Učiteľstvo angličtiny a histórie

matoca
21. jan 2022

Čaute baby,
Idem maturovať tento rok a nie som si 100% istá čo študovať. Chcela by som ísť asi na filozofickú Komenského a učiteľstvo angličtiny a histórie. Má niekto skúsenosť? Poraďte.

zlostitko
21. jan 2022

@matoca myslim ze je to dobra kombinacia, da sa z toho pekne vyskladat uvazok. Mam kolegynu a ma presne AJ a Dej. Ja mam AJ a Obn a tiez v pohode, hoci vacsinou ucim aj tak len anglinu. Drzim palce👍

matoca
autor
21. jan 2022

@zlostitko dakujem za odpoved, a ake bolo studium?

zlostitko
21. jan 2022

@matoca uz to bolo davnejsie, som 13 rokov po skole, studovala som v Nitre na UKF a bolo to ok, anglina s prehladom ( prave som sa vratila z UK) a obcianka tiez. Dejepis moze byt trosku narocnejsi, tusim ze sa studuje latincina, ale ak ta bavi tak to urcite zvladnes.

buzby
21. jan 2022

Akákoľvek kombinácia s jazykom je dobrá voľba, a o kvalifikovanú angličtinarku sa školy pobijú.

miriam_s
21. jan 2022

@matoca študovala som síce na inej univerzite ale presne túto kombináciu, a je to veľmi dobré rozhodnutie z hľadiska budúceho zamestnania a úväzku ... Pre bilingválne gymnáziá budeš veľmi zaujímavá keďže vieš vykryť aj dejepis v anj aj anj ako takú... Končila som nie tak dávno, bolo to náročné, ale každý predmet inak... Spolu to bola dobrá kombinácia aj na študovanie...