Šance na prijatie na vysokú a známky.

aanus
16. jan 2020

Dobrý večer, rada by som sa opýtala s akým priemerom vás vzali na vysokú školu.Pretože môj priemer je cca 2,5 a rada by som vedela, kde mám najváčie šance na prijatie.Rada by som študovala socalnu prácu.

majah212
16. jan 2020

Na vacsinu skol prijimaju bez prijimaciek. Pokial to nie je nejaka top skola resp. Odbor. Myslim ze na socialnu pracu by to nemal byt problem. V pripade ze by ta neprijali, staci sa odvolat a vacsinou na odvolanie potom prijmu studentov.

kristina284
16. jan 2020

Podľa toho, ktorá vysoká. Skôr závisí ak tak od prijímačiek ako od priemeru. Na väčšinu VŠ sa dostaneš bez prijímačiek, dostane sa každý = ale je veľmi ťažké sa aj udržať.

alexkova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexkova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mtsl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisa_s
16. jan 2020

@mtsl pise, ze by rada studovala soc.pracu, takze asi nema ambicie byt lekarka 😉 a s takym priemerom by sa samozrejme nedostala 🙂 takze nemaj obavy

mtsl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
demonka5
17. jan 2020

Zalezi kde chces studovat soc.pracu,ja som robila prijimacky,treba to zistit na konkretnej skole

midka
17. jan 2020

prepac, ale podla mna priemer 2,5 je cista katastrofa,,,,,rozmyslat o VS

skumavka
17. jan 2020

@mtsl na medicínu sú smerodajné prijímacie testy, ak ich niekto neurobí, nepomôže mu ani priemer 1,0. A myslím, že tak je to správne. Jednotky na SŠ nemusia mať výpovednú hodnotu.

zarao
17. jan 2020

Dnes už na väčšinu škôl berú študentov bez prijímacie, ťažšie je udržať sa. Ale Tvoj priemer vôbec nie je katastrofa. Ak skutočne chces, vyštudovať môžeš čokoľvek. Môj manžel prešiel celú strednú so 4kami, lebo bol lenivý. V práci zistil, že ak nič nevie, nikam sa nedostane a tak začal chodiť na doučovania, začiatky boli ťažké, ale dostal sa na správnu vlnu a budúci rok konci ako inžinier energetiky. Človek môže mať aj priemer 1,0 ci najcervensi diplom na svete a nezaručí mu to dokonalú budúcnosť.

0silvia0
17. jan 2020

@mtsl si si potrebovala rypnut, ked necitas tych par riadkov, co napisala autorka diskusie? Ci problemy citania s porozumenim mas? 🙄

slavka12455
17. jan 2020

@mtsl ukáž svoj priemer. Lebo toto nie sú veľmi múdre reči co vypúšťas.

aanus
autor
17. jan 2020

@mtsl mýslim si, že nemôžete porovnávať priemer na výberovom gymnáziu v BA a odbornou školu, kde sú požiadavky na študentov oveľa náročnejšie . Pýtala som sa na vaše priemery, je to voľná diskusia, takže nikto Vás nežiadal , aby ste si na mne vylievali nejaké komplexy, či sa nado mnou povýšovali , pretože nemáte ani šajnu o tom aké som mala podmienky, či som napr. popri škole nepracovala,nevenovala sa iným súťažiam , športom atď... Nebudem sa s Vami naťahovať a ďalej v diskusii s Vami pokračovať ale ak sa chcete silou mocou zapájať , tak by to malo byť HLAVNE K VECI, ak si myslíte, že si niekto z Vašich uštipačných poznámok a ponižovania (na ktoré ste zjavne hrdá , čo je na dospelú ženu celkom smutné) bude lámať hlavu, tak ste na omyle. Prajem pekný deň.

aanus
autor
17. jan 2020

@majah212 áno , toto je komplikovanejšie , pretože priemer predmetov, ktoré potrebujem na vysoku je 1,2 , lenže do úvahy sa berie celkový priemer , príjmacie skúšky sa nerobia ( okrem Košíc na UPJŠ, ktorou niesom veľmi presvedčená, kedže som teraz v BA) , tak preto ma zaujíma s akými priemermy ste šli na vysokú.

aanus
autor
17. jan 2020

@slavka12455 Ďakujem , je smutné , že dotyčná uráža môj priemer ,hoci, možno mala aj čisté 1 , ale v situácii, keď si niekto pýta radu iných , tak jej príde vhodné anonýmne človeka ponižovať a myslieť si ,že človek má kvôli priemeru zo známok nižší inteligenčný kvocient. Dovolila ,by som si povedať , že to úplne pokojne môže byť naopak a o EP ani nehovorím .Ak človek nemá ,čo múdre povedať , tak nech nehovorí nič a spraví tým menej škody ako niekoho urážať. Práve takí ľudia , ktorí dehonestujú iných ,sú vo väčšine príkladov DÔVODOM toho , že si ľudia neveria a strácajú svoje ideály.

aanus
autor
17. jan 2020

@zarao ĎAKUJEM za Váš názor a prajem veľa ďalších úspechov.

