Naučili ste sa samouk po španielsky?

shewinka
27. okt 2023

Prosim Vas,
naučila sa niektora z Vas spanielsky ako samouk?
Aku knihu odporúčate?
Ďakujem

ibrunova
27. okt 2023

Ja počúvam podcast Španielčina jednoducho

nahodnemeno
27. okt 2023

ja som sa ucila pred cca 20 rokmi ako 12 ročná :D bola to tato kniha: https://www.mladeleta.sk/spanielcina-1-2

lucik194
27. okt 2023

ziaden jazyk nie je dobre zacat ako samouk....
kvoli vyslovnosti, vysvetlenia gramatiky

lenghartdova je taká klasika 2o rokov dozadu. gramatika v pohode ale ta kniha vseobecne je dosť katastrofa. uz sa uci podla inych knih. bolo tam doooost archaizmov. hladala by som inu.....

vsetci tvrdia ze spanielcina je lahka, ano ako sa to vezme. je lahka,ale gramatiku treba prebrat vsetku,lebo napr vsetky casy pouzivaju v hovorovej reci....
casuju slovesa, vykaju jednotlivcovi aj viacerými inak ako my.... toto je to najlahsie cim sa zacina, ......

dusanko9920
27. okt 2023

@shewinka
@shewinka Španielčina pre samoukov, autor: Bohdan Ulašin.

zunaf
27. okt 2023

@shewinka Ja sa učím cez aplikáciu Duolingo, veľmi mi to vyhovuje. Sú tam všetky typy cvičení - písanie, posluch, hovorenie, skladanie viet... Prehľadné, logické. Akurát je to španielsko-anglická verzia, takže potrebuješ dobrú angličtinu.

lencicilenka
27. okt 2023

@shewinka: Španielčina pre samoukov od Bohdana Ulašina. Ale tiež sa prikláňam k názoru, že sa jazyk nedá naučiť ako samouk. Ale na základy je táto kniha super, ja som s ňou tiež začínala.

tenerifka
28. okt 2023

Nie, skusala som to rok. Az po prestahovani do Spain som zistila, ako sa ten jazyk inak chape z knihy a aky je v realite

lucik194
28. okt 2023

@zunaf duolingo spanielsky / anglicky je fajn ako podpora kurzu, lebo moja mlada sa zacala ucit presne takto isto..... a nebyt toho, ze viem po spanielsky, tak mnohu gramatiku cez duolingo nepochopi, lebo je tam nedostatocne vysvetlena.....
takze kazdy tyzden mame este extra vysvetlovanie preco je to napisane takto a nie takto....

a len tam pomimo mam B2 plus som zila v spanielsku

anega79
24. apr 2024

ja tiez lenhartova, mala som aj doucovatelku, plus duolingo. ale myli sa mi to velmi s taliancinou, tak sa tomu nevenujem velmi