Pomoc so štúdiom

moncekovamonika
16. nov 2023

Ahojte. Chcem sa spýtať mám ukončenú DTI Učiteľstvo profesijných predmetov a praktickej prípravy. Bc. Chcem si dorobiť školu. Rada by som pracovala v škôlke alebo ako vychovávateľka. Myslím že teraz som ako nekvalifikované pedagogický zamestnanec na tieto profesie. Neviem sa rozhodnúť či ísť buď na pomaturitné štúdium do Trenčína alebo Čadce. ( hrozný nátresk ) Alebo urobiť doplnkové štúdium pre vychovavatelov a asistentov. Alebo oboje naraz ??? Má niekto skúsenosť s týmito školami? Ďakujem za akékoľvek info. Viem že postupne budú vyžadovať aspoň bc. Ale momentálne nemám vôbec priestor na VŠ.

kacena4
16. nov 2023

po pravde moj nazor je ze pomaturitne ci doplnkove studium je narocnejsie na cas a pisanie prac ako bc.

jamimo
16. nov 2023

@moncekovamonika kamarátka chodila na DTI, potom do Čadce. Ona bola s Čadcou v pohode, poctivá študentka, nerobilo jej problém písanie prác, atď... Pracovala, aj pracuje v škôlke.

moncekovamonika
autor
17. nov 2023

Ja už dlho hľadám že aké Mgr. V učiteľskom smere by som si mohla dorobiť. Buď predmet alebo predprimárne vzdelávanie. Ale nikde nemôžem nájsť že či vôbec z mojim odborom môžem. Že či musím ísť znova na bc. Preto rozmýšľam nad tým pomaturitným.

klementinka58
17. nov 2023

ved normalne existuje zoznam pribuznych odborov, dokonca aj VS ho maju na strankach. Tam by si sa dozvedela, co je pribuzny odbor a v akom odbore pokracovat na Mgr. Ja nechapem tento konik, denno denne su tu temy co mam studovat ked chcem byt....? Ved uz ked si to clovek nevie ani najst, nevie sa rozhodnut, musi mat potvrdene od cudzich zien co je spravne tak v zivote bude celkom strateny....

Uz nehovoriac o tom, ze kazda pomaly z konika chce byt ucitelkou v skolke 🙂

moncekovamonika
autor
17. nov 2023

Čakala som niekoho kto zaútočí 😉 takých tu na koníky je tiež veľa 😘. Nič v zlom. Nenapísala som povedzte mi prosím čo mám robiť lebo neviem čo v živote chcem. Ospravedlňujem sa ak to tak vyznelo. Ja mám titul už 10r a mladý človek úplne nevie čo chce robiť aj keď ja som sa moc nepomýlila. Mám odbor učiteľstvo. V školstve som chcela robiť a aj chcem. Plán bol dorobiť školu učiť ekonomiku ale hups prišli 3detičky. A priority sa zmenili. Vyhlášky sa pomenili. A aj smerovanie je iné. A práve preto moje otázky či má niekto skúsenosť s týmito štúdiami. Pretože niekedy keď má človek Bc. a urobí si školy si môže aj pohoršiť pretože už má raz titul a veľa zamestnávateľov uprednostní bez titulu. Kôli financiám. A je to aj v škôlkach aj ŠKD. Nájsť tie informácie o príbuzných odboroch je niekedy komplikované. Ale ďakujem za radu skúsim ešte hľadať 😉 pekný deň
PS: nieje toto fórum na to by tu človek dostal radu a nie výsmech. Všimla som si, je tu milión diskusií ale minimum informácií lebo pomaly v každej diskusii sa niekto nájde čo by si mal kusnúť do jazyka a neurážať. Potom by sme pokračovali v otvorených diskusiách a nie otvárali nové lebo tie komentáre sa nedajú čítať 😉