túto druhú materskú využíla na nieake vzdelanie a posun v živote,aby som sa po materskej vedela lepšie uplatniť.
Baví ma manuálna práca nemám problém aj s mužskými pracami 😁 som taký kutil ,ale rovnako ma bavia aj PC ,čítanie, vzdelavanie,možno nieaka práca sociálneho odboru . Absolútne neviem ale kľudne napíšte do čoho by ste išli, čo robíte....

Možno v tom nájdem inšpiráciu.

melanta
24. nov 2022

Nemáš dokončenú strednú školu, znametá to, že máš iba základné vzdelanie. V tom prípade ak nemáš prostriedky na podnikanie, odporúčam riešiť nie kurz ale školu. Bez vysokej školy sa dá uplatniť aj na veľmi dobre zarábajúcich pozíciách, ale iba zo základnou školou je viac menej vylúčené nájsť si inú prácu ako predavačka či upratovačka a aj na predavačku majú dosť záujemcov z radov žien zo strednou školou. V takom prípade ozaj len to podnikanie. Čo robím ja nebudem písať, pretože na to potrebuješ dlhoročnú prax a k nej potrebuješ vzdelanie.

kaktusik007
24. nov 2022

@sisa_b mas iba zakladne vzdelanie. takze si najdi najblizsiu skolu co otvara moznost externeho stredoskolskeho studia a urob si maturitu.

nikdenikto
24. nov 2022

Určite strednú školu si dorob, dá sa dohodnúť individuálny študijný plán. Zároveň si môžeš robiť aj kurz, toto sa nevylučuje.

evica17
24. nov 2022

Najskôr strednú školu, maturitu. A potom neviem čo by ťa bavilo, a čo by malo perspektívu, nejaké pomaturitne štúdium alebo externé štúdium,prípadne nejaké kurzy. Možno by som volila strešnú školu obchodnú akadémiu,ekonomika a účtovníčky kurz,alebo pomaturitne štúdium tam. Prípadne zdravotný asistent ? Niečo čo je aj v tvojom bydlisku blízko a čo sa dá externé

dagmarovita
24. nov 2022

Chod sa spytat najblizsie kde byvas skoly s maturitou a oslov ich ze si nedokoncila, ze mas dve deti a chces si spravit vzdelanie, ci maju moznosti ako Ti vyjst v ústrety, individualnym studiom. Odbor si vyber podla toho, co si myslis, ze by si zvladla lahko a zaroven máš k tomu vzťah. Nevadi, ze to bude trvať, po skoncení mozes pokraxovat na bakalara. Zacala by si od septembra. Medzitym si mozes spravit kurz, to mozes aj skôr, niektore kurzy sú lacné a podla toho, aku maju perspektivu zamestnat sa, zarobit s tym peniaze. Vyber si podla seba, svojho rozumu, len Ty vies k comu Ťa to tahá a ake máš sance s tym zarobit.