Musím pred testami na intolerancie isté obdobie konzumovať tie potraviny, na ktoré ma budú testovať?

darinka_klasova
25. mar 2021

Dobrý deň,

Chcem sa opýtať, či pred týmito testami na intolerancie musím iste obdobie konzumovať tie potraviny, na ktoré ma budú testovať? Lepok a laktozu nekonzumujem už niekoľko mesiacov... neskresli to výsledok? Mám ich znovu zaradiť a až potom ísť na testy?

waity888
25. mar 2021

@darinka_klasova ahoj,áno môže to skreslit. Zaraď si to naspäť do stravy a potom keď ti spravia testy tak zase vysaď ak budeš chcieť 😊

darinka_klasova
autor
25. mar 2021

@waity888 a koľko dni pred testom to musím jesť? pre mna to bude utrpenie... neznášam vsetko v čom je lepok laktóza a hlavne vajcia... tie nemôžem ani cítiť

zuzzinkaa
25. mar 2021

@darinka_klasova ani ja si to nedokážem predstaviť. Chcela som dať otestovať 1,5 ročnú dcéru ale tá nesmie lepok mliečne a väčšinu ovocia a zeleniny. Ekzém má hrozný aj keď to neje 🤣 a dokonca predtým by sme nemohli jesť ani antihistaminika ktoré sú u nás dennodenne. Jednoducho nepredstaviteľne 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

waity888
25. mar 2021

@darinka_klasova to bohužiaľ netuším, že koľko. Treba si zavolať lekárke,ona ti presne povie. Držím palce 😊

kacena4
25. mar 2021

otazka je ako ta budu testovat, ja mam ist zajtra na dychovy test na laktozu a 24 hod. predtym mam vynechat mliecne a vsetko sladke... ked dcere robili testy na bkm vobec nespominala ze musi ho konzumovat. ale ked som bola v nemocnici na bkt teste s dietatom tak konzumovala mlieko a hodnotili ake problemy po jeho konzumacii ma - fakt zalezi na ake testy ides