Štúdium VŠ počas materskej

bambi243
2. jún 2018

Ahojte maminky. Chcela by som sa opýtať, je tu nejaká mamina, ktorá študovala počas materskej na vysokej škole? Ako ste to zvládali? Ja by som chcela začať pedagogicku fakultu.

kahanikova
2. jún 2018

Som síce ešte na SŠ ale dá sa to zvládnuť plánujem ísť aj na VŠ 🙂

majusska202
2. jún 2018

Ahoj ja som momentálne prvacka na VŠ a dá sa to celkom zvládnuť občas je toho veľa.

sona195
2. jún 2018

Je to veľmi náročné, ale všetko sa dá, keď sa chce... Pravdupovediac,nerada spomínam na tie roky, keď som robila VŠ popri malej,ale som rada,že to mám úspešne za sebou. Malú som si vôbec neužila, boli to stresy. Teraz si vychutnávam druhú dcérku bez vysokoškolských povinností 😉 a to je niečo 😁😁😁..pohoda,klidek😉... Ale choď do toho, keď máš chuť. Držím palce

ibrunova
2. jún 2018

Ja som tak študovala, ale končila som už ako pracujúca a to bolo stokrát horšie ako počas materskej..

majusska202
2. jún 2018

@sona195 toto mi je najviac ľúto ze malého si neuzivam :(

xxxzzz
2. jún 2018

Je to masaker, najma skuskove obdobie. Navyse som musela este aj skor ist do prace...uff, neviem ako som to zvladla. Noci prebdene, ucit sa, seminarky, rano do prace... ale dalo sa. Musia pomoct ostatni clenovia domacnosti a babky

liluska68
2. jún 2018

Pedagogická 👍 kde? Aj ja študujem, teraz tretí ročník, ale rozdelila som si to, nech mám trochu pokoja. Zatiaľ sa to dá, ale jas om veľmi vdačná aj vyučujúcim, akí sú ústretoví 🙂

radusiq
2. jún 2018

Ja som zacala na materskej na polovicny uvazok cez Open University, engineering. Zijem v UK, materska je tu len rok, potom nazad do prace na plny uvazok. Tym ze je to flexibilne casovo a vacsina je online tak to ide, studujem po veceroch ked maly zaspi, mam 5 rokov za sebou a este 2 ma cakaju. Ale uprimne, na viac by som si netrufla popri robote a dietati, na celu rodinu je to zaberak hlavne pred skuskami. Na druhej strane ak by som bola doma, a dajme tomu externe, 3 ci 4 roky by boli v pohode si myslim.

luciana157
3. jún 2018

Určite treba začať. Ja som si počas materskej začala robiť VS keď mala malinká 1 rok. Prvé mesiace som plakala že som zanedbávala malinku ale potom má to začalo baviť. Noví ľudia, iné myšlienky, učivo sa mi učili ľahšie ako tým ktorí boli pracujúci nakoľko som sa mohla učiť počas obedneho spánku malinkej. Za mna to bola nepremarnena materská dovolenka. Určite treba ísť do toho! Držím palce.

sslniecko1
19. júl 2018

Ja som tiež mala celu vysokú školu popri malej. Učenie a písanie prác po nociach alebo keď mala spinkala poobede. Bolo to ťažké, to je samozrejme. Ale keď máš oporu, da sa to zvládnuť. Mne manžel nepomohol, rozviedli sme sa po roku manželstva. Čiže aby som nemala toho malo, ešte má aj ťahal po sudoch kvôli výživnému. Veľká vďaka mojim rodičom, ktorí mi pomohli.
A inak poznám dalších xy báb, ktorým na promociach gratulovali ich malinké ratolesti 🙂