Vysoká škola - zápis predmetov

edith267
8. sep 2022

Zdravím, asi trocha od veci ale musím sa opýtať lebo v minulosti som sa na takom niečom ako sa povie zapálila. Ja som sa hlásila na vysokú školu v druhom kole tam som bola prijatá a zápis je 14.9. Na škole je ten portál MAIS kde si všetko prihlasujete a zapisujete. Ja s tým bars neviem robiť a preto by som sa chcela opýtať, že zápis predmetov v tom systéme MAIS je možný až po zápise alebo sa dá aj skôr lebo prihlásiť sa tam už môžem teraz len nemám tam takú možnosť respektíve neviem ako si ich tam zapísať. Termín posledného dňa na zápis predmetov je 16.9 tak nechcem to prešvihnúť. Podľa mňa je nelogické si zapisovať predmety pred zápisom lebo pokiaľ som nebola na zápise tak je to irelevantné ale radšej sa pýtam lebo nikdy nevieš.
Ďakujem

anavixy
8. sep 2022

Urcite az po zapise, byva aj termin spustenia zapisu predmetov, v podstate az ked su vsetci zapisani (neviem ci vsade).

edith267
autor
8. sep 2022

@anavixy Okej to mi odľahlo 🙂

janai1
8. sep 2022

Určite je na stránke školy zverejnený rozpis kedy sa čo prihlasuje /zapisuje a takisto tam budu aj návody ako sa to robí - stačí pohľadať

salamistka
8. sep 2022

dcére tiež tak hovorili, že až po zápise na štúdium, síce nikto nekonkretizoval, ktoré predmety si majú prváci zapísať, ale tak zapísala si povinné predmety a tam mala dosť kreditov už na zimný semester

salamistka
8. sep 2022

@edith267 môžem sa spýtať, prečo až v druhom kole?

edith267
autor
8. sep 2022

@salamistka No ja som podávala dve jednu v prvom kole na jednu fakultu ale potom som si to rozmyslela že čo je lepšie a tak som poslala ešte na inú fakultu ale to už bolo druhé kolo čiže preto.