Alergie - vysvetlenie

4. máj 2023

Ahoj. Prosím v detstve som absolvovala alergické vysetrenie. Keďže som bola malá a od puberty nemám žiadny prejav alergie hľadala som v karte toto vyšetrenie. Avšak nieje tam pozit/negat ale čísla. Neviete mi niektorá náhodou vysvetliť co znamenajú?
Keďže som tehotná a mam celkom prejavy alergie avšak niesom si istá, rada by som to odsledovala podľa alergii z detstva.
Ďakujem

janajanas
4. máj 2023

Mozno niekto odpovie na isto, ale asi tie cisla budu stupen alergie. Dcera mala vo vysledkoch takuto tabulku

kacena4
4. máj 2023

vislo nad 3 je pozitovna alergia, takze nemas alergiu. inak zbytocne pozeras niekolko rokov stare udaje, alergie sa menia kazde cca 2 roky (tak sa robia nove testovania)

uhnakova
4. máj 2023

Pri tychto kožných testoch sa dávajú čísla od nula (žiadna reakcia) po 5 (veľký opuchnutý fľak s pluzgierom. Dosť záleží od lekárky, ktorá to vyhodnocuje. Mne robili tieto testy viackrát a proste čo lekár to iné čísla. Niekto dá na priemerný opuch číslo 2, niekto číslo 3. Niektorá alergologička mi dokonca pravítkom merala veľkosť opuchu. Histamín sa dáva ako kontrolná látka, na ktorú reaguje každý a k nej to potom vzťahujú.