Učiteľka po 3 rokoch opäť v akcii. Nástup v septembri

selene12
4. apr 2020

Ahojte je tu niekto ako ja? Bude mi končiť rodičak...
Maly bude mat tri a mala by som sa vratit naspäť do prace... do skoly... V septembri.....
Hladam nejaké spolubojovnicky v tychto casoch..
Aj v casoch nadchádzajúcich....

kurciatko23
5. apr 2020

@selene12 bude to úplne v pohode,uvidis 😉Ja som bola doma 7 rokov vkuse pri 3 deťoch a do prace som sa tešila... a to som nastúpila v januári pred koncom polroka

saimaa
16. apr 2020

juj, ja som sla naspať s prestavkami po 5,5rokoch na md,,mladší mal necelé tri roky, resp. na zš som učila az pred 9 rokmi :D miestami to bolo vtipné, kedže také že triedna kniha a klasifikačný u nas na skole už neexistuje, vsetko ide cez edupage, ucitelia vsetko riesime cez aplikaciu na mobile :D Ale odkedy mám deti, je to trocha iné, najmä prídem strasne ohučaná zo školy, vadí mi krik aj doma, aj v skole ovela viac 🙂 a na akom stupni ucís? ps. po tolkých rokochked mi zaciatkom mesiaca konecne prislo na ucet nieco, co sa uz podobalo na peniaze, nielelen rodičák, paráda.🙂

saimaa
16. apr 2020

a co ucis? ja som po mateskej aj zmenila predmet, vzdy som ucila matiku, teraz mám iba cudzi jazyk, a je to paráda oproti matike....ked som natupovala po md, povedala som si, ze ja si uz ziadnu robootu domov nosit nebudem. S matikou sa mi to nikdy nedarilo, ale s jazykom sa to niekedy dá (samozrejme, robotu si trocha nosim aj domov)...Tak si vravím, aké je fajn neuciť "monitorový" predmet....a prisla korona, s deckami som doma, a po nociach robím aj oficialne z domu :D :D

selene12
autor
16. apr 2020

@saimaa sj 😂

saimaa
16. apr 2020

@selene12 mat., sj, testovanie, tak si rozumieme 🙂

selene12
autor
16. apr 2020

@saimaa ach veru veru alr aj vsetko okolo toho ma desí vela sa tohi pomenilo nemam sa na koho obrátiť.. Tak m8 zacina stres a este tato situácia

marca12
16. apr 2020

@selene12 neucim,ale zbytocne stresujes. Vsetko sa zaucis a myslim,ze po korone bude viacej zmien v skolstve,takze aj starsie ucitelky budu mat co robit,aby sa zaucili. Na aplikacie a programy musi clovek len praxou nabehnut a ak nie si antitalent na pc,tak to zvladnes.

selene12
autor
16. apr 2020

@marca12 jeeej to áno ale ja som myslela na veci ktore oatria k tomu povolaniu.... Kto neucil nevie co vsetko to obnasa.... Byt v školstve.... To nie je ken schytit učebnicu a ist do triedy bohužiaľ.... Strasne veka paoierivaciek.... A k tomu bude doma este dieťa.... Ufff to ma desí veru.... Ale je to prirodzené.... Po tych rokoch

saimaa
16. apr 2020

viem, o com hovoris, ja som ucila na viacerych typoch skol, aj ked dokopy nie dlho, a napr. zš má mnohé špecifiká 🙂 ale povedze si na rovinu, byt ucitelkou pri dietati je celkom fajn. Okrem toho, ze mám niekedy vecer hlavu ako balón (tak kto nemá, že), ked sú deti doma, má kto s nimi byť doma, lebo som doma aj ja - a chodím do skolky po deti skoro ako prvá, nemusím trčať v kancli niekde do štvrtej - robila som aj v kancli chvilu , ked som nemala deti, a okrem toho, že ma boleli kríže a oči od pc, robota od pol deviatej do pol piatej, celý den zabitý.... práca v skolstve aspon pri malých detoch je v tomto velmi fajn........ a myslim, ze aj ked treba s detmi byt doma, ked su choré, je to normálne, skoro kazdá ucitelka má deti, v kolektive je to normalne... Ano, za posledné roky je tých papierovaciek stále viac, ale to je uz vsade asi. My mladí to este zvladame lahsie oproti starsím rocnikom podla mna.... Akoze ja uz strasne vela vecí vypúšťam z hlavy, a neriesim, lebo zoseediviem, aj niektorých mudrlantov vo vyssích ročníkoch ale niekedy si vravím, ze ked decká povyrastú, pojdem pracovat niekam, kde budem mat pokoj - ale - kde uz je len pokoj, nikde, .... my máme apson istú prácu...

selene12
autor
16. apr 2020

@saimaa ach pekne napísané

selene12
autor
16. apr 2020

ucis na zs? Ja hej.... Pizitivum. Je aj menej deti ako v meste.. Sbad do tohoo opat prídem.... Musim si najst nejaku mentorku sj.... Pre adaptáciu po materskej lebo tu ucim sj len ja... Nie ako v meste.. Tam mala partacky
@saimaa

saimaa
17. apr 2020

ano, ucim na zs, ale v meste,..ale kedze ucim jazyk, je velke plus, ze mám polovicne triedy. Akoze po prvom roku ako zacinajuci ucitel som si povedala, ze zš nikdy v zivote, ale zs oproti strednej ma aj vyhodu, ze prípravy na hodiny su oproti sš pohodicka...takze keby pridem do triedy ako pises, ze len schytim ucebnicu a idem, nik si to ani nevsimne... :D ale myslim, ze po md v pohode do toho hned prideš...dokonca si myslim, ze ak ucis vsetkych iba ty, ma to aj vyhodu, lebo si ich ucis podla seba, vsetky triedy, a vies, kde si co stihla a tak..a netreba kontrolat medzi triedami, kto kde je, v ucive, vymyslat spolocne testy alebo zjednocovat nejak triedy....v tomto smere mne toto napriklad vyhovuje viac. drzim palce