Štúdium fyzioterapie

haluska20
15. júl 2022

Ahojte,je vobec sanca,ze sa dostanem a studium fyzioterapie ked neviem plavat ? Uplne ma to zaskocilo,konecne odbor,ktory by ma bavil. Pozeram prijimacky a tam fyzicky test,kde je zahrnute plavanie. Uz som mala x pokusov,no bez sance. Na ZS sme mali plavecky v 3.rocniku,v posledny den sme vsetci povinne mali preplavat cely bazen..."vedela" som plavat aj ja...Vsetci uz davno preplavali,uz boli aj prezleceni a ja som mala dojem,ze plavam cez ten bazen celu vecnost,ak instruktor nekrical z brehu neprestavaj hybat nohami,rukami,tak som sa topila.Potom som si ako dospela nasla priatela,boli sme na jazerach,pyta sa ma vies plavat a ja ze ano,v 3 rocnilu som bola na plaveckom a on ze to je ako bicyklovanie,to sa neda zabudnut...postrcil ma do vody a hned ma musel aj zachranovat.Odvtedy sa pokusal aj on ma naucit,no bez vysledku...Na skuskach je 100m plavania volny sposob.....Zaplatit si instruktora??? Budem uprimna,uz sa tolko ludi so mnou trapilo,no kazdy to vzdal,nik ma nenaucil plavat.

michaelam2
15. júl 2022

@haluska20 jasne zaplat si kurzy plavania a potom na prijimacky 🙂

aeruginosa
15. júl 2022

Sice nestudujem a ani som nerobila prijimacky, ale uprimne, urcite by som sa nenechala tymto odradit od skoly, na ktorej chcem studovat. Takze zaplat si instruktora, daj tomu sancu urcite. Drzim palce.🙂

marca12
15. júl 2022

@haluska20 chod na kurz,ja sa tiez chystam. Neviem plavat a bojim sa,pritom vodu milujem

mikadooo
15. júl 2022

@haluska20 plávanie sa dá naučiť aj v dospelosti. Dokonca by som povedala, že ľahšie ako bicyklovanie, lebo nehrozí úraz ako na bicykli 😄. Ale nie tak, že ťa učí priateľ či známy. Investuj do seba peniažky, nájdi si normálneho lektora plávania a smelo do toho.

haluska20
autor
15. júl 2022

@mikadooo Normalne ste ma motivovali,asi este tomu dam sancu,ked sa aj nenaucim,aspon budem mat srdce na mieste,ze som vsetko preto urobila aby to vyslo. Ja zasa strach nemam,aj vodu mam rada,len mam pocit,ze sa len metam vo vode a som stale na mieste. A hlavne asi co robim zle,tak to robim silou a ked pozriem na inych,tak to len tak lahko s vodou splyvaju,vyzeraju pri tom ako keby to bol pre nich relax.

yoxinka
15. júl 2022

@haluska20
My sme v Chorvátsku a učí ma plávať môj 11 ročný, ktorý má za sebou 6 rokov plaveckých tréningov, behá popri mne na loďke, vysvetľuje, opravuje a džube ma 😂😂😂, ja si po večeroch kukám videá na youtube s technikou. Ja som bola taký plavec, že panika pri každom neplánovanom zanorení a vode v nose, hneď stres a už aby po mňa niekto skákal. Dnes som si plávala prsia, normálne s hlavou pod vodou nádychy nad vodou, žiadne dôchodcovské plávanie “na korytnačku”. Naučila som sa za týždeň vydychovať do vody, úplne v pohode som v kľude, keď nevládzem, ľahnem na vodu, proste pohoda. Techniku mám takú ešte na mantáka a pomáham si okuliarmi, lebo morskú vodu v očiach nedávam proste, ale v priebehu týždňa sa mi zlepšilo všetko!!! Nájdi inštruktora a choď do toho!!!!

matqa411211
15. júl 2022

@haluska20 ak sa naucis plavat a zaplaves tak ano, ak si neplavec tak bez sance, + su tam este nejake gymnasticke zostavy na prijimackach cize treba nazbierat body kedze sa hlasi vela ludi

saraxyz
16. júl 2022

@matqa411211 a zoberu vsetkych 😉

matqa411211
16. júl 2022

@saraxyz to mas odkial prosimta? Toto su vsetci neprijatí z tohto roka na PU tak netrep ak nevies

yoxinka
16. júl 2022

@haluska20
A ešte taká vec, pokiaľ by sa ti dalo, choď fyzio študovať do Čiech ;). Olomouc, Praha. Posledný rok a pol som s fyzioterapeutmi trávila minimálne jeden deň týždenne a teda všetci sa zhodujú na tom, že pokiaľ to s tým odborom myslíš vážne a fakt ťa to baví, na českej škole sa jednak viac naučíš a kvalitatívne je to iný vesmír, v porovnaní so slovenskými školami. Smutné, ale je to tak.

saraxyz
16. júl 2022

@matqa411211 prosim ta, reaguj kludne. Nic zlé som nenapisala. Iba také "zo života"😉 takže netrepem 😉

matqa411211
16. júl 2022

@saraxyz tak ocividne trepes a zavadzas, kedze realita je taka aku som ukazala, treba sa na to pozerat realne, neviem kedy si to studovala ty a kde, ale na tej listine bolo 209 ludi a prijali 50 cize tak

saraxyz
16. júl 2022

@matqa411211 este raz. V prvom rade sa ukľudni. Pred piatimi rokmi. Zobrali všetkých. Preriedili sa hneď po prvom semestri. Ale bolo vtedy menej zaujemcov. Tuším do 100

matqa411211
16. júl 2022

@saraxyz a sme doma

saraxyz
16. júl 2022

@matqa411211 az tak nie, lebo som prvy koment pisala pred tvojou tabulkou. Ja hovorím svoju skúsenosť, ty svoju. A každá máme pravdu 😉

michaelam2
16. júl 2022

@haluska20 v kazdom pripade fyzioterapeutov bude treba stale voac a viac takze smelo do toho a drzim palce 🙂

haluska20
autor
16. júl 2022

@saraxyz ale asi bez plavania sa nemam sancu dostat ?

matqa411211
16. júl 2022

@haluska20 nemas je to povinne