Rozširujúce štúdium špeciálnej pedagogiky Bratislava

mariet24
21. nov 2022

Dobrý deň, nájde sa tu niekto kto momentálne absolvuje toto vzdelávanie? Zaujíma ma ako reálne prebieha výučba, keďže na stránke som sa dočítala že buď soboty alebo bloky 1-5dni aj cez prac. týždeň. Uvažujem nad prihláškou....

domuska11
21. nov 2022

@mariet24 ja tiež chcem skúsiť . Počula som ,že je to náročné štúdium..

mariet24
autor
21. nov 2022

@domuska11 dnes som sa poobede na to pozrela bližšie a našla som zoznam na min.skolstva a vyzerá to tak že toto štúdium sa budúci rok bude dať iba v Ružomberku (a Levoči)... Tam už aj majú informácie na stránke.... Teda ja som inde nenašla 🤷🏻‍♀️

domuska11
21. nov 2022

@mariet24
@mariet24 naozaj ? Idem pozrieť, musím ešte pozrieť špecifiká, či môžem vykonávať prácu školského špeciálneho pedagóga.

alexandra197
21. nov 2022

@mariet24 končila som pred 2r . Mali sme to blokovo cely týždeň nie po vikendoch bolo to v BA na UK

domuska11
21. nov 2022

@alexandra197 bolo to náročné ?

puupava15
21. nov 2022

@mariet24 prosím vás viete mi poslať linku na ten ruzomberok kde ste to nasli? Dakujem

mariet24
autor
21. nov 2022

@domuska11
@puupava15
https://www.minedu.sk/rozsirujuce-studium/
Toto som našla na stránke ministerstva, Bratislavu som tam nenašla ...
https://www.ccvpfku.sk/ponuka-ccv-pf-ku/rozsiru...
Toto je ten Ružomberok.... V Nitre mi napísali že špeciálnu pedagogiku majú len ako externý študijný odbor (Bc. a Mgr.)

mariet24
autor
21. nov 2022

@alexandra197 a náročnosť štúdia bola aká? Ak sa to vôbec dá zhodnotiť.... Môžem sa spýtať čo máte vyštudovane?

alexandra197
22. nov 2022

Ja som mala Mgr.SJL na UK , potom DPŠ na UCM a na to som si robila rozširujúce špeciálnu pedagogiku. Narocne- takmer na každý predmet seminarka, vypracovanie zadaní, prípravy na hodiny. Prvý ročník náročnejší (veľa zdravotných veci, logopédia, patopsychologia..) druhý ročník zameraný na didaktiky jednotlivých predmetov (ja som mala teda konkrétne špeciálnu pedagogiku MP). Na skúšky sa treba učiť nebolo to zadarmo ,že mám to zaplatené... ale dá sa to zvládnuť. Ukončené riadnou stanicou a prácou v rozsahu bakalárky.

mariet24
autor
22. nov 2022

@alexandra197 super ďakujem, ja mám jednoodborovu psychológiu a potom DPS, tak by som to hádam dala 😊

alexandra197
22. nov 2022

Určite áno. A keď je dobra partia dá sa pomôcť si. Ešte mi napadlo toto bolo 2.rocne štúdium ale v danej dobe otvárali aj 2.5r a to bola špeciálna pedagogika a poradenstvo. Ak by ste sa teda možno uberali aj cestou poradne. Držím palce, nech sa darí a všetko dobre dopadne ! Hlavne pevné zdravíčko;)

chmartinka88
23. jún 2023

Dobrý deň. Pracujem ako pedagogický asistent, rozmýšľam nad rozsirujucim štúdiom špeciálnej pedagogiky. Chcem sa opýtať,či môžem po absolvovaní tohto štúdia pracovať ako školský špeciálny pedagóg? Ďakujem

lapersefona
23. jún 2023

@chmartinka88 ako skolsky specialny pedagogika nq to potrebuejte ukoncenie mgr špeciálnej pedagogiky.

beahrehova
17. aug 2023

Ak idem na rozširujúce, potrebujem nejako písomne osloviť zamestnávateľa? Osobne to máme vykonzultované, dokonca riaditeľka sama žiadala, aby sa niekto prihlásil, že potrebujú "školského logopéda", čiže tam nie je problém. Len aby som ja mala istotu zo svojej strany, aby som bola "chránená" písomne a oficiálne. A čo je to konkrétne za "žiadosť", alebo "oznam". Ďakujem dievčence za odpovede a dúfam, že nejaké budú.