Skúsenosti s testami Medirex na potravinovú intoleranciu

12. sep 2023

Ahojte dievčatá prosím Vás máte niektorá skúsenosti s testami medirex na potravinovú intoleranciu. Nakoľko sa mi nepodarilo objednať k lekárovi imunologovi, pretože ich je málo a nikto ma nechce zobrať, zvažujem zaplatiť si tieto testy. Preto by som bola rada za akúkoľvek skúsenosť ďakujem

eni0307
12. sep 2023

📌 Tu sa pripnem aj ja.

amonet
12. sep 2023

v podcaste mama gang o nich hovoril imunolog ze nemaju ziadnu vypovednu hodnotu, robia ich lebo si to ludia proste zaplatia

mikadooo
12. sep 2023

Radšej by som si zaplatila hoc aj súkromného imunológia, toto mi príde nie dobrá cesta. Akurát sa ľudia potom obmedzujú zbytočnými diétami bez odborného dohľadu, zmení sa im črevná mikroflóra a potom už začínajú mať skutočné ťažkosti a intolerancie, vyvolané vlastnou diétou, ktorú si nasadili... testy bez odborného názoru a vysvetlenia sú dosť tenký ľad. Ak ťa nechcú zobrať v mieste bydliska, tak sa radšej prevez ďalej...

vkatush
12. sep 2023

Ja som bola aj s mamou pred 2 rokmi.
Jej vyšlo na med (o čom dlhodobo vie) a tuším na kravské mlieko.
Mne vyšlo na všetko! (Čakala som toho veľa, lebo som mala tráviace ťažkosti, ale nie až toľko).
Dostaneš výpis hodnôt, na čo si mala akú reakciu a k tomu odporúčanie na koľko čo obmedziť (tuším 2,4,6 a 12 mesiacov, podľa intenzity reakcie).
Vydržala som 2 mesiace, potom som postupne všetko vrátila do jedálnička, okrem najväčších alergénov (to boli u mňa arašidy - mohlo mi dôjsť, vždy som sa po nich vysypala okolo úst a puchol mi jazyk 😂).

Začala som si dávať vďaka tomu väčší pozor na stravu a zlepšili sa mi moje problémy, resp skoro zmizli, ...

Ale to nie je intolerancia. To je alergická reakcia, ktorá môže byť základ pre intoleranciu. Intoleranciu ti musí potvrdiť odborník (gastro alebo alergo), lebo inak ti to je na nič. Napríklad ani príspevok zo zdravotky, preplatenie v práci na stravu, žiaden lekár ti to neuzná ako potvrdenie,....

vkatush
12. sep 2023

Takto nejako to potom vyzerá, prídu ti len takéto výsledky a k tomu správa, že to nie je intolerancia, ale alergická reakcia, je dobré po danom čase, kedy sa máš vzdať jedla prísť znova alebo ísť za odborníkom (lebo alergia sa môže vytratiť, kým intolerancia nie).

Mňa najviac pobavila káva, lebo to vysvetlilo to, že vždy, keď som ju vypila a šla cikať, cítila som ju. Doslova cezo mňa len prešla, moje telo ju nedokáže spracovať.
A ja som si myslela, že cikať vôňu kávy je normálne a majú to tak všetci 😂

autor
13. sep 2023

Mne nejde o to dostať papier do práce, ten totižto mám z gastra nakoľko som bola na hadicku a mám intoleranciu laktozy nemôžem žiadne mliečne výrobky to som aj upravila, viem, že celiaku nemám chvála Bohu mám chronicky zápal žalúdka, aj dvanastnika. Lenže ani po upraveni stravy nenastali zmeny na chvíľku áno, ale opäť má často bolieva hlava, brucho, mám hnačky a som vyhadzana, takže je niečo ďalšie čo konzumujem a nerobí mi dobre a potrebujem prísť na to čo to je, aby som to vylúčila zo stravy preto mi prišlo ako dobré riešenie tieto testy na koľko od gastra už potvrdenie mám. A chcem si od nich dať urobiť aj histaminovu intoleranciu pretože na gastrr mi ju nezistovali

monci20
13. sep 2023

Nemôže to byť helicobakter, ale keď ti robili gastro tam by sa to malo ukázať

amonet
13. sep 2023

osobne by som skor vyhladala nutricnu terapeutku ktora ti so stravou pomoze ak uz mas niekoho platit tak ju lebo sa nato specializuju. moja skusenost je ze na polroka som musela vysadit uuuplne vsetko mliecne, ale tak ze ani stopy v potravinach. a nasadit kvalitne probiotika.