Prestup z medicíny

blondeviktor
11. jan 2024

Ak by som sa rozhodla pre štúdium medicíny v čechách, dalo by sa neskôr prestúpiť na medicínu do Bratislavy ? (Nepíšte mi prosím, že načo vtedy idem do Čiech, len uvažujem, ak by to bolo extrémne náročné v cechach)

alenah31
11. jan 2024

@blondeviktor riešili sme len išlo o VŠ - strojné inžinierstvo. Prestup bol opačne zo SVK do CZ. Musel byť ale dokončený semester. Potom podával žiadosť o uznanie známok - to bolo na vyučujúcom (ak mu to teda sylab dovolí) + dorábal povinné cviká ktoré na SVK neboli v uč. pláne, ale v CZ ich potreboval. Momentálne je v poslednom ročníku. Myslím, že ak je možný prestup zo SVK do CZ bude to platiť aj naopak.

sidicek
11. jan 2024

V Čechách ma medicina vyššiu úroveň, tak pochybujem ,že by sa to nedalo

julovka8
11. jan 2024

Zalezi na akej VS budes. Z Karlovej lekarskej v Prahe nie je mozny prestup na inu VS, ani v ramci CZ , a uz vobec nie na SK .
Ako som si zistovala, musim klasicky spravit prijimacky na SK ...a potom je sanca , ze uznaju niektore predmety, ale aj to myslim, len ak boli na B, a tiez nie viac ako 2 roky naspat.

ivana3111
11. jan 2024

@blondeviktor mam kamoša co prestúpil z Brna do KE a mal medzitým aj rok pauzu a uznali mu predmety.

trema
11. jan 2024

Tiez som to zistovala a neda sa len tak prestupit, musis nanovo prijimacky a potom ti mozu uznat predmety