Pomaturitné štúdium na pedagogickej škole

18. apr 2023

Ahojte, študovali ste niektorá pomaturitné štúdium na strednej pedagogickej škole? Dá sa s týmto uplatniť? Rozmýšľam nad tým, mám maturitu na obchodnej akadémii, tohto času som ešte na materskej dovolenke.
Rozmýšľam čo ďalej. Čo po materskej. Povodne som si počas MD chcela podať prihlášku na VŠ, ale upustila som od toho. Nedala by som to.

danka2009
18. apr 2023

Známa má nadstavebné štúdium na Pedagogickej strednej škole v Turčianských Tepliciach a uplatnenie si našla hned

nicka1986
18. apr 2023

Ahoj,mám ekonomický smer aj strednú aj VS ,spravila som si pedagogické minimum a pracujem ako asistentka . Uplatnenie : v škôlke ako učiteľka ,v ZŠ ako asistentka alebo vychovavatelka .

luccija
18. apr 2023

Čokoľvek ako baby píšu.Moja kamarátka si spravila po štúdiu živnosť a robí krúžky pre škôlku pohybový, dramatický má x skolok a doobeda si ich obeha

palicka
18. apr 2023

Pokial prejde novela zákona, pomaturitné ti bude nanič. Aby ti stačilo bez VS, treba 10 rokov orace. Takze radšej 3 roky Bc., budeš mat kvalifikáciu a aj vyšší plat

emma2782
18. apr 2023

A baby platovo sa to oplatí? Viem, že na začiatku je to ťažšie ale časom?
Kamarátka ako učiteľka v MŠ kým si dorábala minimum zarábala vraj 500 v okolí BA. To sa mi zdá veľmi málo na plný úväzok..

zuzinabila
18. apr 2023

Ano mam,pracovne miesto som si s tymto odborom nasla za pol dna.a este aj vysli v ustrety s prac.casom podla mojej vole .ALE...vraj sa uvazuje nad nejakou legislativnou zmeniu,ze ucitelky v MS budu musiet mat VŠ.tak ci sa ti to oplatí

zuzinabila
18. apr 2023

@emma2782 ucitelky v statnej MŠ maju tabulkovy plat bez ohladu na to ci je to BA alebo ine miesto .my sme napr.mali este odmeny od zriadovatela mesacne.iny plat som mala v sukromnej MŠ ako v statnej,v sukromnej je to individualne kolko ponuknu,neriadia sa tabulkami

zuzinabila
18. apr 2023

@palicka ale Bc.nie je Mgr.naco jej budu 3 roky Bc.?to nie je plnohodnotne studium.napriklad v oblasti kde pracujem ,s titulom Bc.nemozes nic

kyra3
19. apr 2023

@palicka ahoj, môžeš mi prosím toto vysvetliť, ako s tými 10 rokmi?

palicka
19. apr 2023

@kyra3 podľa pripravovanej verzie vyhlášky by bola v MS kvalifikovaná alebo Ucitelka s minimálne Bc., alwbo ucutelka si stredným odborným vzdelaním ale s 10 rokmi praxe

palicka
19. apr 2023

@zuzinabila nemáš pravdu. Do MS stačí aj bude stačiť prvý stupen vysokoškolského štúdia, teda Bc.

zuzinabila
19. apr 2023

@palicka este to nie je schvalene,ci to vobec bude treba.pokial mam info,skor to schvalene nebude

palicka
19. apr 2023

@zuzinabila podala som informáciu, že sa to nachádza v pripravovanej novele vyhlášky. Vyzerá to tak, že je vôľa, aby bola prijatá. Pokial sa v tejto oblasti pohybuješ vieš, že toto nie je novinka, dokonca raz to už schvaľovacím procesom prešlo. Účinnosť myslím vtedy bola pozastavená

palicka
19. apr 2023

@zuzinabila pokial sa autorka rozhoduje, či študovať 2 roky s neistým výsledkom za mensi plat, alebo študovať 3 roky s papierom, ktorý bude tak či tak platiť za vyšší okat, fakt má nad čím uvažovať

zuzinabila
19. apr 2023

@palicka az na to,ze pomaturitne štúdium dva roky je zadarmo a VŠ externe je spoplatnené.nejdem sa hadat,je to vo hviezdach ako to dopadne.fakt je,ze uz teraz je nedostatok uciteliek v MŠ a po schvaleni novely by bola situacia este nepriaznivejsia.

palicka
19. apr 2023

@zuzinabila rozumiem, len mesačne ísť i triedu vyššie sa investované prostriedky celkom rýchlo vrátia. Aspoň teda naše učiteľky to rýchlo pochopili. Z triedy sa rátajú aj percentuálne ostatne príplatky a tým padom je to ďalšie plus.

zuzinabila
19. apr 2023

@palicka to je jasne.ale autorka pise ze nechce studovat na VŠ.ze by to nedala.

kyra3
20. apr 2023

@zuzinabila ja tiež nad tým dvojročným premýšľam, žiaľ na vysokú školu nemáme financie a sme na deti sami s mužom takže neviem ísť ešte do práce popri vš. Preto ma zaujímala tá dvojročná škola.

e.vacka
27. jún 2023

Ahojte, neboli ste niektorá na prijimackach v Žiari ?

jazminn
13. mar 2024

Poraďte mi, mám ukončené 4.štúdium na konzervatóriu a chcem učiť v MŠ. Pedagogické minimum sa na konzervatóriu študuje v 5-6r. a dostanete titul Dis.art a idete učiť na Zuš. Ale ja nechcem učiť na Zuš ale v MŠ a tak neviem čo robiť...dokončiť konzervatórium a potom ísť na nadstavbu na pedagogickú školu a znovu budem maturovať z pedagogicky a psychologie? pretože o to ide, že teraz nemam tu maturitu z týchto dvoch predmetov.

luccija
13. mar 2024

@jazminn stačí 2 r pomaturitne externé a môžeš byť v školke, asistentka, alebo vychovavatelka

tindes
12. apr 2024

@nicka1986 ahoj a prosim Ta kde si si robila tu nadstavbu..? Lebo o Modre sa hovori,ze je velmi tazka,este som videla v Trnave,ale radsej by som sla asi do Ba,len co to stoji..? Platovo je to ako prosim..? Ja mam VŠ socialnu pracu a chcem si dorobit pedag. Minimum,platovo je ako prosim..?