IgA - rada

jelkov
16. apr 2024

Dobrý deň,ma niekto skúsenosť s deti čo robit? Po rok a pól používania lieku ešte stále je syn chory,každý druhí mesiac sa mu opakuje angína hrdlo je strašne zapálene,rok a pól používa SPIRABEL,vitamín C,zinc,imunoglukan a broncho-Vaxom,toto je výsledok po rok a pól. Ďakujem vopred pre radu
Laboratórne vyšetrenia
Imunologické vyšetrenia: S-IGA g/l: <0,33 Opakovane; S-IGM g/l: 0,71; S-IGG g/l: 16,68; S-IGE IU/ml: 67,08
Nálezy
LABPOZN:
S_IgA:
Opakovane

Záver: Pretrváva deficit IgA, reaktívne hranične zvýš. IgG. Do liečby Imunor 1x týždenne ráno nalačno

majamat
16. apr 2024

@jelkov moja dcera od 2,5r znizujuce sa IgA, neskor jej brali, ked mala nieco cez 4r a IgA skoro nulova hodnota 0,01.
IgA zabezpecuje sliznicnu imunitu, cize tvoria tu prvu barieru pri kontakte s infekiou na slizniciach. moja dcera mavala castejsie nadchu, vacsinou bez teploty. vacsinous a to tiahlo dlho, po bvynechani skolky, po nastupe, opat nadcha po 1-2t, az to preslo do infekcie s teplotou. po prelieceni ATB bol chvilu pokoj, potom opat to iste.

u dcery bol zrejme dovod Celiakia. inak funkciu IgA dokaz etelo nejak vykompenzovat. ked nastupila do skoly, do konca 6rocnika bola chora len 1x rocne. IgA stale nulove. tento skolsky rok je trosku viac chora.

nebrala na to vobec nic

jelkov
autor
16. apr 2024

@majamat strasne,nabral je aj veľa kg,každý deň tie tabletky,a ešte stále chory….minuli rok sme boli trošku spokojní ale tento rok už katastrofa,dúfam že to prejde:( ďakujem Vám vela
Inak je tak alergia na pleseň a travu,tak nám povedal imunológ

jelkov
autor
16. apr 2024

@jelkov inak ma 8 rokov,v júli plní 9

majamat
16. apr 2024

@jelkov moja ma alergiu na travu aroztoce? asi aj pele.
akoze u nej sa nekjak moc neprejavuje a hlavne pri tych testoch som vobec nevidela reakciu,a le dr ju tma videla. nejak nerozumiem ako zistila alergiu.

teddustok
16. apr 2024

@jelkov dcera ma tiez deficit IgA, je stale chora, a ma aj alergie na pele, travy a roztoce. Na alergie berie spirabel, na podporu imunity brala bronchovaxom, ale podla mna ten jej nezaberal. Teraz berie isoprinosine. A na dwficit IgA vraj nie je nič. Mame si zvyknut, ze bude casto chora. Ale davame jej probiotika a kozie kolostrum.

jelkov
autor
17. apr 2024

@teddustok no,musíme sa zvyknúť,ale je to strašne aká je toto angína,cele hrdlo biele ,katastrofa

teddustok
17. apr 2024

@jelkov prajem skore uzdravenie a pevne nervy

jelkov
autor
17. apr 2024

@teddustok aj my Vam🫶

teddustok
17. apr 2024

@jelkov dakujem 🙂