Môžem ísť na psychológiu aj z obchodnej akadémie?

mick0203
20. sep 2021

Môžem ísť na psychológiu aj z obchodnej akadémie?

pribinak
20. sep 2021
evkamotka
20. sep 2021

Ty si mila 🙂 ved mas prijimacky na vs, prip ine kriteria prijimania typu prospech, sutaze. Spravis = studujes, nespravis = nestudujes. Vybafco. Pozri si fotycnu psychologiu, co je obsahom prijímacieho konania

oli18
20. sep 2021

@mick0203 Ja poznám psychologičku, ktorá išla na VŠ z OA.

mariet24
20. sep 2021

@mick0203 mala som len jednu spolužiačku ktorá nebola predtým na gymnáziu, ale ano dá sa to. Treba si pozrieť podmienky, lebo keď som ja nastupovala (už dávno) gymnazisti sme boli výrazne lepšie bodovo ohodnotený za prospech ako stredoškoláci...takže tam bolo treba nazbierať body hlavne na mimoškolskej činnosti.. treba pozrieť konkrétne podmienky

katulik123
21. sep 2021

@mick0203 Neviem či by som riešila nejakú VŠ, ak si neviem sama dohľadať podmienky prijatia a možnosti... A bez urážky, ale na Psychológiu je posledne roky silný pretlak, takže určite do prijímačiek sa dovzdelavaj, aby si mala dobrý prehľad na prijímačky, ak sa nemýlim je tam aj Biológia apod, ktorú na OA nemáš tým pádom si trošku v nevýhode oproti gymnázistom, ale ak budeš chcieť a zapracuješ na sebe, tak áno môžu ťa prijať . To všetko nájdeš na konkrétnej VŠ o ktorú máš záujem.