Pedagogická fakulta Prešov

1radka9
15. jún 2023

Ahojte 👋🏼 Niekto kto študuje alebo študoval, poprípade sa chystá nastúpiť na pedagogickú fakultu v Prešove na katedru predškolskej a elementárnej pedagogiky v externej forme ? 😊 bola som prijatá a rada by som sa dozvedela nejaké informácie, vďaka.

janamihl
15. jún 2023

@1radka9 ahoj. Aj ja som bola prijatá ale stále váham ci to zvládnem 🙉

sajmonka_1216
16. jún 2023

ja tam budúci rok externe končím, môžeš sa opýtať..
@janamihl prosím ťa, to ani nesranduj .. :D nie je to jadrová fyzika, nič tam nie je nezvládnuteľné

1radka9
autor
16. jún 2023

@janamihl to je najhoršie sa rozhodnúť, aj by človek chcel ísť ale má obavy či to dá 😁 v inej diskusii som si všimla, že aj ty máš 2 detičky že ? 🙂

1radka9
autor
16. jún 2023

@sajmonka_1216 chcela som sa opýtať, či prednášky prebiehajú v piatky alebo v soboty ? A či je možnosť rozdeliť si školné na 2 časti alebo je potrebné celé to uhradiť na začiatku ? A celkovo som sa chcela informovať ohľadne štúdia aká je náročnosť ? Či je toho učenia mega veľa ? Alebo sa to dá zvládať popri 2 deťoch (5,7) 🫣ale myslím si, že do veľa vecí ich budem vedieť aj zapojiť v rámci štúdia 😁 Podľa tvojho komentára vidím, že sa nie je čoho až tak obávať, ďakujeme za podporu pri rozhodovaní sa 😉

janamihl
16. jún 2023

@1radka9 áno mame 2 deti a ešte som doma s mladšou. 🙂 veľmi sa bojím ci to zvládnem a aby som neplatila zbytočne ten poplatok 🙉
Inak ohladom poplatku som volala na študijné a nieje možné si to rozdeliť. Musí to byť uhradené pri zápise.

1radka9
autor
16. jún 2023

@janamihl ďakujem za informáciu 😊 myslím, že každá mamička, ktorá chce študovať má tieto obavy, ja takisto a ešte k tomu, ten čas letí ako šialený a máš pocit, že nestíhaš ani to čo stihnúť chceš 🫣😃 presne to, nie je to lacná záležitosť a už keď dotoho ideš tak aspoň tie 3 roky musíš vydržať aby z toho niečo bolo 😁 ešte máme celé leto na rozhodnutie sa 🙈😁

janamihl
16. jún 2023

@sajmonka_1216 tak nieje to jadrová fyzika ale popri deťoch a domácnosti to lahoda nebude 😄
Prosím ta, počas štúdia materiály na učenie dostávame alebo si musíme zháňať nejaké knihy my ?? Ako to je ??

sajmonka_1216
16. jún 2023

@1radka9 prednášky sú len v sobotu, nie každú, väčšinou od 8:00 - 17:30 a nedá sa školné rozdeliť, treba ho do dňa zápisu zaplatiť
@janamihl tak tiež mám ročné dieťa a domácnosť, tak viem .. :D a fakt to nie je nič hrozné 🙂
záleží od predmetu.. niektorí učitelia majú učebnice, ktoré oni napísali, tak sa učíš z nich... jasné, že ti ich kážu kúpiť, ale nájdeš ich aj v knižici... ale niektoré sú fakt tak dobré, že ich využiješ aj v praxi... a ak aj nie, určite ich od teba niekto kúpi.. :D
ale to čo si pamatám bolo hlavne v 1. ročníku Bc.. tam bolo veľa teórie a kníh... potom už nie... už si ani nepamätám, kedy som si nejakú knihu musela kupovať
a aj tie materiály no... niekto ti dá prezentácie, niekto (najmä starí profesori) napíšu len tézy a už si zháňaš všetko sama

janamihl
16. jún 2023

@sajmonka_1216 nemáš náhodou nejaké podklady alebo poznámky z prvého ročníka? Odkúpila by som

sajmonka_1216
16. jún 2023

@janamihl niečo som už aj predala, musím pozrieť, skôr budem mať niečo pre vyššie ročníky.. vieš že pre 2. ročník mám určite...
ale je aj skupna na fb - Prešovksá univerzita - materiály či tak nejak a tam toho nájdeš tiež dosť

