Oplatí sa kurz kozmetiky?

7. aug 2023

Ženy aký máte na to názor.. myslíte že sa oplatí robiť v tejto dobe kurz kozmeticky akreditovaný a následne doplňujúce kurzy ako sú mihalnice , obocie a pod , keď to robí už veľa báb ? Aspoň mne sa vidí ze čím ďalej tým viac žien sa tomu venuje...
Človek aj by chcel vie ze by ho to bavilo dlho niečo také chce ale boji sa ze ci ho to uživý casom

syslik81
7. aug 2023

pokial v tom budes naozaj dobra a budes sa vzdelavat a budes mat klientelu -vies sa predat tak ano ....

sasitimi17
7. aug 2023

z ktorého mesta si? Ja som zo stredu a keď sa chcem objednať na mihy/nechty/pedikúra ani nevravím, tak čakám dlho kým mi nájde voľný termín, takže podľa mňa sa to oplatí, len musíš byť kvalitná, veľa praxe nadobudnúť

autor
8. aug 2023

@sasitimi17 som zo stredného Slovenska aj ja 🙂
Práve to ze kým človek ešte prax nadobudne tak ze dovtedy ci už Toho tu aj veľa nebude,,, ale keď tak nad tým rozmýšľam stále pribúdajú zienky , mladé baby ktoré chcú mihalnice obočie a pod.

luccija
8. aug 2023

Prečo by sa neoplatil?naučíš sa niečo nové, nikto Ti už certifikát nevezme nevieš kedy ho využijes.
Choď do toho, keby každý tak premýšľal nikto by to nerobil. Na pedikuru čakám 3 t detto kozmetika.

sasitimi17
8. aug 2023

po týchto službách bude vždy dopyt, podľa mňa len dobre, a nie si z BB? potrebovala by som niekoho na mihalnice aj nechty :D

autor
8. aug 2023

@sasitimi17 hh zlata :D ja som z Brezna konkrétne. 🙂

autor
8. aug 2023

@luccija ďakujem pekne 🙂 máš pravdu , neviem co ma stále odrádza zrejme len vždy situácia v akej DS asi nachádzam, deti, zamestnanie, znovu deti a tak. Pritom cítim ze to by bolo ono , že by to bolo to čomu sa chcem venovať

sasitimi17
8. aug 2023

a myslíš že časovo by si to stíhala? Lebo ja som na nechty chodievala aj o 18tej večer kedže skôr sa mi nedalo a mihalnice som chodievala v soboty o 6tej ráno ku slečne domov, jasné každý si nastaví svoju pracovnú dobu, ale treba rátať s tým že veľa žien môže len tie poobedné termíny

autor
9. aug 2023

@sasitimi17 dobrý dotaz ďakujem 🙂 áno keď nad tým tak rozmýšľam aj ja som chodila na mihalnice aj nechty poobede , určite to vezmem do úvahy a riadne premyslím 🙂

luccija
9. aug 2023

Ja mám známe, ktoré pracujú iba do 15-16 kvôli deťom.Pripadne piatok dlhý, ale vôbec to nie je nutnosť.Stale je dosť ľudí čo pracujú z domu, na smeny ja chodím ku kadernicke iba doobeda a vždy som prekvapená, že na mani aj pedi majú ráno zákaznícky.Najhorsie je nájsť priestor na dobrom mieste za fajn nájomné a mať rezervu na začiatok, pokým nájdeš klientelu.Dalsia robí pedi, ale iba mobilnú nechcela mať stály priestor

autor
9. aug 2023

@luccija mam inak veľa známych kamosiek teda co sú doma s deťmi a vravia ze by boli radi keby im napr aj mihalnice niekto prišiel domov spraviť to by tiež nebolo zle len ono na to treba riadne lehátko tak neviem ci by to bolo možné, ale viem ze veľa báb by to uvitalo

luccija
9. aug 2023

Ja som si tak zavolala maserku mala prenosné lehatko

autor
9. aug 2023

@luccija ďakujem za info. 🙂 pomrknem aj na to ze ci sú dáke ľahšie lehátka prenosné ktoré by som odniesla