Skúsenosti so zdravotníckymi odbormi

aurelava
14. dec 2022

Ahojte, študoval alebo študuje niekto na VŠ laboratórne vyšetrovacie metódy v zdravotníctve, ošetrovateľstvo, pôrodnú asistenciu alebo verejné zdravotníctvo? Šli by ste na niektorý z odborov z gymnázia? Aké sú prijímacie skúšky? Ako prebieha štúdium v jednotlivých odboroch? Aké predmety prevládajú? Kde odporúčate študovať tieto odbory a kde nie? Aké je uplatnenie?
Ďakujem krásne za všetky tipy, rady, skúsenosti a odporúčania 😊

nezabudka3391
14. dec 2022

tak v zdravotnictve si stale pracu najdes kedze sestier je malo...ja som studovala na szu porodnu asistenciu a mala som vela spoluziacok prave z gymnazia. prijmacky su z biologie a nauka zo spolocnosti. na skole predavaju aj materialy z ktorych sa treba naucit ale neni to nic hrozne ja som stratila iba 4 body na prijmackach...zalezi co z toho co si vymenovala ta najviac laka... co sa tyka porodnej je tam vela praxe

anavixy
14. dec 2022

Jasne ja som sla z gymnazia, teda vlastne takto, ja som sla z gymnazia na psychológiu a az o nejakych 5 rokov na VŠ na osetrovatelstvo😄 takze som si uz nepamatala nic ani z gympla… ten rozdiel medzi studentmi z gymnazia a zo zdravky sa zotrie v prvom-druhom semestri, aspon u nas to tak bolo, ale teda nestudovala som na SK, my sme mali brutal vsetko, biofyzika teoreticka aj prakticka kazdy tyzden pokusy, biochemia, farmakologia masaker (tu je to podla toho com viem od kamaratok trosku jedoduchsie hlavne v tychto predmetoch), no nic nezvladnutelne a samozrejme 2-3x do tyzdna prax od 6:00 do poobedia a v lete mesiac praxe tiez. Nelutujem 🤗