sajmonka_1216
17. jún 2023

ak náhodou, tak tu je všetko čo mám

janamihl
17. jún 2023

@sajmonka_1216 ďakujem pekne, pozriem co mi treba. Natrafila som na jednu kocku ktorá to študuje a odhovara ma vraj je to veľmi náročné a vraj nemá žiaden čas na rodinu. Tak zase teraz premýšľam. 🙈

sajmonka_1216
19. jún 2023

@janamihl tak máš dva názory.. ja ani neviem, že študujem, tá druhá zas nestíha.. tak niekde je asi problém..
na bc. som mala spolužiačku s 3 deťmi, chodila do roboty a skončila jediná z nás s červeným diplomom...
ja osobne na tom nevidím nič ťažké... ale celkovo neriaď sa prosím inými názormi.. ani mojimi nie.. :D :D
vieš.. jeden človek povie, že je to náročné.. ty sa zľakneš a nepôjdeš študovať.. a nebudeš si vyčítať, resp. rozmýšľať, že čo keby si to zvládla? nepôjdeš len kvôli strachu? to je predsa hlúposť..
ak t naozaj nebudeš zvládať, nič sa nestane, ak si dáš prerušenie štúdia, alebo ho ukončíš... ale aspoň to skúsiš..

nklpkll
30. aug 2023

@1radka9 @janamihl ahojte , aj ja nastupujem externe teraz 😃 a mám ročného chlapčeka tak som tiež zvedavá čo to bude. Inak vytvorila som skupinu aj na facebooku pre tých čo teraz nastupujú externe aby sme si tam vedeli podávať info, rady a tak ďalej 😃 vola sa Predškolská a elementárna pedagogika ext. 2023/2024 tak sa kľudne pridajte

janamihl
30. aug 2023

@nklpkll ahoj. Tu skupinu neviem nájsť. Nevieš hodiť link ? Ďakujem.

nklpkll
30. aug 2023

@janamihl https://www.facebook.com/groups/225457160120152... páči sa , zatiaľ tam nikto nie je , asi sa nedá nájsť neviem lebo je viditeľná tak neviem kde môže byt problém ale ak poznáš niekoho kto ešte ide tak kľudne pozvy😊

suzanah181
7. sep 2023

@sajmonka_1216 prosím ťa je potrebný hodobny nástroj aby som ovládala? Dakujem

sajmonka_1216
17. sep 2023

@suzanah181 nie, vôbec..

mejackm
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mi_mi123
6. feb 2024

Ahojte, uvažujem, že podám prihlášku na štúdium v externej forme. V septembri bude mať synček 1 rok, preto ma zaujímajú čerstvé skúsenosti, či sa to dá zvládnuť aj popri dieťati, či neľutujete. Prednášky sú teda len v sobotu? Ďakujem vopred za odpoveď 🙂

cucoriedka90
8. feb 2024

@mi_mi123 ahoj, prednášky sú v sobotu plus nejaké piatky online. Nebudem klamať je to náročné je toho veľa ale mám dve deti a zvládam to. Keď si správne rozložis sily zvládneš to 🙂

mi_mi123
9. feb 2024

@cucoriedka90 ďakujem krásne za info aj za povzbudenie 😊 aj ja mám 2 malé deti, ale nechcem už štúdium odkladať

tatiana92th
21. feb 2024

@mi_mi123 dobry den...i ja si davam.prihlasku...tiez s 2 detmi 😊😊😊😊😊

mi_mi123
21. feb 2024

@tatiana92th ja už mám podanú, tak snáď sa tam v septembri vidíme 😊

tatiana92th
22. feb 2024

@mi_mi123 a odkial prosím ťa si? Ak smiem vedieť 🥰

slnieckosisa
9. mar 2024

@mi_mi123 ahoj môžem sa opýtať ako sa ti študuje? Som v rovnakom prípade teraz ja a veľmi by som bola vďačná ak by si mi napísala ako sa ti študuje.

mi_mi123
10. mar 2024

@slnieckosisa Ahoj, prihlášku som podávala tohto roku, ešte neštudujem 🙂

slnieckosisa
10. mar 2024

@mi_mi123 áno prekukla som dátum 😀 tak sa možno uvidíme 😀

bejinka28
19. mar 2024

@sajmonka_1216 Ja sa pripojím k téme, ak to nevadí... Nevieš náhodou, že ako to funguje, keď mám ukončenú Bc v odbore Sociálna práca, tak či môžem pokračovať v štúdiu na PF primárne vzdelávanie?

tatiana92th
26. mar 2024

@mi_mi123 a už sa ti ozvali zo skoly?