Vysoká škola s humanitným zameraním

bibka_
27. nov 2023

Ahojte! Som študentka gymnázia a je načase si vybrať vysokú školu, no mám s tým celkom dosť problém. Považujem sa za humanitný typ, rada som v spoločnosti ľudí a rada cestujem. Angličtina mi ide celkom fajn no v matematike dosť zaostávam. Maturujem z dejepisu a občianskej náuky a tieto predmety ma aj bavia. Prvé som rozmýšľala nad medzinárodnými vzťahmi v BB, no mám celkom problém s druhým cudzím jazykom. Potom politológia v Nitre alebo Trnave, no zevraj z toho nieje dobre uplatnenie. Právo, no to som si rozmyslela hned po 2 týždňoch. Možno ešte aj verejná správa. Vedel by mi prosím niekto pomoct? Z coho je najlepsie uplatnenie? Poprípade na aké školy s podobným zameraním chodíte vy a ako to zvládate? Ďakujem!

emilkkkk
27. nov 2023

Politológiu určite nie samostatnú, max v kombinácii s niečím, ak sa dá. Mimo toho mi napádajú ešte pedagogické zamerania alebo niečo súvisiace s marketingom, to by ťa nebavilo?

liz_lemon
27. nov 2023

nauc sa slovencinu, ako moze jedna gymnazistka napisat nieje?

lindous
27. nov 2023

Spolužiaci, ktorí sa vybrali týmto smerom, tak sa celkom fajn uchytili s Európskymi štúdiami na FSEV, ale teda s tým, že počas štúdia využili všetky možné možné možnosti stáží, pocestovali, aktívne sa zapájali a poznám aj chalana, ktorý sa perfektne uplatnil s politológiou na UK v BA, ale opäť sa anagžoval, zapájal, vzdelával, získaval prax, skúsenosti a kontakty už počas štúdia... myslím, že pri týchto odboroch je obzvlášť dôležité mať pre to zápal a pracovať na dobrom CV už počas štúdia, aby sa človek trošku vystrčil z davu a potom má lepšiu možnosť uplatnenia... mnohí to isú študovať, lebo proste nevedia čo iné a nie je to zas tak náročné a takým je potom ten titul na dve veci...

bibka_
autor
27. nov 2023

@emilkkkk Pedagogickú skôr nie, nebavilo by ma to. Na marketingu je asi náročnejšia matematika či? Ale aj tak vám ďakujem!

bibka_
autor
27. nov 2023

@liz_lemon Ok, doučím sa :D Pekný večer aj vám!

bibka_
autor
27. nov 2023

@lindous Ďakujem veľmi pekne! 🙂

ukulela
27. nov 2023

@bibka_ reálne ťa politika, politológie, diplomacia aj zaujíma? Lebo humanitné smery je aj filozofia, možno psychologia,... Sociológia....

vanilkovazmrzka
27. nov 2023

@liz_lemon ty nemas kamaratov, vsakze?

petronellla87
28. nov 2023

@bibka_ ja som studovala politologou ale robim nieco uplne ine😁 tiez by som si ju nedavala samostatne, fajn kombinacia bola napr politologia+pravo

tiffany18
3. dec 2023

Ja chodím na policajnú akadémiu a študujem verejnú správu. S jazykmi by si tam nemala problém, preferujú anglictinu, spolupracujú aj s ostatnými zahranicnymi skolami. Neni to klasické právo ale z každého niečo. Dejiny, verejná správa, bezpečnostné služby. Možno by ta to bavilo. Klasika právo by nebavilo ani mna a ani politologia 🙂

niktooooo
3. dec 2023

tieto odbory je pekné študovať. Ale. Je tam to ale. Z vlastnej skúsenosti viem, že politológia je pekný odbor, ale musí ťa to baviť. Baviť v zmysle, že je to odbor, ktorý je založený najma na mimoškoelsých veciach. Ide o to, že nieje to len učenia sa to čo sa učíš na škole. Musíš hlavne chcieť vo vlastnom záujme sa venovať veciam pomimo. môžeš sa venovať akoby pollitologicko-pravnickej oblasti, politologicko-filozofickej oblasti, politologicko-ekonomickej oblasti. Maš dobry prejav hlas gramatiku tak skúšaj už popri škole niečo v rádiu. Baví ťa oblast komparativnej politologie štatov, choď hlavne na staž ktoru škola ponúka. Baví ťa filozofia čitaj filozofiu snaž sa ju chápať. Skúšaj rozne organizácie a podobne, média prieskumy verejnej mienky hocijak len obyčajný pikolík to je jedno ale musiš skratka hned na škole začať sa nejako takto angažovať. Reállne ked to robit nebudešš zamestnáš sa tak maximálne okresný urad(aj to treba vediet čo a jak ehm), bankovnictvo, poistovnictvo a tak...