Bolesti žalúdka a chrbta zároveň

vikiiim
29. dec 2019

Ahojte chcela by som sa podeliť o svoj problém už od augusta mam bolesti v nad brušku je to taka tupá bolesť ako keby ma bolel zaludok.. Ale zároveň ma zacne boliet aj chrbat na začiatku som mala strasne bolesti keď som si ľahla ma to prešlo teraz už mávam bolesti iba obcas ale cítim taky plný zaludok po jedle stále... Prosím poraďte mi môže to byť z chrbtice? Tiež ma boli :(

nikpa
29. dec 2019

@vikiiim ja som mávala bolesti brucha v nadbruší a vystreľujúce do chrbta, niekedy pocit tlaku na hrudi, pocit hrče v krku. Nikdy som nemala všetky príznaky naraz, striedalo sa mi to. Nakoniec bol za tým problém s pankreasom a celkovo s trávením. Keď som upravila stravu plus som brala lieky, je to oveľa lepšie

vikiiim
autor
29. dec 2019

@nikpa aké vyšetrenia ste mali ak sa smiem opýtať? Kam vás poslali? Ako to zistili? Z krvy?

janka54321
29. dec 2019

@vikiiim ja by som odporučila sono, pozrieť žlčník, či nemáš kamene a ten chrbát môže zároveň signalizovať problém s pankreasom... Bohužiaľ ja som to podcenila, teda zlcove kamene,.. A skončila som zo zápalom pankreasu... Samozrejme ta nechcem strašiť, nie som lekár, len podľa opisu posudzujem

vikiiim
autor
29. dec 2019

@janka54321 bola som na Sone brucha v októbri žlčník, pankreas, vaječníky všetko v norme aj na gastre som bola všetko ok tak nechapem... Rozmýšľam ci to nemôže byť aj stres... No fakt neviem

janka54321
29. dec 2019

@vikiiim ono problém s pankreasom nemusí byť vidieť na sone, skôr CT, ale zlcove kamene sú na sone samozrejme vidiet.. Držím palce, nech prídu nato, čo ťa trápi

vikiiim
autor
29. dec 2019

@janka54321 vďaka ešte sa chcem opýtať poslednú otázočku ten pankreas vám zistili na ČT alebo z krvy?

hettinka
29. dec 2019

@vikiiim to môže byt aj zlcnik.

barbora271
29. dec 2019

Ahoj, presne iste bolesti som mala ja, toto co opisujes, tiez mysleli ze pankreas, ale nastastie som mala vsetko v poriadku, a vsetko bolo zo stresu, panicka porucha.. vsetko som mala ok, ORL, CT hlavy, brucha, Sono, MRI , krv.

vikiiim
autor
29. dec 2019

@barbora271 je pravda ze som prežila veľké stresi tak možno je to aj zo stresu na začiatku som mávala bolesti každý deň aj pálenie záhy... Ale teraz možno len dva krát do týždňa... Tiež ste to tak mali?

vikiiim
autor
29. dec 2019

@barbora271 beriete nejaké lieky? Alebo len upravená strava?

kinka555
29. dec 2019

@vikiiim odporucam smer gastro. Urobili mi sono, zistili zapal zlcnika. Netreba to podcenovat, hned som bola objednana na operaciu. Tiez som nevedela ci ma boli chrbat alebo brucho, na pohotovosti ma vysmiali ci nemam stavene vetry, za 2 minuty ma uz zbierali zo zeme co som dostala zachvat🤦‍♀️ neni to sranda podcenit

nikpa
29. dec 2019

@vikiiim bola som s tým u obvodnej, ta mi spravila EKG aby vylúčila problém so srdcom vzhľadom na ten tlak na hrudi, no a potom ma odporučila na gastroenterológiu, kde mi robili gastroskopiu a tam Dr zistil problém, dostala som lieky a rady k stravovaniu. V priebehu týždňa sa mi stav zlepšil. Ale mala som aj pozitívneho helikobaktera, ten môže tiež spôsobiť problém so žalúdkom.

barbora271
29. dec 2019

Mam lieky, ale v prvom rade u mna bolo riesit Sono - Gastro krv, a ine vysetrenia aby sa bud potvrdili,alebo vylucili, nastastie v mojom pripade vylucili, a poslali ma psychiatricke, mala som tiez palenie, aj celeho tela, ale aj som navštívila masera.. cize lieky + maser.. a citim sa lepsie, sice to nebolo hned ale mozem povedat, ze je lepsie..

vikiiim
autor
29. dec 2019

@kinka555 na gastre som bola všetko ok aj na Sone v októbri... Tiež bolo všetko v poriadku

vikiiim
autor
29. dec 2019

@barbora271 ďakujem za rady 🙂

barbora271
29. dec 2019

Tak potom psychicky stav.. ale na Vasom mieste by som nasla príčinu, hlavne nestresovat este Viac, presla som si vela, stres, panicke ataky, stale u nas sanitka a vsetko vzdy ok 🙂 tak som si uz sama povedala staci..

vikiiim
autor
29. dec 2019

@barbora271 ja som si tiež prežila veľa stresu ohľadom mojej mami ale aj mna... Bola som v každodennom strese... Ale po novom roku určite navštívim obbodnu nech ma pošle na vyšetrenia... Ďakujem za radu pomohli ste mi 🙂

janka54321
30. dec 2019

@vikiiim ja už som mala zápal, tak to zistili aj v krv, ale pri probléme s pankreasom bývajú zvýšené enzýmy.... ale celkovy stav pankreasu posúdia na CT

vikiiim
autor
31. dec 2019

@barbora271 dobrý deň mávali ste aj chuť do jedla a búšenie srdiečka?

barbora271
31. dec 2019

@vikiiim jasne ze ano

vikiiim
autor
31. dec 2019

@barbora271 mňa ten chrbát neskutocne boli :( platničky kríze medzi lopatkami no hrozné....

barbora271
1. jan 2020

@vikiiim pisala som spravu, prisla?

vikiiim
autor
1. jan 2020

@barbora271 neprišlo mi nič zatiaľ

vikiiim
autor
1. jan 2020

@barbora271 pridajte si ma na fb Viktorija Meďanská lebo tu mi to nefunguje nejak

ankiki
13. apr 2020

@vikiiim Môže to byť aj IBS. Pri ňom tiež sú bolesti v nadbrušku spolu so silnou bolesťou chrbtice.

olsan
15. apr 2020

Mám to isté, bolesť od žalúdka smerom dole až do chrbta...som už zúfalá...krv, vyšetr. sono brucha ok, gastro ok a ono to stále bolí. Beriem Emaneru, ale nič sa nezlepšuje...hlavne to vyžarovanie bolesti do chrbta mi nejde do hlavy...Neporadí niekto, čo s tým?

miriam11
15. apr 2020

@vikiiim kolegyňa to mala a výsledok bol chronicky zápal slepého čreva

olsan
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olsan
15. apr 2020

@vikiiim Mám to isté od jan., a tiež ma napadlo, že stres. :(

olsan
19. apr 2020

@ankiki Ako ste dopadli, zistili niečo? Tiež mám všetky vyšetr. ok , tak neviem :(