era777
17. jan 2020

@aanus nepocuvaj mudrlantky 🙈 poznam cloveka co mal na gymnaziu aj 4 ky priemer mozno ako ty, a skoncil Slovensku technicku univerzitu jedna z najtahsich skol na SK na same Acka a dnes je Ing. Znamky vobec nemaju vypovednu hodnotu, zalezi ako sa k tomu sama postavis VS uz nieje SŠ ale to ze mas priemer 2,5 neznamena, ze neurobis VŠ alebo ze nato nemas ... Na soc.pracu beru bez primacok a taktiez na vacsinu skol, akurat bude na tebe ci sa udrzis alebo ta vyleju .... Skus si precitat disiusie o soc.praci tam by som nesla teda,skus nieco ine radsej 😊 a kravy si nevsimaj 😉 Ps: ja som sa na VŠ ucila tiez lepsie ako na Sš ...

demonka5
17. jan 2020

@aanus nenechaj sa odradit,socialna praca,pokial sa jej chces venovat aj po Vs je pekna profesia a zaujimava,v niektorych oblastiach sp aj dobre platena, a pytaj sa skor ludi,co to realne robia alebo vystudovali ako tu na mk

era777
17. jan 2020

A ak si niekto mysli, ze na medicine su len ludia co sa ucili na same 1tky tak je na obrovskom omyle ... Poznam aj lekarov, ktory opakovali statnice ... A dnes su z nich super lekari ...a inak je vedecky dokazane, ze ludia co sa ucili na 2,3 sa v zivote lepsie uplatnia ako tí co mali same jednotky 😉

aanus
autor
17. jan 2020

@era777 a môžem sa opýtať , aka škola je podľa teba dobrá? Rada by som si rozšírila rozhľad, pretože môže byť pravda, že to nebude to pravé pre mňa. Na predmety typu chemia, matika , fyzika naozaj nemám motiváciu sa učiť , skôr som sa našla v predmetoch ako dejepis , spoločensko-vedný seminár a Slovenský jazyky.

aanus
autor
17. jan 2020

@demonka5 Ďakujem , hádam , že nájdem to práve pre mňa lebo ako sa hovorí , človek nevie, pokiaľ nevyskúša.

era777
17. jan 2020

@aanus takto ti neviem poradit, co je naj pre teba, ty musis vediet co by si chcela robit v buducnosti 😊 mozno ucitelstvo ? Niekde do humanitnych odborov asi skor, ako do technickych ...je na sk mrte odborov roznych musis posurfovat na nete skoly katedry odbory 😊 urcite si nieco vyberies ... kde nieje matika, fyzika, chemia 😉

demonka5
17. jan 2020

@aanus najlepsie ak si precitas osnoby,uvidis predmeru ,ktore su na skole,jasne,ze ani mna kazdy predmet nebavil,ale brala som to ako sucast studia a nasledne som sa po skole aj uplatnila v odbore aj ked nie je lahky a je to psychicky narocna profesia

lilke
17. jan 2020

@midka známky zo strednej nemajú až takú výpovednú hodnotu. Ja som študovala vo výberovej triede, viac ako polovica spolužiakov sú už teraz vedci s výsledkami, väčšinou v zahraničí, či na vysokých postoch. Niekto pri tých vedatoroch musel v triede mať aj horšie známky. 🙂 a moje známky a vedomosti absolútne nekorespondovali s výstupmi z iných gymnázií. Na prijímačkách sa to ukázalo.
@aanus nič nedáš za pokus. Počas štúdia zistíš, či zvládneš požiadavky školy. Už si zrelšia, zameraná na cieľ, máš šancu dokázať, čo je v tebe. V najhoršom odídeš.

slavka12455
17. jan 2020

@aanus myslím ze keď sa opýtas @mtsl akú školu vyštudovala ak nejakú vôbec tak záručene ju spravíš aj ty. :D

ibrunova
17. jan 2020

@aanus Najlepšie je vziať si zoznam škôl, aké odbory otvárajú, prelúskať si odbory, či ťa niečo nezaujme.

mtsl
17. jan 2020

@aanus takže k veci: Stačilo si vyhľadať stránku školy a príslušný odbor na ktorý sa hlásite. Sú tam uvedené podmienky prijatia. Získavať irelevantné informácie o možnostiach prijatia na VŠ na stránkach MR je dosť naivné a detinské. Ako vám pomôže informácia o priemere, keď ste do prieskumu nezahrnula rok prijatia respondentov, konkrétnu VŠ a už vôbe nie náročnosť SŠ na ktorej respondent študoval
Takže to ma pobavilo až tak že som neodolala

mtsl
17. jan 2020

@slavka12455 ak ťa to poteší tak UK aj UMB. Je pravda že ani na jednej som nemala červený diplom, zas až tak sa mi študovať nechcelo 🙂
Ale v problematike, ktorá sa tu spomína sa vyznám

era777
17. jan 2020

@mtsl problematike sa vyznas ? Tak, ze zhadzujes niekoho za priemer 2,5 ? Nato, ze mas UK a UMB by si mala byt inteigencne dalej ako sa niekomu vysmievat a ponizovat 😉 ci teraz sa mame vsetci smiat, ze ooo ona ma UMB kde davaju titul zadarmiko, vid Andrej Danko, ani by som sa nechvalila, tiez si zaverecnu pracu len opisala ? Nato netreba priemer 2,5 staci aj menej 😉