Bolesti žalúdka a chrbta zároveň

vikiiim
29. dec 2019

Ahojte chcela by som sa podeliť o svoj problém už od augusta mam bolesti v nad brušku je to taka tupá bolesť ako keby ma bolel zaludok.. Ale zároveň ma zacne boliet aj chrbat na začiatku som mala strasne bolesti keď som si ľahla ma to prešlo teraz už mávam bolesti iba obcas ale cítim taky plný zaludok po jedle stále... Prosím poraďte mi môže to byť z chrbtice? Tiež ma boli :(

11spido11
13. apr 2024

@vikiiim ahoj. Ako ste prosím dopadli nakoniec? Riešim ten istý problém už vyše mesiaca 🥺

ivanasi
13. apr 2024

@vikiiim presne to isté som mala pred 2mesiacmi.Neskutočná bolesť chrbta od žalúdka.Išla som na krvné testy a mala som zvýšenú lipázu…čiže pankreas nepracuje ako má.
Beriem Kreon 10000 a upravila som stravu(žiaden tuk,alkohol,mastné jedla a fastfood)
Musím zaklopať,odvtedy ziadna bolesť

11spido11
13. apr 2024

@ivanasi ahoj. Riešim problém už vyše mesiaca. Bolesť brucha tupá a zároveň chrbta a aj lopatky. Nikdy mi nič nezistili mal som 4x odber krv za mesiac úplne vždy ôk všetko aj pečeňové testy a aj na pankreas enzimy. Sono ok, gastro hadica do žalúdka ok, a po mesiaci bolesti MR vyšetrenie a tak isto ok podľa výsledkov teda. A mne to neuatupuje vobec. Už som z toho zúfalí.

ninka2018
13. apr 2024

@11spido11 robili mi usg a röntgen...4 dní som bola len na čaji a sucharoch a vývar šťava taktiež mesiac som to mala a prestalo to...

11spido11
14. apr 2024

@ninka2018 a tam videli nejaké zmeny na pankreasi ci len vám doktor doporučil kreon a diétu?

ivanasi
14. apr 2024

@11spido11 ahoj,no mne sa ukázala zvýšená lipáza hneď v krvných testoch.Preto mám kreon a diétu…ak by bolesti pokračovali,musím ísť na hadicu do žalúdka.
Ak ti robili vyšetrenia a všetko je ok,tak to možno bude z chrbtice.Alebo nech pozrú,či nemas kamene.
Mne začali bolesti v žalúdku a vystreľovali do chrbta…iba ak som si ľahla,tak to prešlo…plus pocit plného žalúdka a veľa veľa som grgala.Najprv dr.myslela,že mám helikobaktera ,no vzorka stolice bola negatívna

11spido11
14. apr 2024

@ivanasi no ja som mal spolu za mesiac 4x odber krv každý týždeň raz a to bolo na pečeň a Pankreas enzimy a k tomu KO celý a vždy všetko úplne v norme. Ďalej som mal 2x sono negatívne okrem jemne stukovatelej pečené a ze to je bežné. Potom som mal hadicu v žalúdku a vraj všetko v poriadku. Odber moč a stolica a výsledky všetky v poriadku. Helikobakter negatívny. Stolica na kultivaciu tak isto v poriadku. Keďže bolesti boli a sú stále tak som dostal žiadanku na MRCP vyšetrenie. To bolo cca po 3 týždňoch od začiatku bolesti a výsledky boli tak isto v poriadku. Teraz čakám na výsledky na elastazu zo stolice ešte. A riešim ci si nezaplatim vyšetrenie EUS pankreasu lebo lekár mi ho odmietol dat keďže nemá dôvod. Len keby je to z chrbtice co môže netvrdím ze nie chrbtica je sviňa ale prečo mám objemné a kasovita stolice no. A predpísal mi pangrol 20000 ze mam užívať kým bude elastáza ze tým nič nepokazime tak neviem. Kázal 3x denne len teraz neviem ci po jedle alebo pred jedlom. Bolesti nemám silné len je to taky diskomfort ze sa to človeku stále pripomína v hlave keď to boli. Brucho boli v strede pod hrudnou kosťou a chrbtica v tej istej úrovni a aj trocha lopatka práva a trocha kríze. Neviem fakt co iné to môže byť keď mám výsledky dobre zatiaľ.

ivanasi
14. apr 2024

@11spido11 no keď ti ukázalo trochu stukovatelu pečeň,asi by som riešila diétu a ten pangrol či kreon sa pije hneď po jedle(mne kázali pri každom veľkom jedle-3x za deň)
Skús obmedziť tuky(olej,maslo,vyprážané,mastné mäso,údené mäso,…a hlavne žiaden alkohol) a uvidíš
Stolica pri pankrease je objemná a mastná

11spido11
14. apr 2024

@ivanasi no objemna je podľa mna a mastná mi nepríde nejako len taka kaša to je ale ne pláva a ani nie je mastná hladina na WC . Snažím sa obmedzovať všetko. Uvidím tu elastazu a kedy mi dajú termín na EUS. Aj keď je to 150 eur ale aspoň budem vedieť ako je na tom pankreas. A modlím sa aby tam nič nenašli 🥺

ninka2018
15. apr 2024

@11spido11 pečeň bola ztukovatela

11spido11
15. apr 2024

@ninka2018 toto všetko vám robila naozaj pečeň? Bolesti brucha chrbtice celej a zla stolica?

radulkova
15. apr 2024

@vikiiim je to stres, mala som to isté

11spido11
15. apr 2024

@radulkova bolesti chrbtice, brucha, a aj stolice hnačky? A bol to stres?

8611
15. apr 2024

@11spido11 endosonografia...MR,CT

8611
15. apr 2024

@11spido11 kde idete prosim na EUS?za 150 eur?

radulkova
15. apr 2024

@11spido11 áno, pobehala som všetky vyšetrenia a všetko ok. ešte mi aj srdce dosť preskakovalo. keď som sa dostala naspäť do pohody, všetko prestalo

11spido11
15. apr 2024

@8611 zajtra ráno o 8 do NR inika Orbis. Ako samoplatca. Na tom endosone co vám zistili?

8611
17. apr 2024

@11spido11 nezistli mi vobec nic...aha ..takze oni robia na vlastnu ziadost aj

11spido11
18. apr 2024

@8611 áno bol som tam. 190 eur cena. Všetko mam v poriadku a mam nakoniec problém s chrbticu a ono to vyráža až do žalúdka.

8611
29. apr 2024

@11spido11 to je v riti teda