Štúdium medicíny v Českej republike

handmadenina
24. dec 2021

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.. neviem sa rozhodnúť ktorú lekársku fakultu v Čechách sa mám primárne pripravovať.. rozhodujem sa medzi Olomoucom a Prahou, preto by som bola keby ste mi pomohli sa rozhodnúť ☺️.

sabinka022
24. dec 2021

@handmadenina Ahoj,ja som studovala 1.lekarsku fakultu na Karlovke a poviem ti,bol to masaker. Nastupilo nas asi 750 a skoncilo 250. Do tretieho rocnika obrovska selekcia, mohla si sa ucit kolko si chcela,ale ak si nesadla skusajucemu tak papa. Mala som spoluziacky aj kamaratky na 2.lekarskej fakulte-byvala som s jednou(doteraz sme kamosky),takze viem co sa ucili,bolo toho podstatne menej ako na 1.LF,menej narocne aj skusajuci privetivejsie,mensi kolektiv studentov. Ta tam bola fakt spokojna. 3.lekarska ma specificky typ vyuky,ale viac menej su tam studenti spokojni. No a najlepsie ohlasy su z Olomouca. Rodinna atmosfera,prijemni skusajuci,krasne mesto. Na 1.LF Praha skusaju vsetci profesori,co napisali knizky(napr Čihak a jeho preslavena anatomia,ale teda ten nedavno zomrel, dalej Eliška, Pařízek atd) a potrpia si natom,ze si na Karlovke a prvej lekarskej a tak to aj vypada. Nedavno sme sa bavili s kamaratmi,ze by sme znovu isli na medicinu,ale 1.lekarska by to uz nebola. Kazdy z nas si nesie nejaku krivdu. Prijimacky som robila na vsetky ceske fakulty, vsade ma zobrali,viac menej podobna narocnost, i ked Brno bolo asi najtazsie. Drzim ti palce.

elizabet173
24. dec 2021

@handmadenina o Olomouci nemám info, Praha super, aj keď nesmierne náročné štúdium, o Brne si neuvažovala? Študovali tam traja členovia mojej rodiny a spokojnosť.

nnncr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
handmadenina
autor
24. dec 2021

@sabinka022 ďakujem krásne ✨

mirage
24. dec 2021

@sabinka022 ty si velmi sikovna..

owecka
24. dec 2021

@handmadenina ja studujem UK LF Bratislava, tiez za mna nie. Je to des cele studium, selekcia stale. Za mna by som uz isla niekde do Ciech, na skolu, kde tak neselektuju..toto je fakt o drzku.

kika831
24. dec 2021

@handmadenina Olomouc 👍

mpg
24. dec 2021

@sabinka022 Môj bratranec študoval v Brne na Masarykovej univerzite a zvládol to, ale chodil aj na doučovanie popri gymnáziu, keď išiel na prijímačky a hovoril, že prvé dva roky sa tomu musel plne venovať, potom to už bolo ľahšie.

sabinka022
25. dec 2021

@mirage Teraz neviem ci ide o ironiu alebo? Neviem ako vyznel moj prispevok,len som chcela autorke pomoct v rozhodovani. I ked uz je to 10 rokov,co som prijimacky robila.

sabinka022
25. dec 2021

@handmadenina Len chcem podotknut, slecna vyssie spomina 1.LF Komenskeho Bratislava, ale ja hovorim o 1.LF Praba Karlovka. Na slovenske lekarske fakulty som sa ani nehlasila-ani ty prosim nestracaj cas s tymto.

mirage
25. dec 2021

@sabinka022 myslela som to v cistej uprimnosti. Naozaj. Ked Ta vzali vsade, kde si sa hlasila, musis byt sikovna a mudra.

kristella
25. dec 2021

Ja som v 2011 končila medicínu v Olomouci. Na tie roky tam veľmi rada spomínam. Štúdium podľa mňa tak primerane náročné, mesto krásne, študentský život perfektný 🙂

lopka1313
25. dec 2021

Sestra bola v prahe, asi na 3.lf (ale nie som si uplne ista), zvladla to, ale mala problemy a to je clovek, ktory sa uci tvrdo, rad, vie, nezlyhava... Myslim, ze u nich boli skusky na konci spolocne z viac predmetov, takze ak nespravila jednu, musela opakovat vsetky... Jedna jej blizka kamaratka skoncila v 4 rocniku a po 4 rokoch nemala zo skoly nic, memohla nijak pokracovat, ani nic podobne, ale to je na medicine asi vsade tak. Co som jej zavidela, bolo, ze statnice (mala 2 zlyhania za celych 6 rokov - 1.na anatomii neviem v ktorom rocniku, ked opakovala skusky a 2. na statnici) mohla zopakovat o mesiac v dalsom termine, to ja na mojej skole (uplne ine zameranie) by som opat statnicovala az o rok.
Inak sestru vtedy vzali do KE bez skusok, do BA so skuskami, a do Prahy na 2 fakulty bola prijata po prehodnoteni v druhom kole. Rozhodla sa pre Prahu, kde sa jej ozvali skor. Inak ostala v CR (rozmyslala aj nad Nemeckom, ale dala prednost sebe preferovanemu odboru v CR, miesto menej preferovanemu v DE, lebo ten druhy mala len ako poistku, keby jej vysnivany nevysiel). Uz je tam cca 7 rokov po skole, vydala sa, nevratila, uz ani slovensky nevie a nevrati sa nikdy.
Mensia pikoska: diplom z Karlovej univerzity na formate A2 sa naozaj blbo kopiruje a overuje pre zamestnavatela :D

matqa411211
25. dec 2021

@lopka1313 kedy brali na medicinu bez prijimaciek?

lopka1313
25. dec 2021

@matqa411211 v 2008 urcite. Trebalo mat myslim ciste jednicky neviem kolko rokov na vysvedceni.

matqa411211
25. dec 2021

@lopka1313 jaaj takto